Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
johannes

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen johannes » Pzt Eki 16, 2023 2:33 pm

Cansu S. yazdı: Pzt Eki 16, 2023 2:25 pm Merhabalar,

Bu konuya yenı baslıyorum, bırkac sorum olacak yardımcı olabılırsenız cok sevınırım

Ben haftaya evde olacagım Almanya da fakat gıtmeden hesabı açsam daha mı ıyı olur dıye dusunuyorum acıkcası. fakat fızıken de kart almak ıstıyorum. bu yatan parayı nasıl çekıuyorsunuz hangı atm lerden ve bır lımıt var mı cekerken acaba ?
bunq (1 hafta sürüyor kontrol aşaması ama DE yani Almanya hesabı) ve revolut (anında açılıyor ama LT hesabı yine Almanyada kullanılır). ben ikisini de açtım, ikisi de kart gönderiyor ücretsiz. Revolut aylık 3 euro, bunq 30 günlük ücretsiz. Revolut kartımı gelmeden sipariş ettim ben 7 günde kart da ulaşmış adresime. Para 200 euronun üstüne çekmek için aylık üyeliği yükseltmek gerekiyor o da sanırsam 10 euroydu en fazla.

Cansu S.

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen Cansu S. » Pzt Eki 16, 2023 3:22 pm

johannes yazdı: Pzt Eki 16, 2023 2:33 pm bunq (1 hafta sürüyor kontrol aşaması ama DE yani Almanya hesabı) ve revolut (anında açılıyor ama LT hesabı yine Almanyada kullanılır). ben ikisini de açtım, ikisi de kart gönderiyor ücretsiz. Revolut aylık 3 euro, bunq 30 günlük ücretsiz. Revolut kartımı gelmeden sipariş ettim ben 7 günde kart da ulaşmış adresime. Para 200 euronun üstüne çekmek için aylık üyeliği yükseltmek gerekiyor o da sanırsam 10 euroydu en fazla.
Merhaba

çok tesekkurler pekı ıkısının ıslem lımıtlerı ne kadar acaba ? 200 eur gunluk cekım tutarı mı ?
41F Eşli Basvuru BERLIN
Randevu basvuru:15 Haziran
Randevu Atama: 7 Temmuz
Randevu tarihi *evrak teslim: 11 Agustos
Dijital iletim: 18 Agustos
Fiziksel iletim: 29 Agustos

johannes

Mesaj gönderen johannes » Pzt Eki 16, 2023 3:43 pm

Cansu S. yazdı: Pzt Eki 16, 2023 3:22 pm Merhaba

çok tesekkurler pekı ıkısının ıslem lımıtlerı ne kadar acaba ? 200 eur gunluk cekım tutarı mı ?
ikisinde de aylık ilk seferdeki ücretsiz paketi alırsanız aylık 200 euro çekim limiti veriyor.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Pzt Eki 23, 2023 8:56 pm

Revolut açarken sorulan tax residencies için ne yaptınız?

alize_idil

Mesaj gönderen alize_idil » Sal Eki 24, 2023 3:58 pm

Almanyaya gitmeden önce Expatrio da bulunan bloke hesabını Revoluta aktaran varmı, sorun yaşandı mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Çrş Eki 25, 2023 6:20 pm

Serhat A. yazdı: Prş Eyl 28, 2023 5:49 pm Selamlar,

Almanya'ya gelmeden önce bir banka hesabı açmamıştım, nasıl olsa N26 ile ilerleyeceğiz geçici olarak diye ancak henüz oturum iznimiz olmadığı için hesap açamadık. Buradaki önerilere istinaden bir Monese hesabı açtım ancak bu hesabı da kullanamıyorum çünkü verdikleri IBAN numarası 14 haneli ve firmaların kullandığı sistemler tarafından numara eksik sayılıyor (Almanya'da IBAN numaraları 22 haneli) ve kabul edilmiyor. Vodafone ev interneti ve elektrik aboneliği için denedik ama sistem kabul etmedi. Türkiye'deki gibi banka hesap numaranız değil, IBAN numaranız talep ediliyor abonelik sürecinde.

İlla bir Alman bankası hesabına yolumuz düşecek gibi. Norisbank çok aklıma yatmadı, o nedenle Sparkasse'ye yöneldim. 2 hafta sonrasına randevu aldım, bakalım oturum izni olmadan hesap açacaklar mı. Bu konuda farklı bir deneyimi olan varsa ve yazarsa çok memnun olurum.
Selamlar herkese,

Yukarıda yazdığım soruna dair güncelleme yapayım. Buradan aldığım olumlu yorumlar üzerine Monese'den hesap açtım ancak son derece kullanışsız olduğuna kanaat getirdim. Para çekmesi kolay ancak para yatırması hayli zahmetli.

Sparkasse'den randevum vardı ancak işlem ücretlerinin yüksek olması nedeniyle bu bankadan hesap açmaktan vazgeçtim. Tavsiyeler üzerine Commerzbank Girokonto hesabında karar kıldık. Bu hesaptan aylık 700€ üzerinde para girişi olursa herhangi bir işletim ücreti alınmıyor ve hesap açması hem kolay hem de ücretsiz. Hesabı 2 gün içerisinde açıp, 1 hafta içerisinde kartımı teslim aldım. Expatrio'ya banka bilgilerimi tanımladıktan 1 gün sonra para hesabıma geçti. Almanya'da bulunan öğrenci arkadaşlar için Commerzbank seçeneğini öneririm.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Çrş Eki 25, 2023 7:14 pm

Serhat A. yazdı: Çrş Eki 25, 2023 6:20 pm Selamlar herkese,

Yukarıda yazdığım soruna dair güncelleme yapayım. Buradan aldığım olumlu yorumlar üzerine Monese'den hesap açtım ancak son derece kullanışsız olduğuna kanaat getirdim. Para çekmesi kolay ancak para yatırması hayli zahmetli.

Sparkasse'den randevum vardı ancak işlem ücretlerinin yüksek olması nedeniyle bu bankadan hesap açmaktan vazgeçtim. Tavsiyeler üzerine Commerzbank Girokonto hesabında karar kıldık. Bu hesaptan aylık 700€ üzerinde para girişi olursa herhangi bir işletim ücreti alınmıyor ve hesap açması hem kolay hem de ücretsiz. Hesabı 2 gün içerisinde açıp, 1 hafta içerisinde kartımı teslim aldım. Expatrio'ya banka bilgilerimi tanımladıktan 1 gün sonra para hesabıma geçti. Almanya'da bulunan öğrenci arkadaşlar için Commerzbank seçeneğini öneririm.
Commerzbank anmeldung istiyor mu? Ya da oturum kartı?

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Çrş Eki 25, 2023 8:53 pm

mtakg yazdı: Çrş Eki 25, 2023 7:14 pm Commerzbank anmeldung istiyor mu? Ya da oturum kartı?
Anmeldung istiyor ama oturum kartı istemiyor, vize yeterli.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Çrş Eki 25, 2023 9:22 pm

Serhat A. yazdı: Çrş Eki 25, 2023 8:53 pm Anmeldung istiyor ama oturum kartı istemiyor, vize yeterli.
Online olarak açılıyor mu? Mümkünse link paylaşabilir misiniz?

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Prş Eki 26, 2023 12:05 pm

mtakg yazdı: Çrş Eki 25, 2023 9:22 pm Online olarak açılıyor mu? Mümkünse link paylaşabilir misiniz?
Başvuruyu online yapıyorsunuz ancak işlemin tamamlanması için herhangi bir Commerzbank şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubeye gitmeden Deutsche Post yoluyla evrakların gönderilmesi gibi bir seçenek de varmış ancak ben şubeye yönlendirildim.

Hesap açmak için başvuru linki:
https://www.commerzbank.de/konten-zahlu ... girokonto/

Başvuru sayfası Almanca. İngilizce olarak yönergeleri takip etmek isterseniz şu linkten faydalanabilirsiniz:
https://www.mygermanfinances.de/german- ... tep-guide/

Kolay gelsin.

mertkun

Mesaj gönderen mertkun » Pzt Eki 30, 2023 2:54 pm

Selamlar,

Yazdıklarınızı görünce ben de Commerzbank'ta hesap açmaya karar verdim. Aklıma takılan 2 şey var, yanıtlarsanız sevinirim :)
Hesabınız için debitkart da aldınız mı? (Aylık 3.5 € ücreti olan)
Bu kartı almadan atm'lerden telefonla para çekme/yatırma imkanı var mı?

Teşekkürler
Serhat A. yazdı: Prş Eki 26, 2023 12:05 pm Başvuruyu online yapıyorsunuz ancak işlemin tamamlanması için herhangi bir Commerzbank şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubeye gitmeden Deutsche Post yoluyla evrakların gönderilmesi gibi bir seçenek de varmış ancak ben şubeye yönlendirildim.

Başvuru sayfası Almanca. İngilizce olarak yönergeleri takip etmek isterseniz şu linkten faydalanabilirsiniz:

Kolay gelsin.

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Pzt Eki 30, 2023 3:22 pm

johannes yazdı: Pzt Eki 16, 2023 2:33 pm bunq (1 hafta sürüyor kontrol aşaması ama DE yani Almanya hesabı) ve revolut (anında açılıyor ama LT hesabı yine Almanyada kullanılır). ben ikisini de açtım, ikisi de kart gönderiyor ücretsiz. Revolut aylık 3 euro, bunq 30 günlük ücretsiz. Revolut kartımı gelmeden sipariş ettim ben 7 günde kart da ulaşmış adresime. Para 200 euronun üstüne çekmek için aylık üyeliği yükseltmek gerekiyor o da sanırsam 10 euroydu en fazla.
ücretsiz revolut hesabı açınca fiziksel kart geliyor mu yoksa ekstra para ödememiz gerekiyor mu

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Pzt Eki 30, 2023 11:26 pm

mertkun yazdı: Pzt Eki 30, 2023 2:54 pm Selamlar,

Yazdıklarınızı görünce ben de Commerzbank'ta hesap açmaya karar verdim. Aklıma takılan 2 şey var, yanıtlarsanız sevinirim :)
Hesabınız için debitkart da aldınız mı? (Aylık 3.5 € ücreti olan)
Bu kartı almadan atm'lerden telefonla para çekme/yatırma imkanı var mı?

Teşekkürler
Merhabalar,

Aylık 3.5€ ücreti olan kart, Mastercard özelliği olan ve alışverişlerde kullanabileceğiniz bir debit kart. Türkiye'de banka kartları Mastercard ya da Visa dahil geldiği için buradaki ayrımı anlamamız biraz vakit almıştı :) Biz bu kartı almadık (başvuru esnasında ilgili kutucuğu işaretlemedik).

Banka size Mastercard özelliği olmayan bir debitkart gönderiyor zaten. Bu kartın herhangi bir ücreti yok, hesaba dahil. Bu kart ile para çekme/yatırma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca bankanın mobil uygulaması var, oradan da işleri halletmek kolay. Uygulamanın İngilizce dil seçeneği mevcut.

zyracell

Mesaj gönderen zyracell » Sal Eki 31, 2023 11:58 am

Merhaba, atmden para çekme işlemi nasıl oluyor kart olmadan çekebiliyor muyuz? Ya da para yatırmak istediğimizde atmden yatırabiliyor muyuz?

melt.sahin

Mesaj gönderen melt.sahin » Pzt Oca 29, 2024 10:01 pm

Serhat A. yazdı: Prş Eki 26, 2023 12:05 pm Başvuruyu online yapıyorsunuz ancak işlemin tamamlanması için herhangi bir Commerzbank şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubeye gitmeden Deutsche Post yoluyla evrakların gönderilmesi gibi bir seçenek de varmış ancak ben şubeye yönlendirildim.

Kolay gelsin.
Merhabalar, Commerzbank'tan kolay hesap açabildiniz mi? Tavsiye eder misiniz?

ysfOrs

Mesaj gönderen ysfOrs » Pzt Oca 29, 2024 11:08 pm

Merhaba arkadaşlar. Anmeldung olmadan Revolut uygulamasından banka hesabı açabilir ve Expatrio bloke hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ben bir ay önce Almanya'ya geldim ve henüz anmeldung yapmadım (Şubat ayında randevum var). Ama geçtiğimiz haftalarda Revolut uygulamasından banka hesabı açtım, Ocak ve Şubat ayının ödemesini aldım.
Destek olmak isterseniz davet linkimi de bırakıyorum :D
https://revolut.com/referral/?referral- ... 1-24-AR-L2
jein

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Çrş Oca 31, 2024 4:13 am

ysfOrs yazdı: Pzt Oca 29, 2024 11:08 pm Merhaba arkadaşlar. Anmeldung olmadan Revolut uygulamasından banka hesabı açabilir ve Expatrio bloke hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ben bir ay önce Almanya'ya geldim ve henüz anmeldung yapmadım (Şubat ayında randevum var). Ama geçtiğimiz haftalarda Revolut uygulamasından banka hesabı açtım, Ocak ve Şubat ayının ödemesini aldım.
Destek olmak isterseniz davet linkimi de bırakıyorum :D
https://revolut.com/referral/?referral- ... 1-24-AR-L2
Peki Türkiye'deyken açıp, alabiliyor muyuz ödemeleri?

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Çrş Oca 31, 2024 8:09 am

isthatbenj yazdı: Çrş Oca 31, 2024 4:13 am Peki Türkiye'deyken açıp, alabiliyor muyuz ödemeleri?
Ben dün denedim vize istiyor. O da olsaydı onaylayabilecektim hesabı ama vizem henüz gelmedi.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Cum Şub 09, 2024 5:27 pm

melt.sahin yazdı: Pzt Oca 29, 2024 10:01 pm Merhabalar, Commerzbank'tan kolay hesap açabildiniz mi? Tavsiye eder misiniz?
Merhaba,

Evet, süreç kolay bir şekilde ilerledi. Eğer öğrenciyseniz ya da aylık düzenli bir gelir yatacaksa bu hesapa işletim ücreti ödemiyorsunuz. Eğer aylık hesap ücreti ödeyecekseniz diğer seçeneklere de (Sparkasse, DKB, ING vs.) bakıp karşılaştırma yapmakta fayda var. Yeterli bilgim olmadığı için ben karşılaştıramıyorum ama Commerzbank için kullanımı rahat ve applikasyonu anlaşılır diyebilirim. İnternet alışverişinde sorun yaşıyorum bu arada. Bazı siteler kabul ediyorken bazıları etmiyor. Paypal'a bağlayarak çözüm bulabilirsiniz ama biraz uğraştırıcı. Umarım faydalı olmuştur.

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Prş Mar 07, 2024 9:12 pm

Serhat A. yazdı: Pzt Eki 30, 2023 11:26 pm Merhabalar,

Aylık 3.5€ ücreti olan kart, Mastercard özelliği olan ve alışverişlerde kullanabileceğiniz bir debit kart. Türkiye'de banka kartları Mastercard ya da Visa dahil geldiği için buradaki ayrımı anlamamız biraz vakit almıştı :) Biz bu kartı almadık (başvuru esnasında ilgili kutucuğu işaretlemedik).

Banka size Mastercard özelliği olmayan bir debitkart gönderiyor zaten. Bu kartın herhangi bir ücreti yok, hesaba dahil. Bu kart ile para çekme/yatırma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca bankanın mobil uygulaması var, oradan da işleri halletmek kolay. Uygulamanın İngilizce dil seçeneği mevcut.
Merhabalar, gönderilen debit kart ile internetten alışveriş yapabiliyor muyuz? Yoksa aylık 3.5€ mu vermemiz gerekiyor alışveriş yapabilmek için?