Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telefon Hatları

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
aozkan09

Telefon Hatları

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Tem 08, 2023 10:32 pm

Merhaba, Almanyadaki telefon hatlarıyla ilgili bazı merak ettiklerim vardı.

1- Türkiye'de de vodafone kullanıyorum, Almanya'da da vodafone kullanmak istersem ne bileyim avantajlı paket vb bir şey var mı yoksa ikisi birbirinden bağımsız şirketler mi özünde?

2- Faturalı hat mı daha iyi oluyor yoksa kontörlü hat mı?

3- Şartlı kabulle gidildiğinde mesela oturumumuzu 12 aylık falan veriyorlar, faturalı hat veriyorlar mı bu oturuma?

4- Veriyorlarsa, hat üstüne telefon falan veriyorlar mı peki sözleşmeli?

5- Tavsiye ettiğiniz telekom firmaları neler?

Teşekkür ederim.

isilwen

Re: Telefon Hatları

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Tem 09, 2023 2:17 am

aozkan09 yazdı: Cmt Tem 08, 2023 10:32 pm Merhaba, Almanyadaki telefon hatlarıyla ilgili bazı merak ettiklerim vardı.

1- Türkiye'de de vodafone kullanıyorum, Almanya'da da vodafone kullanmak istersem ne bileyim avantajlı paket vb bir şey var mı yoksa ikisi birbirinden bağımsız şirketler mi özünde?

2- Faturalı hat mı daha iyi oluyor yoksa kontörlü hat mı?

3- Şartlı kabulle gidildiğinde mesela oturumumuzu 12 aylık falan veriyorlar, faturalı hat veriyorlar mı bu oturuma?

4- Veriyorlarsa, hat üstüne telefon falan veriyorlar mı peki sözleşmeli?

5- Tavsiye ettiğiniz telekom firmaları neler?

Teşekkür ederim.
İnternetten öğrendiğim kadarıyla gidip oturum işini halledene kadar faturalı hat alamıyorsun, oturum alana kadar 1-2 ay simkart alıp faturasız tarife yapacaksın. Oturum işlerini hallettikten sonra faturalı hatta geçebilirsin, faturalı hatta geçerken de genelde 24 ay taahhüt ile telefon + tarife yaptırabiliyorsun. "Handy mit Vertrag" şeklinde aratarak bulabilirsin.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Pzr Tem 09, 2023 1:08 pm

isilwen yazdı: Pzr Tem 09, 2023 2:17 am İnternetten öğrendiğim kadarıyla gidip oturum işini halledene kadar faturalı hat alamıyorsun, oturum alana kadar 1-2 ay simkart alıp faturasız tarife yapacaksın. Oturum işlerini hallettikten sonra faturalı hatta geçebilirsin, faturalı hatta geçerken de genelde 24 ay taahhüt ile telefon + tarife yaptırabiliyorsun. "Handy mit Vertrag" şeklinde aratarak bulabilirsin.
Teşekkür ederim cevabın için,

benim merak ettiğim de o biraz, 12 aylık oturuma 24 ay taahhütle hat verirler mi :D :D

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Tem 10, 2023 12:50 pm

aozkan09 yazdı: Pzr Tem 09, 2023 1:08 pm Teşekkür ederim cevabın için,

benim merak ettiğim de o biraz, 12 aylık oturuma 24 ay taahhütle hat verirler mi :D :D
Onu ben de bilemiyorum ama sorun olacağını sanmıyorum, zaten öğrencisin eğitimin 1 yıldan daha uzun sürecek. Faturasız hattını aldıktan sonra boş zamanlarında dükkanları dolaşır bilgi alırsın, bizi de değerlendirirsin.