Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
deniz203

Yeşil Pasaport Hakkında

Mesaj gönderen deniz203 » Çrş Ağu 30, 2023 2:35 pm

Merhaba, yakında şartlı kabul ile vizeye başvuracağım fakat pasaport konusu ile ilgili bir sorun var. Şu an yeşil pasaportum var fakat 2025 yılında yani henüz orada mastera başlamışken/başlamak üzereyken hakkım doluyor yaş sebebiyle. Oradayken bu bir problem oluşturur mu? Türkiye'ye gelmeden orada bordo pasaport çıkartabilir miyim? Veya bordo pasaport çıkartıp vizeye bununla mı başvurmalıyım? Özellikle yeşil pasaport ile giden arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Teşekkürler.

isilwen

Re: Yeşil Pasaport Hakkında

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 30, 2023 9:48 pm

Hocam sorularınızın cevabını bilmemekle birlikte yeşil pasaport ile banka hesabı açmaya çalıştığınızda bazı bankalarda sorun çıkıyormuş, zaman sıkışlığı yoksa bir sorun olmayacaksa bordo pasaport çıkartıp onunla başvurun derim. Yaştan dolayı yeşil pasaport hakkınız dolacaksa zaten her türlü bordo pasaport almanız gerekecek, 5 yıllık pasaport falan alacaksanız şimdi alırsanız büyük ihtimalle harçları da daha uygun fiyattan ödemiş olacaksınız. Malum her sene harçlar yükseliyor.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 30, 2023 9:51 pm

isilwen yazdı: Çrş Ağu 30, 2023 9:48 pm Hocam sorularınızın cevabını bilmemekle birlikte yeşil pasaport ile banka hesabı açmaya çalıştığınızda bazı bankalarda sorun çıkıyormuş, zaman sıkışlığı yoksa bir sorun olmayacaksa bordo pasaport çıkartıp onunla başvurun derim. Yaştan dolayı yeşil pasaport hakkınız dolacaksa zaten her türlü bordo pasaport almanız gerekecek, 5 yıllık pasaport falan alacaksanız şimdi alırsanız büyük ihtimalle harçları da daha uygun fiyattan ödemiş olacaksınız. Malum her sene harçlar yükseliyor.
Şimdi başka bir başlıkta okudum bir arkadaş yeşil pasaport ile banka hesabı açarken sorun çıkmadığını söyledi, bunun dışında yeşil pasaport kullanmanın bir eksisini bilmiyorum. Diğer mesajımı silemediğim için tekrar yorum atıyorum kusura bakmayın.

no911

Mesaj gönderen no911 » Prş Ağu 31, 2023 1:32 am

Tipki Turkiye'deki gibi Almanya'da da pasaportunu yenileyebilirsin Turk konsolosluklari araciligiyla.

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Ağu 31, 2023 10:05 am

En iyisi orada uğraşmayıp burada halletmek sanıyorum, çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Prş Ağu 31, 2023 10:45 am

Arkadaşlar yeşil ile banka sorunları hala devam ediyor mu? Sizce bordo alıp mı gidelim risksiz olması için yeşil ile ilgili olan sorunlar devam ediyor mu kesin olarak