Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Artık Dil Kursu Öğrencilerinin de Çalışma İzni Var

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Re: Artık Dil Kursu Öğrencilerinin de Çalışma İzni Var

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Eki 05, 2023 9:51 pm

quarky yazdı: Prş Eki 05, 2023 5:03 pm Ben bugün Rostock'a mail attım ama gerçekten aşırı eksik ve özensiz cevap verdiler. Yürürlüğe girme tarihi ve üni kaydı olmadan dışarıdan bir kurs ile hakka sahip olup olamayacağım asıl merak ettiğim şeylerdi ikisine de cevap alamadım. Aldığım cevap şu:
"wir benötigen eine Bestätigung, dass es eine studienvorbereitende Maßnahme ist." Sorduğum şeylerle ne alaka hiç anlamadım. Ben de nasıl bir kanıt istiyorsunuz şartlı kabul belgesi yeterli olur mu deyip diğer sorularımı yineledim.
yani demek istedigi hazirlik ögrencisi oldugunu onaylamak icin bir Bestätigung gerekli. Yasa her dil kursu ögrencilerine gecerli degil hazirlik ögrencileri icin gecerli. Bundan dolayi kisinin kanitlamasi lazim hazirlikta olup olmadigini.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

quarky

Mesaj gönderen quarky » Pzr Eki 08, 2023 12:04 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Eki 05, 2023 9:51 pm yani demek istedigi hazirlik ögrencisi oldugunu onaylamak icin bir Bestätigung gerekli. Yasa her dil kursu ögrencilerine gecerli degil hazirlik ögrencileri icin gecerli. Bundan dolayi kisinin kanitlamasi lazim hazirlikta olup olmadigini.
Anlıyorum ama ben sadece yasanın ne zaman yürürlüğe gireceğini sordum bu durumda benden niye bunu istiyor anlayamadım. Görevli kasıtlı olarak zorluyor ikinci kere mailimde bunu sordum ve yine cevap vermedi onun yerine üniversite kayıt olmana neden izin vermiyor diye sormuş. Özel bir nedeni yok genelde üniversiteler şartlı kabul öğrencilerini kayıt etmiyor dedim belgemi yolladım ve sorumu tekrar yineledim bakalım.

burock

Mesaj gönderen burock » Pzt Eki 09, 2023 1:36 pm

muratkerem yazdı: Prş Eyl 28, 2023 9:20 pm aralıktaki kursa kayıt oldum ben en kötü 3-4 ay cepten yerim zaten kira market alışverişi hariç çok harcama yapacağımı düşünmüyorum biraz tasarruflu bi insan olduğumdan 😂 oraya gidince de yapabilirsem minijob falan yapamazsamda c1 sertifikasını en kısa sürede almaya çalışıp o şekilde çalışma izni almayı düşünüyorum
Merhabalar, hocam minijob için de çalışma izni gerekmiyor mu?
İstanbul 36f
Talep: 21.05.23
Atama: 16.08.23
Randevu: 15.09.23
BVA Dijital Teslim: 18.09.23
Vize: ??

Kurs Başlangıcı: 10.10.23
Paderborn/IT

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Eki 09, 2023 1:45 pm

burock yazdı: Pzt Eki 09, 2023 1:36 pm Merhabalar, hocam minijob için de çalışma izni gerekmiyor mu?
evet gerekiyor
Stuttgart/Baden-Württemberg

quarky

Mesaj gönderen quarky » Çrş Eki 11, 2023 10:55 am

Rostock yetkilileri yasanın martta yürürlüğe gireceğini söylediler.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 16, 2023 4:28 pm

Ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor bunların.

"Sehr geehrter Herr Özkan,

Eine Änderung Ihrer Nebenbestimmungen zum Aufenthaltstitel ist nicht möglich.

Nach den uns aktuell vorliegenden Informationen, werden die Änderung im Aufenthaltsgesetz hinsichtlich der Beschäftigung von Studenten erst zum 01.03.24 wirksam.

Insofern sind wir derzeit bemüht, irrtümlich lediglich bis zum 31.10.23 ausgestellte Beschränkungen auf die Ferienzeit wieder zurückzunehmen.

Mit freundlichem Gruß

Im Auftrag"

Yasa martta yürürlülüğe girecek, yanlışlıkla verdiğimiz 1 Kasım'dan itibaren çalışma izinlerini de geri almaya başladık diyorlar :D

johannes

Mesaj gönderen johannes » Pzt Eki 16, 2023 5:11 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Eki 16, 2023 4:28 pm Ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor bunların.

Nach den uns aktuell vorliegenden Informationen, werden die Änderung im Aufenthaltsgesetz hinsichtlich der Beschäftigung von Studenten erst zum 01.03.24 wirksam.

Insofern sind wir derzeit bemüht, irrtümlich lediglich bis zum 31.10.23 ausgestellte Beschränkungen auf die Ferienzeit wieder zurückzunehmen.

Mit freundlichem Gruß

Im Auftrag"

Yasa martta yürürlülüğe girecek, yanlışlıkla verdiğimiz 1 Kasım'dan itibaren çalışma izinlerini de geri almaya başladık diyorlar :D
hocam zaten örnek veriyorum kasımda kursa başlayan birisi ocaktan itibaren 1 takvim yılı dolduğu için çalışma iznine sahip olmuyor mu?

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Eki 16, 2023 5:48 pm

johannes yazdı: Pzt Eki 16, 2023 5:11 pm hocam zaten örnek veriyorum kasımda kursa başlayan birisi ocaktan itibaren 1 takvim yılı dolduğu için çalışma iznine sahip olmuyor mu?
Bunu söylediğimde bana verdikleri cevap daha komik,

“Sehr geehrter Herr Özkan,

ich weiß zwar nicht wie Sie darauf kommen, aber die Verfahrensweise wäre mir neu.
Da Sie die Aufenthaltserlaubnis zum studienvorbereitenden Sprachkurs besitzen, geht damit auch die derzeit noch gültige Beschränkungen der Beschäftigung auf die Ferienzeit im ersten Jahr Ihres Aufenthalts einher.
Dies wäre somit der 14.08.2024.

Eine vorherige Streichung der Auflage kann nur wie bereits mitgeteilt erfolgen, oder durch das in Kraft treten des neuen Fachkräfteeinwanderungsgesetzes (vermutlich 01.03.24)

Mit freundlichem Gruß”

Haberleri bile yok hiç bir şeyden.

haty

Mesaj gönderen haty » Sal Eki 17, 2023 10:19 am

ben de Marburg şehrine gideceğim yoğun dil kursu için ve yabancılar dairesine mail attım haberin linkiyle beraber. Şöyle dediler bana da:

"Sehr geehrte Frau ,

wie Sie aus den von Ihnen übermittelten Informationen entnehmen können, sollen die neuen Regelungen zur Beschäftigung von Studierenden erst ab März 2024 umgesetzt werden.

Aktuell liegen meiner Behörde noch keine weitere Informationen hierüber vor. Die neuen Regelungen gelten erst, wenn auch die entsprechenden Paragrafen im Aufenthaltsgesetz geändert wurden und diese Gesetzesänderungen dann in Kraft getreten sind.

Mit freundlichen Grüßen

Im Auftrag"

esschenden

Mesaj gönderen esschenden » Prş Eki 19, 2023 9:05 pm

Merhaba konuyla alakasi yok ama Marburg'da dil kursuna basladiniz mu acaba? Ya da vizeniz zamaninda geldimi?

haty

Mesaj gönderen haty » Prş Eki 26, 2023 10:04 am

esschenden yazdı: Prş Eki 19, 2023 9:05 pm Merhaba konuyla alakasi yok ama Marburg'da dil kursuna basladiniz mu acaba? Ya da vizeniz zamaninda geldimi?
henüz almanyaya gitmedim ama dil kursum 6 eylülde başlıyordu. vizemi 11 eylülde verdiler.

esschenden

Mesaj gönderen esschenden » Cum Eki 27, 2023 5:22 am

benim dil kursum 31 Ekimde basliyor ama hala vizem gelmedi, peki siz ilerki tarihlerdeki dil kursuna mi katilacaksiniz? Vize geldikten sonra mesela bir ay sonra gitsek bir problem olur mu acaba siz ne kadar bekliceksiniz gitmek icin

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eki 27, 2023 10:11 am

Dil kursuyla iletisime gecip baska bir tarihte dil kursuna baslayabilirsiniz. Vizem gelmedi o yüzden deyin anlarlar cok kisi yasiyor bu durumu.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Cum Eki 27, 2023 11:18 pm

Hocam şuan bremenden oturum kartı alsam 01.03.2024 tarihinden sonra çalışabilir şeklinde bir izin mi alacağım yoksa tekrar gitmem gerekecek mi
aozkan09 yazdı: Pzt Eki 16, 2023 4:28 pm Ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor bunların.

Mit freundlichem Gruß

Im Auftrag"

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Eki 28, 2023 1:03 am

esequielbarco yazdı: Cum Eki 27, 2023 11:18 pm Hocam şuan bremenden oturum kartı alsam 01.03.2024 tarihinden sonra çalışabilir şeklinde bir izin mi alacağım yoksa tekrar gitmem gerekecek mi
Hiç bilmiyorum, onlar da bilmiyorlar ne yaptıklarını. Önce izinleri verdiler sonra geri topluyorlar falan saçma sapan

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cmt Eki 28, 2023 6:55 am

esequielbarco yazdı: Cum Eki 27, 2023 11:18 pm Hocam şuan bremenden oturum kartı alsam 01.03.2024 tarihinden sonra çalışabilir şeklinde bir izin mi alacağım yoksa tekrar gitmem gerekecek mi
Merhaba Bremenden oturma izni randevusunu nasil aldiniz

Once anmeldung sonra oturum vizesi mi basvurusu mu yaptiniz

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Cmt Eki 28, 2023 2:16 pm

sizde var mı şuan çalışma izni yoksa alacak mısınız
aozkan09 yazdı: Cmt Eki 28, 2023 1:03 am Hiç bilmiyorum, onlar da bilmiyorlar ne yaptıklarını. Önce izinleri verdiler sonra geri topluyorlar falan saçma sapan

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Eki 28, 2023 3:51 pm

esequielbarco yazdı: Cmt Eki 28, 2023 2:16 pm sizde var mı şuan çalışma izni yoksa alacak mısınız
Hayır benim yok. Verecekler mi bilmiyorum

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Cmt Eki 28, 2023 4:06 pm

aozkan09 yazdı: Cmt Eki 28, 2023 3:51 pm Hayır benim yok. Verecekler mi bilmiyorum
Teşekkür ederim cevabınız için

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Cmt Eki 28, 2023 4:06 pm

szn33 yazdı: Cmt Eki 28, 2023 6:55 am Merhaba Bremenden oturma izni randevusunu nasil aldiniz

Once anmeldung sonra oturum vizesi mi basvurusu mu yaptiniz
Daha almadım alacağım ben de önce ikametgah kaydı yapıyorsunuz

Kilitli