Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul ile Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elify

Şartlı Kabul ile Vize

Mesaj gönderen elify » Cmt Tem 08, 2023 2:33 pm

Merhaba, TU Dortmund üniversitesinden şartlı kabul aldım. Almanyada dil kursuna yazılmak istiyorum. Dil kursu için vize alırken az da olsa almanca bilmem gerekir mi yoksa hiç almanca bilmeden vizemi alıp kursa başlayabilir miyim? Bilmem gerekiyorsa hangi level olmalı ve sertifikaya ihtiyacım var mı? Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

uygarkg

Re: Şartlı Kabul ile Vize

Mesaj gönderen uygarkg » Pzr Tem 09, 2023 3:00 am

elify yazdı: Cmt Tem 08, 2023 2:33 pm Merhaba, TU Dortmund üniversitesinden şartlı kabul aldım. Almanyada dil kursuna yazılmak istiyorum. Dil kursu için vize alırken az da olsa almanca bilmem gerekir mi yoksa hiç almanca bilmeden vizemi alıp kursa başlayabilir miyim? Bilmem gerekiyorsa hangi level olmalı ve sertifikaya ihtiyacım var mı? Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Üniversitelerden şartlı kabul alabiliyorsunuz ama 0 almanca ile vize alamıyorsunuz maalesef minimum a1 seviyesi gerekli onu da testdaf goethe gibi kurumlardan sertifika sınavına girerek elde edebilirsiniz aksi takdirde maalesef 0 almanca ile vize alamıyoruz

no911

Mesaj gönderen no911 » Pzr Tem 09, 2023 4:18 am

Asagidaki videoyu izleyebilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=bAkUC8XKvSs

elify

Mesaj gönderen elify » Pzr Tem 09, 2023 3:38 pm

Teşekkür ederim 🙏

hasankarahan

Mesaj gönderen hasankarahan » Prş Tem 13, 2023 11:38 pm

merhaba bir sorum vardı sadace uni assistten başvuru yapmak tu dortmunddan şartlı kabul için yeterli değil mi? yoksa ekstra olarak başvuru gibi bir prosedürü var mı ?