Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yılın her zamanında başvuru alan üniversiteler hangileri?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
prost1

Yılın her zamanında başvuru alan üniversiteler hangileri?

Mesaj gönderen prost1 » Çrş Ağu 09, 2023 10:17 pm

Başlıktaki gibi, her zaman başvuru alan ya da daha geniş tarih aralıkları ile başvuru alan üniversiteler hangileri? Mesela bildiğim kadarıyla Bremen yılın her zamanında başvuru alıyor galiba Duisburg-Essen de öyleydi. Diğerleri nasıl? Dediğim tanıma uyan üniversiteleri yazar mısınız?

Ayrıca şartlı kabulde bu üniversiteler ile dil eğitimini alıp sonra başka üniversitelere istediğim gibi başvurup okul değişebilirim değil mi bir sorun teşkil edilen durumlar olmuyor?

muratkerem

Re: Yılın her zamanında başvuru alan üniversiteler hangileri?

Mesaj gönderen muratkerem » Çrş Ağu 09, 2023 10:35 pm

prost1 yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 10:17 pm Başlıktaki gibi, her zaman başvuru alan ya da daha geniş tarih aralıkları ile başvuru alan üniversiteler hangileri? Mesela bildiğim kadarıyla Bremen yılın her zamanında başvuru alıyor galiba Duisburg-Essen de öyleydi. Diğerleri nasıl? Dediğim tanıma uyan üniversiteleri yazar mısınız?

Ayrıca şartlı kabulde bu üniversiteler ile dil eğitimini alıp sonra başka üniversitelere istediğim gibi başvurup okul değişebilirim değil mi bir sorun teşkil edilen durumlar olmuyor?
Justus Liebig-Giessen'da German language course kısmı için her zaman başvuru alıyor. Bildiğim kadarıyla istediğin üniversiteye başvurabiliyorsun dil eğitiminden sonra genelde çoğunluk böyle yapıyor ben de bu şekilde yapmayı planlıyorum.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Prş Ağu 10, 2023 12:11 am

muratkerem yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 10:35 pm Justus Liebig-Giessen'da German language course kısmı için her zaman başvuru alıyor. Bildiğim kadarıyla istediğin üniversiteye başvurabiliyorsun dil eğitiminden sonra genelde çoğunluk böyle yapıyor ben de bu şekilde yapmayı planlıyorum.
Sadece almanca bölümüne mi her zaman başvuru alıyor o üniversite? Diğer ünilerde çoğu bölümlere başvurabiliyoruz istediğimiz zaman, dediğiniz üniversiteye göre diğerleri daha mantıklı geldi

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Prş Ağu 10, 2023 1:26 am

prost1 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 12:11 am Sadece almanca bölümüne mi her zaman başvuru alıyor o üniversite? Diğer ünilerde çoğu bölümlere başvurabiliyoruz istediğimiz zaman, dediğiniz üniversiteye göre diğerleri daha mantıklı geldi

Almanca bölümünü kastetmiyor arkadaş dil kursuna her zaman başvurabiliyorsun

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Prş Ağu 10, 2023 1:34 am

deutschequalitat yazdı: Prş Ağu 10, 2023 1:26 am Almanca bölümünü kastetmiyor arkadaş dil kursuna her zaman başvurabiliyorsun
Yani dil kursuna başvurmak değil de şartlı kabulü almak için dedim.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Ağu 11, 2023 1:36 pm

prost1 yazdı: Prş Ağu 10, 2023 12:11 am Sadece almanca bölümüne mi her zaman başvuru alıyor o üniversite? Diğer ünilerde çoğu bölümlere başvurabiliyoruz istediğimiz zaman, dediğiniz üniversiteye göre diğerleri daha mantıklı geldi
Justus liebig'in almanca hazırlık kursuna istediğin zaman başvurabiliyorsun almanca bölümü değil yani bu. Ben yüksek lisansla ilgilendiğim için psikoloji yüksek lisansına başvurmuştum fakat b2 istiyormuş başvurmak için o yüzden uniassist belgelerimi yollamadı. Üniye mail attığımda ise bunu doğruladı ve dil kursu için bana german language course'a başvurman gerekiyor dedi. Yani şartlı kabul diyebiliriz.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cum Ağu 11, 2023 1:50 pm

muratkerem yazdı: Cum Ağu 11, 2023 1:36 pm Justus liebig'in almanca hazırlık kursuna istediğin zaman başvurabiliyorsun almanca bölümü değil yani bu. Ben yüksek lisansla ilgilendiğim için psikoloji yüksek lisansına başvurmuştum fakat b2 istiyormuş başvurmak için o yüzden uniassist belgelerimi yollamadı. Üniye mail attığımda ise bunu doğruladı ve dil kursu için bana german language course'a başvurman gerekiyor dedi. Yani şartlı kabul diyebiliriz.
Yani oraya gitmek için 36F vizesi yani şartlı kabul için alınan vize ile gidiyoruz değil mi?

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cmt Ağu 12, 2023 12:32 am

prost1 yazdı: Cum Ağu 11, 2023 1:50 pm Yani oraya gitmek için 36F vizesi yani şartlı kabul için alınan vize ile gidiyoruz değil mi?
üniden şartlı kabul alıp gidecekler için 36F oluyor evet

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cmt Ağu 12, 2023 5:36 pm

muratkerem yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 12:32 am üniden şartlı kabul alıp gidecekler için 36F oluyor evet
Sizce vize için bir bölümden kabul alarak gitmek mi daha mantıklı yoksa bu german language course adı altında kabul alarak mı? Vize alma ihtimalini etkiliyor mu merak ettim

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cmt Ağu 12, 2023 10:28 pm

prost1 yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 5:36 pm Sizce vize için bir bölümden kabul alarak gitmek mi daha mantıklı yoksa bu german language course adı altında kabul alarak mı? Vize alma ihtimalini etkiliyor mu merak ettim
fark edeceğini sanmıyorum, eğer yeterli almancanız yoksa zaten her türlü dil kursuna gidiyorsunuz ya okulun kendi bünyesindeki ya da okulun kendi bünyesinde yoksa kendi bulduğunuz dil kursuna örneğin kassel üni şartlı kabul verirse istediğin bir dil kursuna kayıt yaptırabiliyorsun bir diğer örnek bahsettiğim gibi giessen o da kendi sunduğu hazırlık kursuna gelmenizi şart koyuyor başka bir dil kursuna gidemiyorsunuz. sonuçta ikiside 36F vizesi ve ikisinde de okuldan bir kabulünüz var.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzr Ağu 13, 2023 12:20 am

muratkerem yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 10:28 pm fark edeceğini sanmıyorum, eğer yeterli almancanız yoksa zaten her türlü dil kursuna gidiyorsunuz ya okulun kendi bünyesindeki ya da okulun kendi bünyesinde yoksa kendi bulduğunuz dil kursuna örneğin kassel üni şartlı kabul verirse istediğin bir dil kursuna kayıt yaptırabiliyorsun bir diğer örnek bahsettiğim gibi giessen o da kendi sunduğu hazırlık kursuna gelmenizi şart koyuyor başka bir dil kursuna gidemiyorsunuz. sonuçta ikiside 36F vizesi ve ikisinde de okuldan bir kabulünüz var.
Anladım kastettiğim direkt kabul değil bir bölüm adına şartlı kabul almak fark eder miydi mesela informatik bölümü için şartlı kabul gibi. Ama fark olmuyor galiba dediğiniz gibi.