Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 2:59 pm

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir onceki basliklar ;

Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Ara 26, 2010 4:06 pm

Buraya da Ilk Ben Yazayim O zaman bugun 5. Gunum Bekliyorum FuNdeRSchatteN senin isim soy isim nedir seninle konusabilirmiyiz
ogkhan

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 5:23 pm

[quote]tanzim tarafindan yazilan metin:
[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
son gorustugumde memur, mudurum en son bunu soyluyor dedi. pazarlik edercesine konustum nerdeyse ama olmadi. tekrar arayip deneyecegim. subatin basinda 3 aylik sure doldugu icin hakkiniz yaniyor demisti. peki ben tekrar vizeye basvurabilir miyim ? onceden cikmis ama iptal olmus olmasi mani degildir dimi? aksilikler ustuste geldiginden uzadi... kurs belgesi gelir bu kez de vize iptal olmus olur mazaAllahh..
bu gidisle ben resmi evrakta degisiklik yapmaktan sinir disi edilicem, aklima kotu kotu seyler geliyorr. :D[/quote]

sen hangi kursa gideceksin almanyada? 10 ocaga kadar nasil tatil oluyor? benim kursum 3 ocakta basliyor mesela. aslinda hazirlayip faksla 13 unde bile yollasalar 14 une yetisir.[/quote]

Heidelberg unisinin dil kursu zeynep, noel tatili baslamadan oncce gonderdim gecen hafta sali carsamba kargo gitti ama kapaliymis. Telefonlara da bakmiyorlar. Durumumu anlatan mektup da yazdm. Mail attim.. Kabulu universite veriyormus sanirim o yuzden uzar mi onayin cikmasa sizce? Tabi soyle de bisey var onlar bana dediki tekrar basvuru yapin durumunuzu anlatan mektup yazin demislerdi, durumumdan haberdarlar aslinda, arastirilacak bi durumum da yok hemen onay verilebilir ucreti de odedim cunku.[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 6:17 pm

[quote]germanistik tarafindan yazilan metin:
Buraya da Ilk Ben Yazayim O zaman bugun 5. Gunum Bekliyorum FuNdeRSchatteN senin isim soy isim nedir seninle konusabilirmiyiz[/quote]

Umarim alirsin tez zamanda..Tekin diyebilirsin ,sorularin varsa sor elbette.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzr Ara 26, 2010 8:51 pm

son gorustugumde memur, mudurum en son bunu soyluyor dedi. pazarlik edercesine konustum nerdeyse ama olmadi. tekrar arayip deneyecegim. subatin basinda 3 aylik sure doldugu icin hakkiniz yaniyor demisti. peki ben tekrar vizeye basvurabilir miyim ? onceden cikmis ama iptal olmus olmasi mani degildir dimi? aksilikler ustuste geldiginden uzadi... kurs belgesi gelir bu kez de vize iptal olmus olur mazaAllahh..
bu gidisle ben resmi evrakta degisiklik yapmaktan sinir disi edilicem, aklima kotu kotu seyler geliyorr. :D[/quote]

sen hangi kursa gideceksin almanyada? 10 ocaga kadar nasil tatil oluyor? benim kursum 3 ocakta basliyor mesela. aslinda hazirlayip faksla 13 unde bile yollasalar 14 une yetisir.[/quote]

Heidelberg unisinin dil kursu zeynep, noel tatili baslamadan oncce gonderdim gecen hafta sali carsamba kargo gitti ama kapaliymis. Telefonlara da bakmiyorlar. Durumumu anlatan mektup da yazdm. Mail attim.. Kabulu universite veriyormus sanirim o yuzden uzar mi onayin cikmasa sizce? Tabi soyle de bisey var onlar bana dediki tekrar basvuru yapin durumunuzu anlatan mektup yazin demislerdi, durumumdan haberdarlar aslinda, arastirilacak bi durumum da yok hemen onay verilebilir ucreti de odedim cunku.[/quote][/quote][/quote]

ben anlamadim senden uni kabulu mu istediler yoksa kursa kayitli oldugunu gosteren belge mi?

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 9:31 pm

universite kabulum olmadan, sadece kurs kabuluyle basvurdum ben vizeye ve vize bu sekilde cikti. Kabul aldigim kurs da universiteye bagli ama disardan da basvurulabiliyor. Vize ciktigi sirada kurs basladigindan benim bir sonraki kursa katilabilecegimi soyledi konsoloslk. Bu yuzden yeniden bir kurs kabulune ihtiyacim var. Ve kabul sureci universiteyle alakam olmamasina ragmen sanki uni.ye basvurmus gibi bir surecten geciriyorlar.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Ara 26, 2010 10:34 pm

Tanzim senin vize kac gunde cikti ?
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Ara 26, 2010 10:36 pm

TEKIN KARDES BENIM BI GORUSMEDEKI YAZIMI OKUSANA 9. SAYFADA BIDE SANA BIRSEY SORMAK ISTIYORUM ACABA ARAYA YILBASI GIRDIÐI ICIN BEN OCAK AYININ 20 25 GIBI YABANCILAR SUBESINI OÐRENSEM BIRSEY CIKAR MI SENCE YANI YANIT ALABILIRMIYIM OKEY VERILDI YA DA VERILMEDI DIYE
ogkhan

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzr Ara 26, 2010 10:48 pm

yanlis olmasin ama sanirim 32-33 gun gibi bir surede cikti. ama hala pasaportum konsoloslukta, islemlerim sonuclanmadi. kabul belgesine gore cikis tarihi islenecek cunku. tabi bu onlardan kaynaklanan bir uzama degil. misal yarin teslim etsem belgeyi islemlerim sonuclanacak.
vize gorusmesinden cikali da 79 gun olmus vay bee :D

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Ara 26, 2010 11:23 pm

Anliyorum umarimbenimkide 30 gunluk bir surede cikar yani ciksinda okey verilsinde
33 35 e de raziyim
ogkhan

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzt Ara 27, 2010 12:07 am

25. gunum oldu ve hala cevap bekliorum...
ya arkadaslar red cevabida oldugunda daha erken yollar mi? cevabi hayirsa, peki neden bizi bu kadar bekletipte red cevabi veriolar??

saygilarimla...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 27, 2010 12:52 am

Vizeye giren arkadaslarim sizi cok iyi anliyorum gercekten stresli bir bekleyis suresi. Fakat vize basvurusu Alman konsoloslugunda ortalama 4-6 hafta arasi suruyor. Simdi size ne kadar sabirli olun desem de zor bir durum bu yollardan gectik biliyorum. Noel tatili de girdi biraz bu sure elbette uzar ama maalesef alman konsoloslugunda bu isler boyle yuruyor. ABD gibi ayni gunde vizeye cevap verme olayi yok. Red olursa biraz daha kisa surede gelir cevap ama 5-6 hafta bekleyip de red cevabi alan da oluyor. Yine de sabir diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 27, 2010 2:32 am

TEKIN KARDES BENIM BI GORUSMEDEKI YAZIMI OKUSANA 9. SAYFADA BIDE SANA BIRSEY SORMAK ISTIYORUM ACABA ARAYA YILBASI GIRDIÐI ICIN BEN OCAK AYININ 20 25 GIBI YABANCILAR SUBESINI OÐRENSEM BIRSEY CIKAR MI SENCE YANI YANIT ALABILIRMIYIM OKEY VERILDI YA DA VERILMEDI DIYE[/quote]

Okudum Germanistik yazdigini..
Degisik bir soru sormamislar aslinda herkese sorulan sorulari sormuslar...Eger tum soruduklari oysa az bile sormuslar.
Tek ilginc olan pasaportuna damga basmalari ve 1 ile 3 ay arasinda cikar demeleri.
Sure 4-6 hafta arasinda ama sana direk 1 ila 3 ay demis.Yeni bir oyalama ve bezdirme taktigi olsa gerek..
Pasaporta gelince emin ol hic bilgim ve tahminim yok neden yaptiklarina dair.
Olumsuz birsey yok gibi gorunurde ,basvurunu yapmissin eksik belgen yok ve beklemedsin,bol sans ve sabir dilemekten baska bir sey diyemiyorum.

Bu arada kendimi falci gibi hissetmeye basladim ,burclar uzerine yorum yapanlar gibi :) Hehe Umarim dediklerimle azda olsa icinizi rahatlatirim.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzt Ara 27, 2010 10:51 am

Tekin Kardesim Ben O Pasaporta Vurulan Kaseyi Konsoloslukta Kultur Bolumunde Tanidigim Bir Bayan Vardi Onu Aradim Sorum O Her Pasaporta Uygulaniyor Dedi Eger Dedi Pasaportu SAna Verselerdi Dedi Ozaman Baska Olurdu Dedi Ama Sana Vermedikleri Icin Sorun Yok Dedi O Konu Hakkinda Bir Sorun Yokta Ocak Ayinda Arasam Acaba Sonuc Alabilirmiyim Benim Kursumda IKS de Essende 01.04.2011 Tarihinde Basliyor Erken Verseler Vizemi Ben O Tarihtemi Gitmeliyim Yoksa Vizemi Verdikleri Gunden Bir Hafta Sonra Cikis Yapabilirmiyim Birde Bana Nerde KAlacaksin Gibi Bir Soru Sormadi Ama Kadin Cok Iyi Niyetli Sordu Sorulari Bir Sorun Varmi Dedim Yok Hicbir Sorun Yok Dedi
ogkhan

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 27, 2010 2:00 pm

yanlis olmasin ama sanirim 32-33 gun gibi bir surede cikti. ama hala pasaportum konsoloslukta, islemlerim sonuclanmadi. kabul belgesine gore cikis tarihi islenecek cunku. tabi bu onlardan kaynaklanan bir uzama degil. misal yarin teslim etsem belgeyi islemlerim sonuclanacak.
vize gorusmesinden cikali da 79 gun olmus vay bee :D[/quote]

benim de pasaport ile ilgili bi sorunum oldu tekrar pasaport aldim. 14 ekim vize randevum, 12 kasimda yeni pasaportu vermemle islemlerin baslamasi, 15 aralik vizenin cikmasi. :) ben senin vize basligina yazdiklarini 2-3 kere okudum ama hala net anlamis degilim. :( sanirim kursa kayit belgesi ve universite kabulu terimlerini karistirarak kursa kabul alma seklinde yazmissin biraz karisik olmus. bir de vizem cikti demissin pasaport gelmemis. acikcasi isin icinden cikamadim :(

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Ara 27, 2010 2:50 pm

yok zeynep, kursa kabul olunuyor olay bu :) bu yuzden kabul belgesi diyorum. dedim ya universiteye basvurur gibi kursa basvuruyorsun. kabul edilmeme gibi bir durum da var. pasaportum da yeni kurs belgesini teslim etmedigim icin hala konsoloslukta. yani bir anlamda eksik evrak. yeni kurs belgesinin baslangic tarihine gore pasaportuma cikis yapabilecegim tarihi isleyecekler. bu yuzden islemlerim sonuclanmadigindan hala pasaportum onlarda.

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 27, 2010 3:54 pm

yok zeynep, kursa kabul olunuyor olay bu :) bu yuzden kabul belgesi diyorum. dedim ya universiteye basvurur gibi kursa basvuruyorsun. kabul edilmeme gibi bir durum da var. pasaportum da yeni kurs belgesini teslim etmedigim icin hala konsoloslukta. yani bir anlamda eksik evrak. yeni kurs belgesinin baslangic tarihine gore pasaportuma cikis yapabilecegim tarihi isleyecekler. bu yuzden islemlerim sonuclanmadigindan hala pasaportum onlarda. [/quote]

simdi oldu ben daha once bole bi seyle karsilasmadigimdan yanlis anlattigini dusunmusum ozur dilerim :) genelde kursa parayi yolluyorsun onlar da sana belgeyi :) ama gonderirler zamaninda diye dusunuyorum. durumun acil oldugunu bildiren bi mail at gene de sen. bence yetisir. benim almanyadan olmasi gerekrn islemlerim daha hizli oldu ins senin de oyle olur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 27, 2010 5:14 pm

Tekin Kardesim Ben O Pasaporta Vurulan Kaseyi Konsoloslukta Kultur Bolumunde Tanidigim Bir Bayan Vardi Onu Aradim Sorum O Her Pasaporta Uygulaniyor Dedi Eger Dedi Pasaportu SAna Verselerdi Dedi Ozaman Baska Olurdu Dedi Ama Sana Vermedikleri Icin Sorun Yok Dedi O Konu Hakkinda Bir Sorun Yokta Ocak Ayinda Arasam Acaba Sonuc Alabilirmiyim Benim Kursumda IKS de Essende 01.04.2011 Tarihinde Basliyor Erken Verseler Vizemi Ben O Tarihtemi Gitmeliyim Yoksa Vizemi Verdikleri Gunden Bir Hafta Sonra Cikis Yapabilirmiyim Birde Bana Nerde KAlacaksin Gibi Bir Soru Sormadi Ama Kadin Cok Iyi Niyetli Sordu Sorulari Bir Sorun Varmi Dedim Yok Hicbir Sorun Yok Dedi[/quote]

Arasan islemleri hizlandiramazsin ,belgeleriniz islemde diyip gecerler ama once 4-6 hafta bir bekle daha sonra ara derim..
Vize formu dolduruken " Almanya\'da Bulunmak Istediginiz Tarih " diye bir soru vardi ,oraya hangi tarihi yazdiysan o tarihe gore veriyorlar vizeni.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzt Ara 27, 2010 5:27 pm

Hicbir Tarih Yazmadim Kadinda Sormadi Bana
ogkhan

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 27, 2010 10:29 pm

Hicbir Tarih Yazmadim Kadinda Sormadi Bana [/quote]

Yazmadin mi ?Hmm o zaman bilemeyecegim ,ben gitmek istedigim tarihi yazmistim ve o tarihten 2 hafta once gelmisti pasaportum..
Soylememin sebebei eger o tarihi yazmis olsaydin ,verdigin o tarihten itibaren Almanya\'da giris yapabilirdin..
Ama simdi passini alir almaz ,giris yapabilirsin sanirim.

Kilitli