Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Disisleri Bakanligi\'ndan Gelen Mektup

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 13, 2011 3:06 pm

Baslattigimiz eylem hareketleri sonuc vermeye basladi. Bu eylemi burda baslatmadan once Berlindeki dis isleri bakanligina sikayet ettigimde oraya bu tur dilekceleri yollamamiz istenmisti. Sanirim sizin de katkilarinizla 250 ye yakin mail ve mektup ulasti konsolosluga. Elbette hedefimiz daha coktu ve yine devam ettikce arkasi da gelecek.

Ve bugun bakanliktan bir mail geldi. Sanirim ayni maili burdan maille sikayet edenlere de onumuzdeki gunlerde gonderebilirler. Bakanliktan gelen maili ilk olarak Almanca koyuyorum buraya, bugun veya yarin ise turkce ozetini gecerim ama almanca bilen arkadaslarin fikirlerini de bekliyorum.

Sehr geehrter Herr Yalcin,

vielen Dank fur Ihre an die Botschaft Ankara gerichtete Anfrage vom 3. Januar, in der Sie die Visumerteilungspraxis der deutschen Auslandsvertretungen in der Turkei an turkische Studenten, die in Deutschland ein Hochschulstudium absolvieren mochten, kritisieren. Ich mochte Ihnen dazu Folgendes mitteilen:

Das Auswaertige Amt erwartet von den Mitarbeiterinnen und Mitarbeitern in den Visastellen der deutschen Auslandsvertretungen eine respektvolle und hofliche Behandlung der Visumantragsteller. Sollte es zu Fehlverhalten einzelner Mitarbeiter gekommen sein, wird um konkrete Benennung der einzelnen Faelle gebeten, damit diese entsprechend aufgearbeitet werden konnen.

Die Erteilung eines Visums zu Studienzwecken setzt auf Seiten des auslaendischen Studenten unter anderem ausreichende Kenntnisse in der Unterrichtssprache voraus. Nur so ist gewaehrleistet, dass der Student den Unterrichtsinhalten folgen und das Studium ziel- und zweckorientiert in angemessener Zeit absolvieren kann.Auf einen gesonderten Nachweis der Sprachkenntnisse bei Beantragung des Visums kann nur dann verzichtet werden, wenn die Hochschule die Sprachkenntnisse bereits zur Bedingung fur die Zulassung gemacht hat und dies anhand der Zulassungsbescheinigung belegt werden kann. Haeufig stellen die Hochschulen aber auch bedingte Zulassungsbescheide aus, die die endgultige Zulassung des auslaendischen Studenten vom Nachweis ausreichender Kenntnisse in der Ausbildungssprache vor Beginn des Studiums abhaengig machen. Die Sprachkenntnisse konnen grundsaetzlich sowohl im Heimatland des Studenten als auch in Deutschland erworben werden. Die Vorlage eines Zulassungsbescheides begrundet keinen gesetzlichen Anspruch auf Visumerteilung.

Die Bundesrepublik Deutschland betreibt einen nicht unerheblichen Mittelaufwand, um Studienplaetze zur Verfugung zu stellen und hat daher ein offentliches Interesse daran, dass auslaendische Studenten, die die Studienplaetze in Anspruch nehmen mochten, tatsaechlich ernsthafte Studienabsichten verfolgen. Bei der Bewertung der Ernsthaftigkeit der Studienabsicht berucksichtigt die deutsche Auslandsvertretung unter anderem die Frage, ob der Antragsteller sich im Rahmen der im Heimatland bestehenden Moglichkeiten zumindest um die Aneignung von Grundkenntnissen der Unterrichtssprache bemuht hat. Bereits erworbene Kenntnisse der deutschen Sprache sind ein gewichtiges Indiz dafur, dass sich der Antragsteller ernsthaft mit einem Studium in Deutschland auseinandergesetzt und bereits vor der Visumsantragstellung Interesse an Deutschland und am Erlernen der Sprache gezeigt hat. In der Turkei gibt es vielfaeltige Angebote, die deutsche Sprache zu erlernen, die von vielen Studenten, die bei den deutschen Auslandsvertretungen Visa beantragen, erfolgreich genutzt werden. Bereits vorhandene Sprachkenntnisse werden von den Auslandsvertretungen bei der Ermessensentscheidung uber den Visumantrag positiv berucksichtigt.

Mit freundlichen Grußen

Im Auftrag Michael Becker Auswaertiges AmtReferat 508 (Auslaender- und Asylrecht)
11013 Berlin
Tel.: 030-1817-2751Fax: 030-1817-52751
E-Mail: 508-01@auswaertiges-amt.de

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Prş Oca 13, 2011 6:02 pm

COK SEVINGIM UMARIM HAYIRLI BIRSEY DIR GURKAN ABI TURKCESINIDE EKLESENE OKUYALIM
ogkhan

mimir

Mesaj gönderen mimir » Prş Oca 13, 2011 6:03 pm

yani demiski ististanlar kaideyi bozmaz bozarsada onemi yok. biz sizin icin variz, adam olun kiymetimizi bilin bak sizin icin neler yapiyoruz falan fistik.

benim anladigim o .

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Prş Oca 13, 2011 6:17 pm

BUNLAR GENE BIZI HAKSIZ BULMUSLAR ABI YA ALMANCAYI ILLA DEMISLER ALMANYADA OÐRENMENIZE GEREK YOK TURKIYEDE DE ALMANCA OÐRENME IMKANLARI VAR ILLA DEMISLER OKUL KABULUNUZ VAR DIYE ILLA SIZLERE VIZE VERMEK ZORUNDA DEÐILIZ DEMISLER BEN CEVIRDIM OYLE ANLADIM VALLAHA
ogkhan

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Oca 13, 2011 7:56 pm

bu nasil bir dusmanliktir anlamadim bu ceviriler dogruysa tinlamamislar heralde bizi olacak is degil adamlar yine kendilerini hakli cikarttilar yahu:o ama yilmak yok mucadeleye devam arkadaslar:)

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Cum Oca 14, 2011 4:59 pm

suc bizde toplu imza ile avrupa insan halklari mahkemesine basvurmamiz lazim 4 bin tl maliyeti var sanirim ..herkes 20 tl ve bir imza ile 500 kisi tek davada ,davaci olsa.bir daha boyle problemler cikartamaz ayrica ahim daha oncede almanyayi suclu bulmustu vize konusunda ne laf dinlemez bi devlet ya hitlerden bi farki yok...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 15, 2011 1:45 am

Cok iyi...

En azindan ilk misrada dememis ; Yalan soyluyorsunuz bizim konsolosluklarimizda olmaz boyle seyler diye..
Olabilir demeleri bence iyi ve dis ulkelerde gorev yapan konsolosluk memurlarin vize basvurusuna gelen kisilere nasil davraninilmasini umduklarini soylemeleride cok guzel..

Benim gorusume gore bu sikayet mektuplari sayesinde konsolosluk gorevlilerinin nasil bir davranis icerisinde olduklarini birazda olsa sezmis oldurlar..

Yani burada soylenene gore sartlari yerine getiren bir ogrenciye Almanya\'da Ogrenci Vizesi verilmemesinin hic bir engeli ve bahanesi yok...
Universitelerden alinan sartli kabuller akabinde dil kursu kayitlari ve diger gerekli belgeleri hazirlayanlar icin aslinda bir red sebebi olmamasi lazim.
Ki bu alinan kabul belgeleri cok iyi birer delil..

Sanirim dikkat cekmek istedikleri nokta ;
Onem verdikleri sadece ALMANCA ve UNIVERSITE EGITIMI icin kisinin gercekten istekli olup olmamasi.. (Nasil anlayacaklarsa)
Bunun icinde okunacak bolumun ders dili yani Almanca\'nin onceden de ogrenilmesi gerekliligi..
Bu sekilde istekli olundugu kanitlanabilirmis.

Yani son cumlelerinde aslinda ip ucunu veriyorlar ;

Almanca\'nin onceden ogrenilmesi ve bunun konsoloslukta kanitlanmasi ,kisinin Almanya\'ya ve Almanya\'da egitime daha yakin oldugunu ilgisi oldugunu kanitliyormus.
Ve ozellikle vize basvurusunda Almanca dil bilgisina sahip olunmasi vize icin takdiri ilahi\'de pozitif ,olumlu bir etki yaratacakmis.

Olumsuz bir mektup degil ,dedigim gibi en azindan bizi yalancilikla suclamiyorlar ve mektubumuzu ciddiye almislar.

Gurkan\'a tekrar tekrar tesekkur etmemiz lazim diye dusunuyorum..O olmasa benim aklima dahi gelmezdi boyle bir hareket.Ve aldigimiz netice bizi daha da guclendirmeli.!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 15, 2011 3:25 am

politik bir cevap vermisler birazda. konsolosluklarda calisan arkadaslarimizin davranislari bizim icin cok onemli. sayet bu tip olaylar varsa bilgilendirme istemisler. Benim elimde bir kac ornek var ve bunlari tekrar yollayacagim.

Elbette bizim istegimiz herkese vize verilsin seklinde degil. Almanya da universite masatli gelip farkli yollara basvuran bir suru insan var orasi dogru. Ve vasatin altinda kalan ogrencilere vize verilmeyebilir orasi da ok.

AMA bizim sikayetde bulundugumuz iki onemli nokta vardi :

1- Konsolosluklarda ogrencilerin vize gorusmesini yoneten gorevlilerin, ogrencilere karsi sikca yasanan oldukca kaba ve asagilayici tavirlari.

2- Vize uygulamasindaki cifte standart ve vize reddi olarak ne olursa olsun, almanyada bir egitimi amacladiginiza inanmiyoruz git goethe veya tomer de biraz kurs yap oyle geri gel demeleri cok sacma.

Birinci istegimiz icin elimizde gerekli kozlar var ve bunlar da haftaya bu mailleri atan bakanliga gidecek. Direk ogrencilerin kendi imzalarini tasiyan ve tarihlerini gorusme iceriklerini anlatan ornekler.

Bunun gibi sizin de basiniza geldiyse bize yardimci olabilirsiniz. Yani konsolosluklarda calisan gorevlilerin size karsi kaba ve asagilayici tutumu olduysa lutfen bana dilekce yazin, ornek ne kadar olursa o kadar iyi.

Ikinci husus da ise, itiraz edecegim ilk nokta , cin nepal veya endenozya gibi ulkelerde aps uygulamasiyla olsun veya konsolosluklarda her turlu kolayliklar olsun, ayni sartlardaki turk ogrencilere neden saglanmiyor ? turk nufusunun almanyada cok olmasi sebebiyle, turkiyeden almanya ya gelip universite okumak isteyen ogrencilere neden potansiyel multeci muamelesi yapiliyor. ve iddia ediyorum vize basvurularina bilhassa bu sitenin uyeleri basta olmak uzere turk ogrenciler diger ulkeden gelen ogrencilere gore daha sorunsuz bir sekilde basvurularini yapiyorlar.

Diger bir etken ise Goethe nin artik yurt dislarinda mafyalasmasi. goethe ye gidip en azindan a2 seviyesine kadar dil kursu yapmis cok nadir ogrenci red yer. Yani insanlari bir nevi goethe ye gitmeye mecbur birakiyorlar maalesef. Bunun disinda adini sanini bilmedigimiz ve hic bir alman universitesi tarafindan bile taninmayan tomer dil kursunun vize reddinde ne isi var ? ister istemez bu olaylarda degisik birseylerin dondugu ortada.

Gelecek hafta yollayacagim mektupta bu konulara acik acik deginecegim. oyle ve boyle sesinizi cikartin arkadaslar. bilhassa ilerde vizeye basvuracak olan ogrenciler. asla ve asla cekinmeyin basimiza bir dert olur diye. Sikayet mektuplarini yollamaya devam edelim lutfen.

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 15, 2011 1:03 pm

Yine dil ogrenin olayina girmisler. Ya kardesim deli olucam artik ben dili Turkiye de degil anavataninda Almanya da ogrenmek istiyorum ki bu en mantiklisidir. Turkiye de bir kursa yazilip kurstan sonraki zamanlarda surekli turkce konusulan bir yerde nasil Almanca ogrenilir. Almanya da metro ya binersin otobuse binersin markete gidersin yani sosyal alanda yaptigin herseyde mutlaka Almanca konusmak zorundasin yani oyle yada boyle bu dili orada ogrenirsin. Benim okul kabulum var dil kursu kaydim var butun evraklarim tamam... eeee sen almanca bilmiyon o yuzden okuyamazsin ya artik isyan ettirecekler. Kardesim ben okumaya gidiyorum okumayaaaa.... Dunyadaki diger gelen ogrencilere bunu yapmiyorlar sadece bize TURK OGRENCILERE... Physiker lutfen dilin Almnaya da en iyi sekilde ogrenilebilecegini ogrencilerin Turkiye deki Goethe de dil ogrenme mecburiyetleri olmadigini bunu zaten Almanya da bir dil kursunda rahatlikla asabileceklerini de yazabilirsen cok cok iyi olur abicim. Zaten bizim onumuze cikardiklari en buyuk engellerden biri bu. Kusuruma bakmayin ama artik bicak kemigi kesmeye basladi bende sinirlerime hakim olamadim. Tum kardeslerime saygi ve sevgilerimle.

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 15, 2011 1:20 pm

Arkadaslar ben birsey daha soylemek istiyorum. Alman disislerine gonderdigimiz bu mektuplar gibi bizim kendi Disisleri bakanligimiza da sikayetlerimizi bildiren mektuplar gondersek. Bize yaptiklarini anlatsak ve bizimkilerde harekete gecseler yani meselenin buyuk oldugunu daha iyi anlar bu almanlar. Ayrica sunu da belirtelim eger onlar bizlere sorun cikariyolarsa ve vize vermiyolarsa TURKIYE CUMHURIYETI DEVLETI ninde ayni proseduru onlarin vatandaslarina uygulamasi yani ogrencilerine profesorlerine alman vatandasi olan kim olursa olsun(Turkler haric) bize yaptiklarinin aynisini bizim disisleri bakanligimizda onlara uygulasa biz bunu talep etsek. Eger bizimkilere de sikayet dilekceleri gonderirsek konuyla ilgili belki daha hizli sonuc aliriz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 15, 2011 6:05 pm

dilin en iyi kendi ulkesinde ogrenilebilecegini o almanca yazilan sikayet mektubunda dile getirmistim.

isin turkiye cumhuriyeti DEVLETI kismina gelince, elin alman devleti 16 yasindaki markus bir ingilize tecavuz etti , turk devleti hapse atti diye ortaligi ayaga kaldirir ama senin devletin, almanya da kundaklanan turk ailelerinin evlerinin veya konsolosluklarin hesabini alman devletinden soramaz gidip orda burda van minutes sovu yapar, araplarin hakkini arar. o yuzden bu konuda guvenebilecegimiz son yer kendi devletimiz maalesef.

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 15, 2011 7:58 pm

Cok dogru soyluyosun dogru soze ne denir ki ?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Oca 15, 2011 8:14 pm

Bu nasil bir is yaa bunlar bence her zman dedigim gibi Turk Dusmannnnlarii..Cokk dogru bizimkilerde saga sola hava atmaktan bagirmaktan bizim sorunlarimiza zaman ayiramiyorlar.
Yani yapcak hic birsey kalmadi mi bizim dis isleri bakanligina mail veya sikayet dilekcelerimizi belirtsek birsey cikmaz mi ordanda, belki talep fazla olunca birseyler olur burdaki medyayada duyurma sansimizda olabilir ?

Bu yil liseden mezun olup uniden sartli kabul alip,bende 0 almancayla basvurcam vizeye.
Gercekten artik bu vize sorunlarini okuycunca sogumaya basliyorum Almanyadaki egitim konusunda , Turkiyedemi kalsam diye bunlarla niye bosuna ugrasip zamanimi yiyeyim diye...
@@EmRe@@

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Oca 15, 2011 8:19 pm

bizim dis isleri nin bisey yapacagini sanmiyorum belki bu onlar icin sorun bile teskil etmiyordur.. pysiker \'in dedigi gibi turk halkinin hakkini degil de baskalarinin hakkini aramakla mesgullerdir ne yazik ki..

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Oca 18, 2011 3:05 pm

arkadaslar vize red leri konusunda maillerimizi attik cevabimizi da aldik ama gundemden dusurmeyelim bence yeni seyler deneyelim daha yuksek mevkilere basvuralim disislerine tekrar tekrar mail atalim ve bence artik bu olayi kamuoyuna tasimak gerekiyor sozkonusu irkciliksa en buyuk irkciligi almanlar yapmistir zamaninda ve hala da yapiyorlar onlarin vatandaslarinin bizim ulkemize elini kolunu sallayarak girmesi tatilini yapmasi icmesi gezmesi eglenmesi ancak bizimkilerin onca emege ragmen gidememesi bir turk olarak benim kanima dokunuyor.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 18, 2011 3:18 pm

SAYIN YONETICILER SAYIN SITE UYELERI SIZLERDEN BU MAILLERIN GUNCELLENMESINI VE GEREKIRSE TURK DISISLERI BAKANLIÐINA BASBAKANLIÐINA ALMAN DISISLERI BAKANLIÐINA ALMAN BASBAKANLIÐINA DEFALARCA GUNCEL BIR DILEKCE YAZILARAK GONDERILIMESINI RICA EDIYORUZ BIZIM BUNU YAPMAMIZIN NEDENI KENDI CIKARMIZI ICIN DEÐIL BU SITEDEN HABERI OLMAYAN BINLERCE TURK OÐRENCISIDE RED ALMAKTADIR ONLAR ICIN OLSUN BIZLER ICIN OLSUN SITEDEKI UYELER ICIN OLSUN BUNLARI TEKRAR GONDERMEK AMA AYNI MAILI DEÐIL GUNCEL BIR MAIL YAZILMASINI ISTIYORUZ SAYIN SITE YONETICILERINDEN LUTFEN BEN KENDI DISISLER BAKANLIÐIMA DUNKU YAZDIÐIM DILEKCEYI SIZLERLE BURDA PAYLASMAK ISTIYORUM ISTIYORUM KI ARKADA BASVURU YAPACAK BIRCOK OÐRENCI ARKADASLARIMIZ VAR ONLARA AYNI SEYLERDEN YARARLANABILMESI ICIN BENIM YAZDIÐIM DILEKCE SU;

SAYIN DISISLERI BAKANIM VE CALISANLARI BENIM SIZLERE DAHA ONCEKI YAZDIÐIM DILEKCEMDE DE BELIRTTIÐIM GIBI ANKARA ALMAN KONSOLOSLUÐUNDAN YAPTIÐIM ILK VIZE BASVURUMDA RED YANITINI ALDIM IKINCI BASVURUMDA DA TEKRAR RED YANITI ALDIM SAYIN BAKANIM BENIM SIZLERDEN RICAM BU KONUDA DAHA DUYARLI OLMANIZI TEMENNI EDIYORUM. BEN BIR TURK OLARAK KENDI DEVLETIMIN BENI SAVUNMASINI DILEYEREK BIR TURK OLARAK BENIM KENDI DEVLETIM BENI SAVUNAMAYACAKSA OZAMAN BEN TURK DEÐILIM VE EÐER ILLADA SAVUNAMAM ICIN BIR NEDEN YOK DIYORSANIZ SIZLER TURK DEVLETI HUKUMETI DEÐILSINIZ BIR TURK OLARAK BU BENIM KANIMA DOKUNMAKTADIR VE TURK DEVLETININ VARLIÐI BIR TURK HALKINI KARSI TARAFA SAVUNMAKLA MUKELLEFTIR. EÐER BENIM DEVLETIM BENI SAVUNAMAYACAK KADAR ACIZ BIR DURUMDA ISE OZAMAN BENI TEMELLI TURK VATANDASLIÐINDAN CIKARMANIZI SIZLERDEN ISTIYORUM VE BU DILEKCEMIN TEKRAR TEKRAR GUNDEME GETIRILMESINI DILIYORUM SAYGILARIMLA ARZ EDERIM...;

EVET ARKADASLAR BENIM DILEKCEM BU YONDE EÐER SIZLERDE AYNI DURUMA DUSMEK ISTEMIYORSANIZ SAYIN KARDESIM OLAN BJK_OÐUZ\'UN DEDIKLERINE KATILARAK KAMUOYUNA DUYURULMASINI DILIYORUM BIRAZDAN BUTUN KANALLARIN VE ALMAN DISISLERI BAKANLIÐI VE BASBAKANLIÐININ MAIL ADRESLERINI SITEYE EKLEYECEÐIM VE YONETICILERIMIZDEN BU KONU HAKKINDA TEKRAR GUNCEL BIR DILEKCE HAZIRLANMASI DILEÐI ILE ONLARDAN SAYGILARIMIZLA RICA EDIYORUZ SIMDIDEN YONETICILERIMIZE TESEKKURLERIMIZI VE SAYGIMIZI ARZ EIDYORUM
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 18, 2011 3:26 pm

ALMAN BASBAKANLIÐI MAIL ADRESI:internetpost@bpa.bund.de
ALMAN DISISLERI BAKANLIÐI MAIL ADRESI: poststelle@auswaertiges-amt.de
ATV MAIL ADRESI:anahaber@atv.com.tr
KANAL D MAIL ADRESI:anahaber@kanald.com.tr
STAR TV MAIL ADRESI:StarHaber@startv.com.tr
SHOWTV MAIL ADRESI: info@showtv.net
Kanal 7MAIL ADRESI: habersaati@kanal7.com
KANAL 1MAIL ADRESI: kanal1@kanal1.com.tr
TRTMAIL ADRESI: webmaster@trt.net.tr
CNN TurkMAIL ADRESI: info@cnnturk.com.tr
ogkhan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 18, 2011 3:31 pm

[quote]germanistik tarafindan yazilan metin:
SAYIN YONETICILER SAYIN SITE UYELERI SIZLERDEN BU MAILLERIN GUNCELLENMESINI VE GEREKIRSE TURK DISISLERI BAKANLIÐINA BASBAKANLIÐINA ALMAN DISISLERI BAKANLIÐINA ALMAN BASBAKANLIÐINA DEFALARCA GUNCEL BIR DILEKCE YAZILARAK GONDERILIMESINI RICA EDIYORUZ BIZIM BUNU YAPMAMIZIN NEDENI KENDI CIKARMIZI ICIN DEÐIL BU SITEDEN HABERI OLMAYAN BINLERCE TURK OÐRENCISIDE RED ALMAKTADIR ONLAR ICIN OLSUN BIZLER ICIN OLSUN SITEDEKI UYELER ICIN OLSUN BUNLARI TEKRAR GONDERMEK AMA AYNI MAILI DEÐIL GUNCEL BIR MAIL YAZILMASINI ISTIYORUZ SAYIN SITE YONETICILERINDEN LUTFEN BEN KENDI DISISLER BAKANLIÐIMA DUNKU YAZDIÐIM DILEKCEYI SIZLERLE BURDA PAYLASMAK ISTIYORUM ISTIYORUM KI ARKADA BASVURU YAPACAK BIRCOK OÐRENCI ARKADASLARIMIZ VAR ONLARA AYNI SEYLERDEN YARARLANABILMESI ICIN BENIM YAZDIÐIM DILEKCE SU;

SAYIN DISISLERI BAKANIM VE CALISANLARI BENIM SIZLERE DAHA ONCEKI YAZDIÐIM DILEKCEMDE DE BELIRTTIÐIM GIBI ANKARA ALMAN KONSOLOSLUÐUNDAN YAPTIÐIM ILK VIZE BASVURUMDA RED YANITINI ALDIM IKINCI BASVURUMDA DA TEKRAR RED YANITI ALDIM SAYIN BAKANIM BENIM SIZLERDEN RICAM BU KONUDA DAHA DUYARLI OLMANIZI TEMENNI EDIYORUM. BEN BIR TURK OLARAK KENDI DEVLETIMIN BENI SAVUNMASINI DILEYEREK BIR TURK OLARAK BENIM KENDI DEVLETIM BENI SAVUNAMAYACAKSA OZAMAN BEN TURK DEÐILIM VE EÐER ILLADA SAVUNAMAM ICIN BIR NEDEN YOK DIYORSANIZ SIZLER TURK DEVLETI HUKUMETI DEÐILSINIZ BIR TURK OLARAK BU BENIM KANIMA DOKUNMAKTADIR VE TURK DEVLETININ VARLIÐI BIR TURK HALKINI KARSI TARAFA SAVUNMAKLA MUKELLEFTIR. EÐER BENIM DEVLETIM BENI SAVUNAMAYACAK KADAR ACIZ BIR DURUMDA ISE OZAMAN BENI TEMELLI TURK VATANDASLIÐINDAN CIKARMANIZI SIZLERDEN ISTIYORUM VE BU DILEKCEMIN TEKRAR TEKRAR GUNDEME GETIRILMESINI DILIYORUM SAYGILARIMLA ARZ EDERIM...;

EVET ARKADASLAR BENIM DILEKCEM BU YONDE EÐER SIZLERDE AYNI DURUMA DUSMEK ISTEMIYORSANIZ SAYIN KARDESIM OLAN BJK_OÐUZ\'UN DEDIKLERINE KATILARAK KAMUOYUNA DUYURULMASINI DILIYORUM BIRAZDAN BUTUN KANALLARIN VE ALMAN DISISLERI BAKANLIÐI VE BASBAKANLIÐININ MAIL ADRESLERINI SITEYE EKLEYECEÐIM VE YONETICILERIMIZDEN BU KONU HAKKINDA TEKRAR GUNCEL BIR DILEKCE HAZIRLANMASI DILEÐI ILE ONLARDAN SAYGILARIMIZLA RICA EDIYORUZ SIMDIDEN YONETICILERIMIZE TESEKKURLERIMIZI VE SAYGIMIZI ARZ EIDYORUM[/quote]

naptin sen yav:) sanki biraz agir bir dil kullanmissin :) hani dilekce dedigin daha bir nazik yazilir

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 18, 2011 3:38 pm

GUZEL KARDESIM BIZIM DEVLETIMIZ NAZIK DILDEN ANLAYAN BIR HUKUMET TARAFINDAN YONETILMEDIÐI GIBI KENDI CEVRESINDEKI INSANLARA VE BASKA DEVLETIN INSANLARINI KORUYAN BIR HUKUMET OLDUÐU ICIN BEN BU SEKILDE YAZDIM IKI SEFER RED YIYEN TEK BEN DEÐILIM BEN BU DILEKCEYI HERKES ICN YAZMIS BLUNMAKTAYIN VE BIR TURK OLARAK BASKA ULKENIN INSANLARINI SAVUNDUÐU GIBI KENDI TURK HALKINIDA SAVUNMASI GEREKTIÐINI DUSUNUYORUM YANLIS VARSA OZAMAN SEN HAKSIZSIN DE BANA EREN_F2007
ogkhan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 18, 2011 3:46 pm

ben sana haksizsin demedim tabiki haklisin hepimiz ayni amac icin ugrasiyoruz umarim dikkate alinir ama yarin seni gozaltina almaya bile gelebilirler:)