Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kalacak Yerin Üniversiteye Uzaklığı

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
YavuzAkbay

Kalacak Yerin Üniversiteye Uzaklığı

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Prş Tem 13, 2023 1:41 pm

Arkadaşlar ben 41F vize başvurusunda bulunacağım (Üniversite onayımı aldım). Düşüncem sözlümün evini kalacak yer olarak göstermekti (O da üniversite okuyor). Fakat ev sahibi evin iki kişi için küçük olduğunu ve onay veremeyeceğini söyledi. Dolayısıyla yeni bir eve taşınmamız şart oldu. İlk 15 gün için Booking'den rezervasyon göstermek niyetim var bu mümkün müdür bir sıkıntı çıkar mı? Sonrasında ise hemen taşınamazsak adresimi babaannesinin boş dairesinde göstersek üniversiteye uzak olduğundan dolayı sıkıntı çıkar mı? Kısacası kalacak yer konusunda Alman hükümetinin kırmızı çizgileri nelerdir?
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück

doğanbey

Re: Kalacak Yerin Üniversiteye Uzaklığı

Mesaj gönderen doğanbey » Prş Tem 13, 2023 2:04 pm

YavuzAkbay yazdı: Prş Tem 13, 2023 1:41 pm Arkadaşlar ben 41F vize başvurusunda bulunacağım (Üniversite onayımı aldım). Düşüncem sözlümün evini kalacak yer olarak göstermekti (O da üniversite okuyor). Fakat ev sahibi evin iki kişi için küçük olduğunu ve onay veremeyeceğini söyledi. Dolayısıyla yeni bir eve taşınmamız şart oldu. İlk 15 gün için Booking'den rezervasyon göstermek niyetim var bu mümkün müdür bir sıkıntı çıkar mı? Sonrasında ise hemen taşınamazsak adresimi babaannesinin boş dairesinde göstersek üniversiteye uzak olduğundan dolayı sıkıntı çıkar mı? Kısacası kalacak yer konusunda Alman hükümetinin kırmızı çizgileri nelerdir?
41f icin vizede kalacak yer gostermen gerekmiyor. randevu talebi olusturmadiysaniz da hemen olusturun uzun suruyor ben 8 hazirandan beri bekliyorum (Ankara) kalacak yerim de henuz yok WG yada cikarsa yurt dusunuyorum.

YavuzAkbay

Re: Kalacak Yerin Üniversiteye Uzaklığı

Mesaj gönderen YavuzAkbay » Prş Tem 13, 2023 2:09 pm

doğanbey yazdı: Prş Tem 13, 2023 2:04 pm 41f icin vizede kalacak yer gostermen gerekmiyor. randevu talebi olusturmadiysaniz da hemen olusturun uzun suruyor ben 8 hazirandan beri bekliyorum (Ankara) kalacak yerim de henuz yok WG yada cikarsa yurt dusunuyorum.
Cevabınız için teşekkürler. Randevu talebimi 10'unda oluşturdum, umarım en kısa zamanda randevumuz çıkar.
İstanbul İData
41F
Belge Teslim: 10 Ağustos
Osnabrück