Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni Kayıt Değişikliği

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erdem121

Üni Kayıt Değişikliği

Mesaj gönderen erdem121 » Pzt Ağu 14, 2023 10:14 am

Arkadaşlar,

Asıl beklediğim üniversiteden hala cevap gelmedi, fakat kabul eden diğer üniversitenin kayıt için verdiği sürede yaklaştı. Bu yüzden mecbur kayıt yaptıracağım, fakat diğer üniversiteden onay alırsam oraya gitmek istiyorum. Kayıt yaptırdıktan sonra kayıt sildirip başka üniversiteye kayıt yaptırmak gibi bi ihtimal oluyor mu, böyle bir şey deneyimleyen oldu mu?

yoruldukbe

Re: Üni Kayıt Değişikliği

Mesaj gönderen yoruldukbe » Çrş Ağu 16, 2023 12:10 pm

Ben de aynı durumu yaşıyorum. Kayıt yaptıracağım okulun sitesinde kayıt sildirme (exmatrikulation) mümkündür ve birkaç gün içinde işlem tamamlanır diyor ama daha sonra tekrar kayıt yaptıracağım diğer okul ne der bilmiyorum. Mail attım, cevap gelince güncelleyeceğim ama sizin de mail atmanızı öneririm okuldan okula değişiklik gösterebilir.

jrarchitect

Mesaj gönderen jrarchitect » Sal Eyl 05, 2023 1:45 pm

Son durumunuz nedir acaba ne yaptınız? Ben de benzer bir durumdayım ve ne yapacağımı şaşırdım.

Kullanıcı avatarı
Blip1214

Mesaj gönderen Blip1214 » Sal Eyl 05, 2023 11:23 pm

Benzer bir durumdayim.

Up +

sunaaa777

Mesaj gönderen sunaaa777 » Pzr Eyl 10, 2023 11:10 pm

Peki kayıt sildirdik diyelim, daha oturumun bitmesine 6 ay var kullanabilir miyim?

yoruldukbe

Mesaj gönderen yoruldukbe » Cum Eyl 29, 2023 6:02 pm

Merhaba, kayıt yaptırdığım okulun sitesinde (Goethe Uni Frankfurt) Rücktritt von der Einschreibung isimli bir sayfa gördüm ve 30 ekime kadar kaydımı geri çekebileceğimi öğrendim. Kayıt yaptırdıktan iki gün sonra başka okuldan kabul edilince kaydımı geri çektim ve hiç kayıt olmamış gibi sayıldım. Bu yüzden yeni kayıt olduğum okula da Exmatrikulationsbescheinigung vermeme gerek kalmadı.
https://www.uni-frankfurt.de/94430606/R ... schreibung site burası. Her okul için farklılık gösterebilir ama kendi okulunuza böyle bir şey var mı diye sorun. Exmatrikulation işine girmeden de direkt oluyormuş bu işler en sonunda bunu öğrendim.
Herkese başarılar