Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Vizesi ile Oturum

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
pulshatks

Erasmus Vizesi ile Oturum

Mesaj gönderen pulshatks » Pzr Tem 23, 2023 2:27 pm

Herkese merhaba,

30 Eylül'e kadar erasmus öğrenci vizem var.Okulum eğitimime burada devam edebileceğimi söyledi ve ben de başvurdum,kabul aldım ,gelecek dönem için kayıt oldum hatta rückgemeldung bile yaptırdım.

Ausländerbehörde bu durumda oturumumu türkiyeye gitmeden uzatır mı?Bulunduğum yerin Ausländerbehörde sitesinde şöyle bir bilgi var

Nach der Einreise muss das nationale Visum gegebenenfalls durch einen bei der zuständigen Ausländerbehörde zu beantragenden anderen Aufenthaltstitel ersetzt werden. Der Antrag muss innerhalb der Geltungsdauer des Visums erfolgen.

pulshatks

Re: Erasmus Vizesi ile Oturum

Mesaj gönderen pulshatks » Pzr Tem 23, 2023 10:29 pm

Up

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Prş Tem 27, 2023 10:24 pm

Merhabalar hiç cevap olmamasına üzüldüm ve aylar önce (ilk geldiğim zaman) vize ve oturum izni farkını bilmeden yabancılar dairesine mail atmıştım vizem var oturum izni alabilir miyim diye.O zamanlar tam zamanlı öğrenci olarak herhangi bir kaydım ve kabulüm yoktu . Yabancılar dairesi bana bunu yazmıştı

da Sie lediglich ein zeitlich befristetes Visum als Austauschstudentin haben, ist bei der Ausländerbehörde nichts zu veranlassen.

bu durumda oturum izni alabilir miyim?kayıt belgem,1 yıllık bloke hesabım ve sağlık sigortam mevcuttur

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Tem 31, 2023 12:46 pm

pulshatks yazdı: Prş Tem 27, 2023 10:24 pm Merhabalar hiç cevap olmamasına üzüldüm ve aylar önce (ilk geldiğim zaman) vize ve oturum izni farkını bilmeden yabancılar dairesine mail atmıştım vizem var oturum izni alabilir miyim diye.O zamanlar tam zamanlı öğrenci olarak herhangi bir kaydım ve kabulüm yoktu . Yabancılar dairesi bana bunu yazmıştı

da Sie lediglich ein zeitlich befristetes Visum als Austauschstudentin haben, ist bei der Ausländerbehörde nichts zu veranlassen.

bu durumda oturum izni alabilir miyim?kayıt belgem,1 yıllık bloke hesabım ve sağlık sigortam mevcuttur
up

erogluslh

Mesaj gönderen erogluslh » Pzt Tem 31, 2023 2:10 pm

Merhaba, şartlı kabul alarak dil kursuna kayıt olup kalabilirsiniz diye biliyorum. Eğer ki almancanız bölümü okunaya yeterliyse dil kursu olmadan direkt üniversite kaydıyla da uzatabilirsiniz. Bu şekilde yapan arkadaşlarım olmuştu giessen şehrinde. Siz zaten kabul alıp kayıt olmuşsunuz o yüzden şu an üniversitelik bir durum yok. Bence yabancılar dairesine bir mail atın, gerekli belgeleri öğrenin o şekilde. Doğrudan yabancılar dairesinde bu işlemi halledereiniz. genel olarak üniversite kaydı, bloke hesap, sigorta gibi belgeler yeterli oluyor diye biliyorum. Kolay gelsin

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Ağu 28, 2023 1:11 pm

Merhaba,
35f vize ile 7 aylık vizem vardı (vizem 30 eylülde bitiyor) , yeni dönem için kayıt sertifikası, at11,ve banka hesabımda para göstererek bugün oturum İzni için randevuya gittim ve 1 yıllık oturum verildi ben erasmusa gittiğim okuldan kabul aldım ve kayıt oldum

bilginize sunarım