Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul sonrası işlemler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ozcartman

Okul sonrası işlemler

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Tem 13, 2023 8:14 pm

Herkese merhaba. Bir kaç konuda karma sorularım var. Baştan belirteyim internette net bilgiler olmadığı için konu açıyorum. Google araması çoktan yapıldı.

- Ausbildung ya da Üniversite mezuniyet belgesi gelmeden bazı işverenler sözleşme yapmak istiyor. Böyle bir durumda henüz resmi olarak mezun olmamış olsak da, elimizde bir iş sözleşmesi oluyor. Bu sözleşme ile Ausländerbehörde randevusuna gitsek işlem buna göre mi yapılır yoksa o sözleşme dikkate alınmaz mı. Burada zaten var olan bir randevudan bahsediyorum. Sözleşme yaptım diye randevu almaktan değil.

- Mezuniyetten sonra 2 yıl çalışan kalifiye personel bilindiği üzere Süresiz Oturum almaya hak kazanıyor. Ancak zaten 5 sene ikamet çoğu kişi bu hakkı kazanıyor. Burada mezun olmanın sürece bir katkısı söz konusu değil mi?

-Mezuniyet sonrası verilen oturum iş ünvanına göre mi veriliyor yoksa iş yeri belirtiliyor mu? Deneme süresi içinde iş değiştirilmek istenirse yeniden Ausländerbehörde ziyareti mi gerekiyor?

- Ausibldung süresi dahil aynı iş alanında, aynı ünvanla iki farklı işverenle 4 sene çalışan birisi işçi oturumuna geçebiliyor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.