Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

39F Vize randevusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutschequalitat

39F Vize randevusu

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr Tem 16, 2023 2:44 pm

Merhabalar, 26 Temmuz'da 39F vize randevum var ve bildiğiniz gibi gereken belgelerden birisi üniversite kabul belgemiz, benim sorunum şu, Aachen'dan kabul aldım ancak Berlin'de okumak istiyorum fakat Berlin 26 Temmuz'a kadar açıklanmazsa Aachen kabulünü gösterip sonra Berlin'de okursam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

mortonfeldman

Re: 39F Vize randevusu

Mesaj gönderen mortonfeldman » Pzr Tem 16, 2023 3:04 pm

Merhaba, forumda aynı soruyu soran başka bir kişiye biri cevap yazmıştı herhangi bir problem olmayacağına dair. Ancak yine de tam olarak emin olmak gerekir diye düşünüyorum. Aynı zamanda nereden ve hangi tarihte başvuru yaptığınızı öğrenebilir miyim acaba?

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzr Tem 16, 2023 4:25 pm

mortonfeldman yazdı: Pzr Tem 16, 2023 3:04 pm Merhaba, forumda aynı soruyu soran başka bir kişiye biri cevap yazmıştı herhangi bir problem olmayacağına dair. Ancak yine de tam olarak emin olmak gerekir diye düşünüyorum. Aynı zamanda nereden ve hangi tarihte başvuru yaptığınızı öğrenebilir miyim acaba?
İzmir'den 4 Haziran'da yaptım 26 Temmuz'a atadı

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Pzt Tem 17, 2023 7:10 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr Tem 16, 2023 2:44 pm Merhabalar, 26 Temmuz'da 39F vize randevum var ve bildiğiniz gibi gereken belgelerden birisi üniversite kabul belgemiz, benim sorunum şu, Aachen'dan kabul aldım ancak Berlin'de okumak istiyorum fakat Berlin 26 Temmuz'a kadar açıklanmazsa Aachen kabulünü gösterip sonra Berlin'de okursam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Bu konuda detaylı bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi acaba 9 gün kaldı da vize randevuma.

AhmetBurakCakin

Mesaj gönderen AhmetBurakCakin » Çrş Tem 19, 2023 3:58 pm

deutschequalitat yazdı: Pzr Tem 16, 2023 2:44 pm Merhabalar, 26 Temmuz'da 39F vize randevum var ve bildiğiniz gibi gereken belgelerden birisi üniversite kabul belgemiz, benim sorunum şu, Aachen'dan kabul aldım ancak Berlin'de okumak istiyorum fakat Berlin 26 Temmuz'a kadar açıklanmazsa Aachen kabulünü gösterip sonra Berlin'de okursam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Ben de yapılıyor diye biliyorum. Hamburgtan aldigi kabulle Aachenda okuyan var mesela.

AhmetBurakCakin

Mesaj gönderen AhmetBurakCakin » Çrş Tem 19, 2023 4:40 pm

6 Haziranda 39F vize tipine başvurdum. 26 Haziranda randevu tarihim 18 temmuza ve Ankaraya atandı. Saat 10.30 ta olan randevum icin saat 9.30 ta gittim. Önce pasaportun kargosu icin adres ve iletişim bilgilerini istedikleri bir form doldurdum en dışarda polis kulübesine girmeden daha. Daha sonra o polis kulübesine girdim ve çantam, cüzdanım ve ustum arandi. Kulaklıgimi, şarj aletimi ve telefonumu aldılar, Daha sonra bir avluya ciktim ordan ve ilerisindeki binaya girmemi söylediler. Orda da bir görevli adimı listeden buldu, ne icin geldigimi sordu ve beni kendisinin oluşturduğu bir sıraya ekleyip avluda beklemem gerektiğini ve sıram geldiginde cagiracagini söyledi. 1.5 saat falan bekledikten sonra iceri alindim ve orda belgelerimin düzenlenmesi icin sıra beklemeye başladım bu sefer. Uzun bir süre onu da bekledikten sonra sıram gelmeden listeyi hazırlayan görevli görüşmemin ne icin oldugunu tekrar sordu. Eğitim oldugunu söyledim ve beni ve baska eğitim icin gelen birini daha tekrar disari aldılar ve biraz daha dışarda bekledik. Sonra tekrar iceri cagirdilar ve normalde görüşmelerin yapildigi kabinlerin birinde bir vize memuru belgelerimi düzenledi ve bir sıra numarası alıp beklemeye başladım (Normalde belgelerin düzenlenmesini baska bir görevli hallediyor). Saat 12.30 gibi anca görüşmeye girebildim. Beklediğim 3 saatin 1-1.5 saatini falan dışarda güneşin altında gecirdim. Bunlara hazirlikli gidin öncelikle, şapka vs almak isteyebilirsiniz yanınıza. Görüşme icin kabine geçtim ve türkce ne icin geldigimi sordu. Ben de eğitim icin oldugunu söyledim türkce. Dil kursu mu yapacaksın dedi. Hayir, üniversite eğitimi, lisans icin dedim. Bachelor mi Master mi diye sordu. Bachelor dedim ve tekrar dil kursu yapmayacak misin diye sordu. Hayir dedikten sonra almanca konuşmaya başladı ve hep almanca konustuk bundan sonra.
O kadar iyi almancan var mi diye sordu. Evet dedim. Nerde kalacagimi sordu. In einem Studentenwohnheim diye cevap verdim. Akraban var mi dedi, hayır dedim. Derslerin almanca mi olacak dedi evet dedim ona da. Sonra parmak izimi almak icin elimi makineye yerleştirmemi söyledi sonra diğer elimi de ayni sekilde. Bundan sonra da sadece bas parmaklarını koy simdi de dedi. Bunlardan sonra da vize ücretini istedi ve ödemeye dair bir kağıt verdi. Imzalamam mi gerekiyor diye sordum yok, sende kalacak dedi. Sonra da 4-5 tane soruların yazılı olduğu kagitlari verdi ve doldurmami bekledi. Tam sirasini hatırlamıyorum ama sorular şunlardı: 1- Almanca ve İngilizce dil seviyen ne ve nasıl öğrendin? 2- Stadium ve Aufenthalt ini nasıl finanse edeceksin? 3- Bachelordan sonra ne yapacaksın? 4- Hangi sene mezun oldun ve Hochschulprüfung tan sonra ne yaptın? 5- Hangi Üniversite, Hangi sehir ve neden bu sehir? 6- Daha önce Almanyada bulundun mu? Evetse mümkün oldugunca detaylı anlat. 7- Akraban var mi? 8-Ders dilin ne? 9- Neden bu üniversite ve neden bu bölüm ? 10- Daha önceki eğitim, mesleki hayatinizi betimleyin. Görüşmeyi yaptıgım memurdan herhangi bir pozitif ya da negatif bir feedback almadım. Yarim saat falan kadar sürdü görüşme ve ciktigimda saat tam 13.00 di. Tavsiyem, sorulara ve uzun bekleyislere hazirlikli gidin.

mortonfeldman

Mesaj gönderen mortonfeldman » Çrş Tem 19, 2023 8:38 pm

AhmetBurakCakin yazdı: Çrş Tem 19, 2023 4:40 pm 6 Haziranda 39F vize tipine başvurdum. 26 Haziranda randevu tarihim 18 temmuza ve Ankaraya atandı. Saat 10.30 ta olan randevum icin saat 9.30 ta gittim. Önce pasaportun kargosu icin adres ve iletişim bilgilerini istedikleri bir form doldurdum en dışarda polis kulübesine girmeden daha. Daha sonra o polis kulübesine girdim ve çantam, cüzdanım ve ustum arandi. Kulaklıgimi, şarj aletimi ve telefonumu aldılar, Daha sonra bir avluya ciktim ordan ve ilerisindeki binaya girmemi söylediler. Orda da bir görevli adimı listeden buldu, ne icin geldigimi sordu ve beni kendisinin oluşturduğu bir sıraya ekleyip avluda beklemem gerektiğini ve sıram geldiginde cagiracagini söyledi. 1.5 saat falan bekledikten sonra iceri alindim ve orda belgelerimin düzenlenmesi icin sıra beklemeye başladım bu sefer. Uzun bir süre onu da bekledikten sonra sıram gelmeden listeyi hazırlayan görevli görüşmemin ne icin oldugunu tekrar sordu. Eğitim oldugunu söyledim ve beni ve baska eğitim icin gelen birini daha tekrar disari aldılar ve biraz daha dışarda bekledik. Sonra tekrar iceri cagirdilar ve normalde görüşmelerin yapildigi kabinlerin birinde bir vize memuru belgelerimi düzenledi ve bir sıra numarası alıp beklemeye başladım (Normalde belgelerin düzenlenmesini baska bir görevli hallediyor). Saat 12.30 gibi anca görüşmeye girebildim. Beklediğim 3 saatin 1-1.5 saatini falan dışarda güneşin altında gecirdim. Bunlara hazirlikli gidin öncelikle, şapka vs almak isteyebilirsiniz yanınıza. Görüşme icin kabine geçtim ve türkce ne icin geldigimi sordu. Ben de eğitim icin oldugunu söyledim türkce. Dil kursu mu yapacaksın dedi. Hayir, üniversite eğitimi, lisans icin dedim. Bachelor mi Master mi diye sordu. Bachelor dedim ve tekrar dil kursu yapmayacak misin diye sordu. Hayir dedikten sonra almanca konuşmaya başladı ve hep almanca konustuk bundan sonra.
O kadar iyi almancan var mi diye sordu. Evet dedim. Nerde kalacagimi sordu. In einem Studentenwohnheim diye cevap verdim. Akraban var mi dedi, hayır dedim. Derslerin almanca mi olacak dedi evet dedim ona da. Sonra parmak izimi almak icin elimi makineye yerleştirmemi söyledi sonra diğer elimi de ayni sekilde. Bundan sonra da sadece bas parmaklarını koy simdi de dedi. Bunlardan sonra da vize ücretini istedi ve ödemeye dair bir kağıt verdi. Imzalamam mi gerekiyor diye sordum yok, sende kalacak dedi. Sonra da 4-5 tane soruların yazılı olduğu kagitlari verdi ve doldurmami bekledi. Tam sirasini hatırlamıyorum ama sorular şunlardı: 1- Almanca ve İngilizce dil seviyen ne ve nasıl öğrendin? 2- Stadium ve Aufenthalt ini nasıl finanse edeceksin? 3- Bachelordan sonra ne yapacaksın? 4- Hangi sene mezun oldun ve Hochschulprüfung tan sonra ne yaptın? 5- Hangi Üniversite, Hangi sehir ve neden bu sehir? 6- Daha önce Almanyada bulundun mu? Evetse mümkün oldugunca detaylı anlat. 7- Akraban var mi? 8-Ders dilin ne? 9- Neden bu üniversite ve neden bu bölüm ? 10- Daha önceki eğitim, mesleki hayatinizi betimleyin. Görüşmeyi yaptıgım memurdan herhangi bir pozitif ya da negatif bir feedback almadım. Yarim saat falan kadar sürdü görüşme ve ciktigimda saat tam 13.00 di. Tavsiyem, sorulara ve uzun bekleyislere hazirlikli gidin.
Konsoloslukta mıydı acaba? Ve almanca dil sertifikanız var mıydı? Sertifikasız gitsem görüşmeye ama tüm görüşmeyi almanca sürdürsem dil sertifikam olmadığından red yer miyim acaba? Sınav sonucu yetişmeyecek vize görüşmesine

AhmetBurakCakin

Mesaj gönderen AhmetBurakCakin » Çrş Tem 19, 2023 9:31 pm

mortonfeldman yazdı: Çrş Tem 19, 2023 8:38 pm Konsoloslukta mıydı acaba? Ve almanca dil sertifikanız var mıydı? Sertifikasız gitsem görüşmeye ama tüm görüşmeyi almanca sürdürsem dil sertifikam olmadığından red yer miyim acaba? Sınav sonucu yetişmeyecek vize görüşmesine
Evet konsolosluktaydi ve dil sertikam vardi. Sertifikan yoksa eksik belge var diye isleyip sen onu teslim ettikten sonra degerlendirme sürecine baslar diye tahmin ediyorum ama Tam bir bilgim yok maalesef.

cactusjack

Mesaj gönderen cactusjack » Çrş Tem 26, 2023 7:11 pm

deutschequalitat yazdı: Merhabalar, 26 Temmuz'da 39F vize randevum var ve bildiğiniz gibi gereken belgelerden birisi üniversite kabul belgemiz, benim sorunum şu, Aachen'dan kabul aldım ancak Berlin'de okumak istiyorum fakat Berlin 26 Temmuz'a kadar açıklanmazsa Aachen kabulünü gösterip sonra Berlin'de okursam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Merhaba benim beş gün sonra izmir idata ofisinde 39f vize randevum var ve tahmin ediyorum ki sizinle aynı süreçten geçeceğim. Rica etsem vize görüşmeniz nasıl geçti anlatabilir misiniz? Almanca mı konuştunuz yoksa kağıda yazmanızı mı istedi vs. kısaca özetleyebilirseniz çok sevinirim. Bir tık heyecan var açıkçası. Şimdiden çok teşekkür ederim :)

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Prş Tem 27, 2023 1:27 am

cactusjack yazdı: Çrş Tem 26, 2023 7:11 pm Merhaba benim beş gün sonra izmir idata ofisinde 39f vize randevum var ve tahmin ediyorum ki sizinle aynı süreçten geçeceğim. Rica etsem vize görüşmeniz nasıl geçti anlatabilir misiniz? Almanca mı konuştunuz yoksa kağıda yazmanızı mı istedi vs. kısaca özetleyebilirseniz çok sevinirim. Bir tık heyecan var açıkçası. Şimdiden çok teşekkür ederim :)
Merhabalar, ben vize randevumu erteledim şu anda yeni atamayı bekliyorum.

ibrahim08

Re: 39F ve 36 f Vize randevusu

Mesaj gönderen ibrahim08 » Prş Tem 27, 2023 10:41 am

Merhaba bir şey sormak istiyorum 39 f mi 36 f mi şartlı kabülüm var ama dilim yok dil egitimi alıcam hangi vize türüne başvuru yapmam gerekiyor 36 f e dil kursu vizesi diyenler var ama 39 f vizesinde de dil hazırlık egitimi yok haftalık en az 18 saat maddesi yok bilgisi olan cevaplayabilir mi

ardauipek

Re: 39F ve 36 f Vize randevusu

Mesaj gönderen ardauipek » Prş Oca 25, 2024 12:53 am

ibrahim08 yazdı: Prş Tem 27, 2023 10:41 am Merhaba bir şey sormak istiyorum 39 f mi 36 f mi şartlı kabülüm var ama dilim yok dil egitimi alıcam hangi vize türüne başvuru yapmam gerekiyor 36 f e dil kursu vizesi diyenler var ama 39 f vizesinde de dil hazırlık egitimi yok haftalık en az 18 saat maddesi yok bilgisi olan cevaplayabilir mi
Merhabalar ben de aynı ikilemdeyim acaba ne yaptınız iki vize türü arasında herhangi bir fark var mı? Kendi sürecinizden bahsedebilirseniz çok memnun olurum.
Vize başvuru tarihi: 25.01.2024
Randevu atama: 06.03.2024
Randevu tarihi: 26.03.2024

Kilitli