Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversiteyi dondurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Fatihmrza

Üniversiteyi dondurmak

Mesaj gönderen Fatihmrza » Sal Tem 11, 2023 9:32 am

Merhaba öncelikle elektrik elektronik mühendisliği bölümünü okuyorum bu sene ingilizce hazırlık okudum ve Almanya'ya gelmeye karar verdim. Önümüzdeki bir sene Almanca çalışacağım ve bunun yanında okulu okumalı mıyım dondurmalı mıyım onun kararsızlığındayım. Sormak istediğim yks notuma göre NC puanım 1.86. Ben burada ilk dönem ya da full dönem okursam Almanca da çalışacaşımdan okul not ortalamamı ortalama bir düzeyde tutabileceğimi görüyorum. Eğer ben seneye okula başvurursam nc puanım o 1 yıldaki üniversite not ortalamasına göre mi puanlanıcak yoksa yks puanıma göre mi? Bunu öğrenmek istiyordum. Teşekkürler.

ugurcnoztrk

Re: Üniversiteyi dondurmak

Mesaj gönderen ugurcnoztrk » Sal Tem 11, 2023 6:42 pm

Fatihmrza yazdı: Sal Tem 11, 2023 9:32 am Merhaba öncelikle elektrik elektronik mühendisliği bölümünü okuyorum bu sene ingilizce hazırlık okudum ve Almanya'ya gelmeye karar verdim. Önümüzdeki bir sene Almanca çalışacağım ve bunun yanında okulu okumalı mıyım dondurmalı mıyım onun kararsızlığındayım. Sormak istediğim yks notuma göre NC puanım 1.86. Ben burada ilk dönem ya da full dönem okursam Almanca da çalışacaşımdan okul not ortalamamı ortalama bir düzeyde tutabileceğimi görüyorum. Eğer ben seneye okula başvurursam nc puanım o 1 yıldaki üniversite not ortalamasına göre mi puanlanıcak yoksa yks puanıma göre mi? Bunu öğrenmek istiyordum. Teşekkürler.
en onemlisi yks idi sanirsam ama genel olarak bakiliyo hepsine diye biliyorum ama alttan dersi olan arkadaslarin da vize aldigini gordum forumda