Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fachhoscule

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ossie

fachhoscule

Mesaj gönderen ossie » Cmt Ara 25, 2010 5:20 pm

merhaba arkadaslar fachhosculelere girmeden once normal universiteledeki gibi studient kolleg yapiyormuyum sk munchen sitesine baktim munchen fachhoscule yoktu bu yuzden sizelre sorma geregi duydum simdiiden tsk ederim :))

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Cmt Ara 25, 2010 5:52 pm

11 yil egitim aldiysan gene yapcaksin kolleg
Fac-STK lari studienkolleg in sitesinden bulabilirsin ;)

ossie

fachhoscule

Mesaj gönderen ossie » Cmt Ara 25, 2010 6:24 pm

12 yillik egitim aldim ama mslek lisesi bu yuzden yapacagim :(( tsk ederim cevap icin ben belki fachhoschulelerde sart deildir die dusunmstm :))

zifa

fachhoscule

Mesaj gönderen zifa » Cmt Ara 25, 2010 8:58 pm

ben 11 yil egitim aldim ama studienkolleg yapmadim suan uni freiburg ogrencisiyim

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Cmt Ara 25, 2010 10:53 pm

11 yillik egitimle aldilarsa ilginc. Aslinda isguzarlik yapiyolar canlari ne isterse oyle davraniyolar. Belkide gozden kacirmislardir bilmiyorum acikcasi

copurcan

fachhoscule

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Ara 25, 2010 11:43 pm

slm zifa, ben freiburg universtesinde master yapmak icin vize basvurusunda bulundum. 24 gun gecti ve hala cvp yok (christmas ta girince isimiz yeniyildan sonraya kaldi buyuk ihtimalle ) acaba orada yasam sartlari nasil? yabancilar polisi zorluk cikartir mi vize icin?
bu konu hakkinda beni bilgilendirirsen cok sevinirim :)
tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 2:54 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
11 yillik egitimle aldilarsa ilginc. Aslinda isguzarlik yapiyolar canlari ne isterse oyle davraniyolar. Belkide gozden kacirmislardir bilmiyorum acikcasi[/quote]

Canlari istedigi degil,bazi eyaletlerde StudienKolleg yapma zorunlulu yok..Bu yuzden 11 yillik mezunlarda direk Universiteye baslayabilirler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Ara 26, 2010 3:53 pm

Nrw de bile alan duymustum ki NRW de kural 12 yil biliyosun. Bence bu resmen kafasina gore is yapmak dostum. Bazi insanlara gelince isguzarlik bazilarinada canlari ne isterse

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 6:04 pm

NRW 12 yil degil ,oyleydi ama 3 yil (+ , - ) once kalkti...Yani NRW Studienkolleg istemiyor.
Hatta bu eyalette StudienKollege yapan egitim yeri kalmadigi icin bizim sponsor Rheinland Privatschule ozel olarak StudienKollege yapmaya basladi.

Var mi oyle NRW \'de StudienKollege isteyen okul ? Ben henuz duymadim.

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Ara 26, 2010 6:35 pm

11 yillada almiyolar ama. Duisburg-Essen eski bir kurs arkadasima 11 yil egitim almissin olmaz demisti gecen somestr.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 6:42 pm

Cok ilginc,ben 11 yillik mezunum ve bana kabul vermislerdi.

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Ara 26, 2010 6:46 pm

sana yazdigim ozel mesajda tam acikladim bir incelesene sana zahmet

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 6:49 pm

Ozel degilde Almanya\'da Egitim basligina tasirsan mesaji,oradan devam edebiliriz.

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Ara 26, 2010 6:58 pm

O zaman buraya yazayim. burdan devam edelim
Ben 11 yil lise okudum ardindan tr de Universite 2. siniftan biraktim. Derslere devam etmemistim sinavlara bile girmedim 2 snee boyunca. Devamsizliktan birakmamislardi. Notlar kaba tabirle zayif dusmustu. Ardindan 2004 ten itibaren OSS ye girdim ve 4 yillik fakulteler kazandim 4 defa yani toplamda 5. uni.
Buraya geldim ISE de bana 11 yili kabul etmeyiz dediler. Bende 2 yil uniye devam ettim diyip mecburen kanit olarak transkriptimi gosterdim bu defada bana derslerin kotu diyip kabul vermediler. ISE de 5 yildir 1. sinifta olan adamlar taniyorum ama neyse o ayri bir konu:)
Simdi benim 11 yillik egitim ile universiteye baslama hakkim varmi NRW de eger oyle ise bu adamlar benim hakkimi yemisler. Kanunsuzluk demektir bu.
Yorumu olan ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 7:21 pm

ISE \'nin acilimi nedir ?

Bundan 3 yil kadar once StudienKollege NRW\'de kalkti..Sende ki durum olsa olsa bolumunle ilgili bir durum olsa gerek.
NC uygulamasi vs varsa ona dikkat edip boyle soylemis olabilirler.

Transkrip\'e bakip kabul etmemelerinin tek aciklamasi bu olsa gerek.Ki kendinde soyluyorsun notlarim cok dusuktu diye.

Ne kadar bir not ortalamasi vs istiyor bu ISE bolumu bilgin var mi ?

Simdi sen her istedigin bolume basvuramazsin elbette,lise\'de hangi bolumden cikisli oldugun ,universite de ne kazandigin hepsi onemli.

Bu sene bir degisiklik yok diye biliyorum..Bildigim tek buyuk degisiklik onumuzde ki sene kis somestirindan itibaren NRW de ogrenci harclarininda kaldirilacak olmasi.
StudienKollege ile ilgili bir degisiklik duymadim.

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzr Ara 26, 2010 7:30 pm

International Studies in Engineering tam acilimi
yani bolumu 50% almanca 50% ingilizce okuyorsun. 11 yil egitim olmaz demislerdi. Transkripti mecburiyetten verdim dedigim gibi. ISE ye not ortalamasi istemiyorlar isin turkcesi Profesor senin tipine bakiyor seklin semalin akfasina yatarsa gel oku hadi bakalim diyor. Anlamadigim nokta bu. Ayrica dedigim gibi normal bir bolume DSH ile basvuran bir arkadasimada ayni cevabi vermislerdi 11 yil egitimle olmaz. Elbette her istedigim bolume basvuramayacagimi bende biliyorum :) Bilgisayar kazandim 4 yillik. Basvurdugum bolumde Computer Science yani gayet alakali bir bolum. Yani baan ayrimcilik gibi geliyor. Aslinda birgun bir araya gelsek konussak bende daha ne hikayeler var :)
DSH 1 ile DSH 2 ye girilecek bolume kabul alanlar. Tr den 3 lise bitirip 4 yil bitirdi gibi sahte belgeyle okullara girenler neler var neler :) Biz olanla dogru duzgun yapiyoruz olmuyor. Bizdemi yapsak diye icimden gecmiyor degil yani

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

fachhoscule

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ara 27, 2010 2:11 am

O zaman ya yeni bir duzenleme var universitede ya da soyledigin gibi gelisi guzel bir kabul verme anlayisi olusmus..
Sana bunlari soyleyenler kim di ?
Duisburg \'dan mi yoksa Essen\'dan mi boyle dediler ?

Gidip bir gorusebilirim vaktim oldugunda.Kesin sonuca varmak icin.

Cihan

fachhoscule

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Ara 27, 2010 10:41 pm

Duisburgtaki AAA da tipsiz bi hatun var bilirisn o 11 yil olmaz demisti. Sonra Enger ayni sozu soyledi 11 yil omaz kabule dilmez ayaklari cektiler. ISE ye kabul etmediler kendilerine gorede bir sonuc koydular kabul edilmediniz bundan dolayi bir daha basvurma hakkiniz yok falan diye baya guldum bende :)
GUrkan bilir Enger ve rickes in bas belasiydim ben Rickesi yolladik simdi Enger e bas belasiyim :)
Kadin benden nefret ediyor. Yollarimi kesmek icin elinden geleni yapiyor malesef. Bana resmen meydan okuyor simdi okula almam seni tripleri yapiyor :)
Gidip konuscak bisey yok aslinda bana dedigini sanada diycekler. Keyfi yapiyolar kabulleri bunun baska aciklamasi yok ama tabi bunuda kilifina uydurmayi iyi beceriyorlar ;)