Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzr Oca 02, 2011 6:57 pm

bende mail atacagim arkadaslar... bu arada bende 31. gun oldu ve hala bekliorum. inan stres taptim boyle sonuclar gelincee :(

buarada freiburg universitesinde okuyan arkadaslar var mi? oradaki yasam hakkinda bilgi almak istiorum da. yardimci olursaniz cok sevnirim...

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Oca 02, 2011 11:11 pm

ANKARA ALMAN KONSOLOSLUÐU\'NA

573900 islem numarasi ile 21.12.2010 tarihinde Ankara Alman Buyukelciliginden ogrenci vizesi icin basvuruda bulundum ve 29.12.2010 tarihinde vize icin yaptigim basvuruma red cevabi aldim. Reddin verilmesindeki neden benim yeterli Almancaya sahip olmadigim ve benim Almanya\'ya baska bir amac icin gidecegime ve orada universite egitimi icin bulunacagima inanmadiklari icin red yaniti gonderildi.
Arastirma yaptigim bir cok Avrupa ulkelesinden ilk 3\'e giren egitim sisteminden biri de Almanya’dir. Benim Almanya’daki Duisburg- Essen Universitesini secmemdeki ve okumak istememdeki tek amac Duisburg- Essen Universitesi\'nin kaliteli egitim vermesidir. Almanya’da bulunmak istememdeki tek sebep ve gayem de kaliteli bir egitim almaktir, baska hic bir amac ve gaye icersinde degilim. Universite icin gittigimi sizlere taahhut edebilirim.
Duisburg- Essen Universitesi\'nden Germanistik SLKUK bolumunden kabul belgem, Essende bulunan IKS kursundan kayit belgem ve kursa yatirdigim 150 Euro’luk fatura elimde mevcuttur ayrica Duisburg’daki Deutsche Bank\'ta actirdigim bloke hesabim ve sahsima ait Turkiye’deki Halk Bankasinda XXXXX hesap numarasi ve XXXXXXXX nolu IBAN numarasindan Deutsche Bank\'in Duisburg subesinde XXXXXKonto numarali ve XX XX XXX numarali IBAN numarali hesabima 7800 Euro’yu sirf Almanya’daki universite egitimim icin yatirdigim paradir ve Essen\'de bulunan IKS (Insitut Fur Kulturu und Sprache) isimli kursa 02.12.2010 tarihinde Almanya Schweinfurt’ta ikamet eden oz ablam "XXXX" tarafindan IKS dil kursu sirketine 29008200 Konto numarasina 150 Euro yatirmistir ve yatirdigina dair belge elimdedir o belgeyi de size faxla gonderiyorum.
Bunun sonucunda red verilen vizemin yeni ekledigim belgeler ve tarafiniza sundugum aciklamalar isiginda en kisa zamanda yeniden incelenip sahsimin bilgilendirilmesini icab ederse tekrar gorusmeye girmeye acik oldugumu belirterek saygilarimla arz ederim.

(BU BENIM ITIRAZ DILEKCEM YORUMLARINIZI BEKLIYORUM EMEÐI GECEN TANZIM KARDESIMEDE EN ICTEN DILEKLERIMLE ALLAH YARDIMCISI OLSUN DIYORUM COKK SAÐOL)
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Pzt Oca 03, 2011 1:38 pm

germanistik uzuldum gercekten. bildigim kadariyla belli bir saat almanca egitim alman gerekiyor. zamaninda danismanlik firmalari oyle demislerdi bana. aksi halde red veriyorlarmis. ondan itirazin sonuc vermeyebilir ve ugrasmaya deger mi emin degilim. uzun surer vakit kaybedersin gibi geldi. bence en mantiklisi tekrardan basvurmak..

benim gorusmede de sormuslardi almanca egitimi gorup gormedigimi, bende kursun adini ve kac aylik oldugunu soyledim, sonra belge falan istemedi, soru da sormadi. kendine guvenerek cevaplarsan belki yalan soylesen bile farkedilmez. :)

daha cok suren var bence canini sikmana gerek yok, hersey yoluna girer, stres yapma..

Q7

Mesaj gönderen Q7 » Pzt Oca 03, 2011 2:14 pm

bence yalan soyleme olan firsatini da kaybedebilirsin tekrar basvurman en mantiklisi allah gonlune gore versin:)
kaderini sev belki en iyisi seninkidir...

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzt Oca 03, 2011 2:40 pm

Sagolun hayir tekrar basvuruya gittigimde diyecem sizlere her turlu taahhut ederim derim
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 04, 2011 12:40 pm

ARKADASLAR ESSENDEKI IKS DIL KURSUNUN SADECE BUROSU KAPATILMIS KURSLAR DEVAM EDIYORMUS BENDE BUGUN GIDIP TEKRAR RANDEVU TARIHI ALACAÐIM INSALLAH ALLAHTAN HAYIRLISI OLUR BU SEFER ALLAHIM INSALLAH BU SEFER HAYIRLI SONUCLAR ALMAMI NASIP EYLER HEPINIZE COK TESEKKUR EDIYORUM.
ogkhan

zafer96

Mesaj gönderen zafer96 » Sal Oca 04, 2011 2:52 pm

selam arkadaslar bi sorum olacak..ben 23 kasimda basvurmustum ama halen bi haber yok araya noel tatilide girdi sanirim...bi defa aramistim almanyadan haber bekliyoruz. demislerdi...simdi 4 ocak oldu ama halen bi haber yok ariyorum alman konsoloslugu bi cvp yok istanbul alman konsoloslugu niye boyle yapiyor...? arkadaslar lutfen cvp yazin..tsk.ederim...
zafer9696

murattt

Mesaj gönderen murattt » Sal Oca 04, 2011 3:42 pm

germanistik durumunu basindan beni okudum cok uzuldum : (( zaten su almanyada universite isini halletmek insanin omrunden omur aliyoo : ))
ama vize gorusmesinde karsi tarafi ikilemde birakacak cumleler kurmamak gerekiyor karsindaki kisiye kendinden emin bir sekilde almanyaya sadece egitim icin gittigini ispatlaman gerekiyorr.. Ben vize gorusmesine girdigimde kadin almanca dil seviyemi sordu baslangic dedim gectim bi sorunda cikmadi...
BIDE FORUM YETKILILERI MERAK EDIYORUM ACABA EN ERKEN VIZE KAC GUNDE GELMISTIR ??

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 04, 2011 4:06 pm

BUGUN TEKRARDAN BASVURU ICIN PIN NUMARASI ALDIM YARIN ARAYIP RANDEVU TARIHI ALACAÐIM BU SEFER INSALLAH HAYIRLISI OLUR.
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Sal Oca 04, 2011 5:04 pm

hadi hayirlisi. bu arada sen almanca kursu veya nerde ogrenmistin? alabiliyorsan belge de alsana bu sefer.

zafer96

Mesaj gönderen zafer96 » Sal Oca 04, 2011 5:41 pm

arkadaslar bana bi msj geldi u45464.. diye yarin teslim edilecek...acaba eksik belgemi yoksa vizem mi cikmis merak ediyorum ?
zafer9696

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 04, 2011 5:56 pm

Belgem elimde var wumpus Halk Egitim Merkezinden Almistim
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 04, 2011 9:55 pm

ARKADASLAR DUN BENIM RED KONUSUNDA BASBAKANLIÐIN KENDI SITESINDE BULUNAN BIMER YANI BASBAKANLIK ILETISIM MERKEZI DILEKCE HAKKI DIYE BIR KANUN VARMIS DUN YAPTIÐIM BASVURUM VIZE ICIN BUGUN DISISLERI BAKANLIÐINA GONDERILMIS VE DISISLER BAKANLIÐIDA KONSOLOSLUKLA ILETISIME GECEREK NEDEN BU SEKILDE RED VERILDIÐI ARASTIRILIYOR BENDE YARIN RANDEVU ALIP TEKRAR BASVURU YAPACAÐIM ACABA OLUMLU BIR SONUC ALABILIRMIYIM ???
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Oca 05, 2011 10:47 am

oha belgen varsa o zaman ayni konudan bi daha red almazsin. onu da yaninda gotur kesin.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Çrş Oca 05, 2011 4:27 pm

ARKADASLAR BUGUN ANKARAYA GIDIYORUM YARIN GORUSMEM VAR 09.15 DE UMARIM HAYIRLI GECER. ALLAH\'TAN HAYIRLISI
ogkhan

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Prş Oca 06, 2011 1:35 pm

hadi kolay gelsin gokhan...
yaa arkadaslar 35 gun oldu ve hala cevap bekliyorum su vizeden!!! deli olacam yaww!!! haftaya kursum baslio :(

burada kactir sordum ama kimse cevap vermedi. freiburg ta okuyan arkadaslar var mi? varsa cevap yazabilirmisin?

bekliyorummmm.....

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Prş Oca 06, 2011 2:17 pm

ARKADASLAR VIZE GORUSMESINDEN CIKTIM SUANDA ANKARADAYIM AMA GORUSMEDE BANA BIR SEY SORMADILAR SADECE ILK GIRISTE NEDEN GELDINIZ DEDI OÐRENCI VIZESI ICIN DEDIM SONRA YAZDIÐIM DILEKCEMI OKUDU VE BUNU AMIRIME GOSTERMEM GEREK DEDI ICERI GIRDI SONRA BAYA BI BEKLEDIM 20 DKK KADAR BENI GERI CAÐIRDI SONRA GOKHAN BEN BUYURUN OTURUN DEDI OTURDUM 60 EURO ALAYIM DEDI VERDIM TAMAM DEDI BIR SORUN YOK DEÐILMI DEDIM KADIN DEDI SIMDI DEDI NE RED EDILDIÐI NEDE DEDI ONAY VERILDIÐI BELLI OLMAZ DEDI SIZ EVINIZE GIDIN VE PASAPORTUNUZUN GELMESINI BEKLEYIN DEDI BENDE TAMAM DEDIM IYI GUNLER DEDIM IYI GUNLER DEDI VE CIKTIM BUKADAR BASKA BIRSEY YOK YANI INSALLAH ALLAHTAN HAYIRLISI OLUR RABBIM INSALLAH BU SEFER HAYIRLI OLMASINI NASIP EDER.
ogkhan

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Oca 06, 2011 4:24 pm

Insallah alirsin vizeni ;)
@@EmRe@@

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Cum Oca 07, 2011 10:27 am

hayirlisi bakalim..

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cum Oca 07, 2011 11:37 am

ARKADASLAR EVRAKLAR YABANCILAR SUBESINE KAC GUN ICERSINDE GONDERILIR BI BILGISI OLAN VAR MI??
ogkhan

Kilitli