Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
isilwen

N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Ağu 07, 2023 12:37 pm

Merhaba arkadaşlar, eskiden bloke hesapları açmak için en kolay yol N26 ya da benzeri online bankacılık sistemleri -her ne kadar uzun vadeli önerilmese de- gösteriliyordu. Ancak son gelişmelere göre N26 hesap onayı için oturum kartı istemeye başlamış ve vize ile hesap onayı/doğrulanması artık yapılmıyormuş (@Aozkan2'nin deneyimine göre). Oturum kartını da uzun süre alamayacağımıza göre online bankacılık ihtimali bitti gibi duruyor.

Peki bu durumda en hızlı şekilde hangi bankadan hesap açabiliriz? Bildiğim kadarıyla normal Alman bankalarında hesap açabilmek için bir Anmeldung yeterli, bu doğru mu? Anmeldung yaptırmadan hesap açan Alman bankası var mı? Ya da Anmeldung yaptırdıktan sonra da en az kağıt işleriyle uğraştıran süreci uzatan banka hangisi?

Biraz internette dolaşmıştım, Norisbank önerildiğini görmüştüm. Birçok banka atmsinden kesintisiz para çekme ve yatırma şansımız var, anladığım kartıyla temassız ödeme yapabileceğimiz bir kartı ücretsiz veriyorlar, yine gördüğüm kadarıyla ücretsiz kredi kartı da veriyorlarmış. Hesap açmak için ise online başvuru yapın, videcall ile kimliğinizi onaylayın ve hesabınız hemen açılsın diyorlar. Norisbank kullanan var mı, hesabınızı nasıl açtınız, banka ile deneyiminiz nasıl ve tavsiye eder misiniz?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Malum kış dönemi geliyor ufaktan herkes uçak biletlerini aldı yolculuğa hazırlanıyor ama Almanya'ya gidince bu konuda bocalamak birçoğumuzu maddi anlamda sıkıntıya sokacaktır.
Teşekkürler.

pulshatks

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Ağu 07, 2023 12:42 pm

isilwen yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 12:37 pm Merhaba arkadaşlar, eskiden bloke hesapları açmak için en kolay yol N26 ya da benzeri online bankacılık sistemleri -her ne kadar uzun vadeli önerilmese de- gösteriliyordu. Ancak son gelişmelere göre N26 hesap onayı için oturum kartı istemeye başlamış ve vize ile hesap onayı/doğrulanması artık yapılmıyormuş (@Aozkan2'nin deneyimine göre). Oturum kartını da uzun süre alamayacağımıza göre online bankacılık ihtimali bitti gibi duruyor.

Peki bu durumda en hızlı şekilde hangi bankadan hesap açabiliriz? Bildiğim kadarıyla normal Alman bankalarında hesap açabilmek için bir Anmeldung yeterli, bu doğru mu? Anmeldung yaptırmadan hesap açan Alman bankası var mı? Ya da Anmeldung yaptırdıktan sonra da en az kağıt işleriyle uğraştıran süreci uzatan banka hangisi?

Biraz internette dolaşmıştım, Norisbank önerildiğini görmüştüm. Birçok banka atmsinden kesintisiz para çekme ve yatırma şansımız var, anladığım kartıyla temassız ödeme yapabileceğimiz bir kartı ücretsiz veriyorlar, yine gördüğüm kadarıyla ücretsiz kredi kartı da veriyorlarmış. Hesap açmak için ise online başvuru yapın, videcall ile kimliğinizi onaylayın ve hesabınız hemen açılsın diyorlar. Norisbank kullanan var mı, hesabınızı nasıl açtınız, banka ile deneyiminiz nasıl ve tavsiye eder misiniz?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Malum kış dönemi geliyor ufaktan herkes uçak biletlerini aldı yolculuğa hazırlanıyor ama Almanya'ya gidince bu konuda bocalamak birçoğumuzu maddi anlamda sıkıntıya sokacaktır.
Teşekkürler.
merhaba monese denediniz mi?ben monese kullanmıştım banka hesabı açana kadar

isilwen

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Ağu 07, 2023 1:08 pm

pulshatks yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 12:42 pm merhaba monese denediniz mi?ben monese kullanmıştım banka hesabı açana kadar
Ayda 100 pound üzeri para çekmeye komisyon istiyor sanırım

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 1:14 pm

isilwen yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 12:37 pm Merhaba arkadaşlar, eskiden bloke hesapları açmak için en kolay yol N26 ya da benzeri online bankacılık sistemleri -her ne kadar uzun vadeli önerilmese de- gösteriliyordu. Ancak son gelişmelere görŭe N26 hesap onayı için oturum kartı istemeye başlamış ve vize ile hesap onayı/doğrulanması artık yapılmıyormuş (@Aozkan2'nin deneyimine göre). Oturum kartını da uzun süre alamayacağımıza göre online bankacılık ihtimali bitti gibi duruyor.

Teşekkürler.
Norisbankı da denedim, orada da sigorta kimlik numarası mı ne istiyor, bide telefon numarasını almanya numarası istiyor, orda da öyle patlıyoruz :D

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 1:18 pm

pulshatks yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 12:42 pm merhaba monese denediniz mi?ben monese kullanmıştım banka hesabı açana kadar
Monesese de hesap açmak isterken ulusal kimlik kartı ya da oturum izni kartı istiyor denedim hepsini :(
Screenshot_20230807_131732_Monese.jpg

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Ağu 07, 2023 1:32 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 1:18 pm Monesese de hesap açmak isterken ulusal kimlik kartı ya da oturum izni kartı istiyor denedim hepsini :(

Screenshot_20230807_131732_Monese.jpg
ben pasaport ile devam etmiştim

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 1:42 pm

pulshatks yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 1:32 pm ben pasaport ile devam etmiştim
Seçilen ülkenin verdiği belge dendiği için ben de sandım ki alman pasaportu falan, ordan devam edeyim bakayım ben de

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 3:24 pm

isilwen yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 1:08 pm Ayda 100 pound üzeri para çekmeye komisyon istiyor sanırım
Kanka moneseden açtım ben geçici bir şey, pasaport ile devam ettim, almanyadaki adresime kartı 10 gün sonra gönderecekler, en azından gider gitmez bir kartım ve ibanım olur

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Ağu 07, 2023 3:37 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 3:24 pm Kanka moneseden açtım ben geçici bir şey, pasaport ile devam ettim, almanyadaki adresime kartı 10 gün sonra gönderecekler, en azından gider gitmez bir kartım ve ibanım olur
kart için hayal kurmayın derim benim kart 4 aydır gelmemişti en son kullanmayı bıraktım.UK den geldiği için bir yere mi ne takılı kalmış ben de peşine düşmedim.Buraya gelince trasferwise hesabı açarsanız işlerinizi daha kolay halledebilirsinz

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 4:01 pm

pulshatks yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 3:37 pm kart için hayal kurmayın derim benim kart 4 aydır gelmemişti en son kullanmayı bıraktım.UK den geldiği için bir yere mi ne takılı kalmış ben de peşine düşmedim.Buraya gelince trasferwise hesabı açarsanız işlerinizi daha kolay halledebilirsinz
Hmm uygulamada 17 ağustosta teslim edileceğini söylüyor da, neyse denemiş oluruz en kötü ya :D

pancar

Mesaj gönderen pancar » Pzt Ağu 07, 2023 4:19 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:01 pm Hmm uygulamada 17 ağustosta teslim edileceğini söylüyor da, neyse denemiş oluruz en kötü ya :D
Bize de haberin verin :D bende gidicem yakın zamanda nakit para ile gitmek zorunda kalmayayım

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 4:38 pm

pancar yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:19 pm Bize de haberin verin :D bende gidicem yakın zamanda nakit para ile gitmek zorunda kalmayayım
Ben de biraz o yüzden bir banka hesabım olsun istiyorum bir an önce, nakit para taşımak çok sıkıntı geliyor. Bu arada Kartı beklemek istemiyorsanız diye bir seçenek var, kayıt olurken verdiğimiz adreste isek konum izni veriyoruz uygulama otomatik bulup hesabı kullanıma açıyor. Ama ben Türkiye'de olduğum için onu yapamadım

pancar

Mesaj gönderen pancar » Pzt Ağu 07, 2023 4:46 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:38 pm Ben de biraz o yüzden bir banka hesabım olsun istiyorum bir an önce, nakit para taşımak çok sıkıntı geliyor. Bu arada Kartı beklemek istemiyorsanız diye bir seçenek var, kayıt olurken verdiğimiz adreste isek konum izni veriyoruz uygulama otomatik bulup hesabı kullanıma açıyor. Ama ben Türkiye'de olduğum için onu yapamadım
Türkiyeden yapınca oluyor mu ben de gitmeden yapayım yurdun adresini vereyim

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 4:51 pm

pancar yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:46 pm Türkiyeden yapınca oluyor mu ben de gitmeden yapayım yurdun adresini vereyim
Evet oluyor, kayıt olurken pasaportu seçtim, pasaportun vize olan değil de o bilgilerin olduğu kısmı okuttum, selfie çektirdi, açtı hesabımı, videocall da yapmadık

pancar

Mesaj gönderen pancar » Pzt Ağu 07, 2023 4:53 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:51 pm Evet oluyor, kayıt olurken pasaportu seçtim, pasaportun vize olan değil de o bilgilerin olduğu kısmı okuttum, selfie çektirdi, açtı hesabımı, videocall da yapmadık
Vizesi olmayan bile hesap açabilir o durumda. Sonradan bu durumu karşımıza sıkıntı olarak çıkmaz mı acaba

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzt Ağu 07, 2023 4:56 pm

pancar yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:53 pm Vizesi olmayan bile hesap açabilir o durumda. Sonradan bu durumu karşımıza sıkıntı olarak çıkmaz mı acaba
Zaten yorumları okudum, bazıları o şekilde kullanmak için açıyorlarmış. Ama geneli Almanya'nın enparası diyor

pancar

Mesaj gönderen pancar » Pzt Ağu 07, 2023 5:05 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 4:56 pm Zaten yorumları okudum, bazıları o şekilde kullanmak için açıyorlarmış. Ama geneli Almanya'nın enparası diyor
çok güzel aksam bende biraz bakınayım

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Ağu 07, 2023 6:11 pm

aozkan09 yazdı: Pzt Ağu 07, 2023 1:14 pm Norisbankı da denedim, orada da sigorta kimlik numarası mı ne istiyor, bide telefon numarasını almanya numarası istiyor, orda da öyle patlıyoruz :D
Anmeldung yaptırdıktan sonra gelen numarayı istiyormuş galiba. Almanya'ya gittiğim gün Lidl'den falan faturasız bir simkart alacağım 5-10€ her neyse artık. O numara ile Anmeldung için randevu alacağım (gideceğim yer küçük 2-3 gün içinde randevu veriyor). Bir hafta içinde Anmeldungla ilgili evraklar postalanıyormuş, onlar gelince de Norisbank'dan hesap açmayı düşünüyorum. Norisbank'da evrakları 1 haftada postalasa iki haftada hesabı açmış oluyorum. Artık iki hafta cepten yiyeceğiz.

Aklımdaki sorular:
-Anmeldung için Türkiye cep numarası girsem ne olur acaba +90 ile başlayamıyorum telefon numarasına ama 90.... şeklinde gidince telefon numarasını kabul etti. (Mümkünse Almanya'ya gelmeden önce Anmeldung randevumu alırım)
-Faturasız simkartımı daha sonra faturalı hatta taşıyabilir miyim?
-IBAN'ımızı bloke hesaba bağladığımızda kaç gün içinde paramız hesaba geliyor?

Monese hakkında da yine N26 hakkında olduğu gibi internette oldukça kötü yorumlar var bir yandan da selfie çek tüm pasaport bilgilerini sisteme yükle falan insan ister istemez çekiniyor

pancar

Mesaj gönderen pancar » Sal Ağu 08, 2023 9:01 am

aozkan09 bey ne yaptınız hesabınız kullanıma açıldı mı

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Sal Ağu 08, 2023 10:02 am

pancar yazdı: Sal Ağu 08, 2023 9:01 am aozkan09 bey ne yaptınız hesabınız kullanıma açıldı mı
Hayır, kartımı 17 ağustosta almanyadaki adresime teslim edeceklerini söylediler, kartım gelince son 4 hanesiyle hesabımı aktif edebilirmişim