Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaport İle Vizeyi Beklerken Almanya'ya Gitme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ceydadincer

Yeşil Pasaport İle Vizeyi Beklerken Almanya'ya Gitme

Mesaj gönderen ceydadincer » Çrş Tem 05, 2023 9:06 pm

Arkadaşlar merhaba, vize randevumu 29 Haziran'da aldım ve yoğunluktan dolayı görüşmem gerçekleşse bile vizemi Almanya'daki okulumdaki dersler başlamadan teslim alabileceğimi düşünmüyorum. Yeşil pasaportum var ve bordo pasaportuma vize yaptıracağım. Vize kabulünün üç aya kadar sürebileceğini duydum, vize görüşmemi yapıp vizeyi beklemeden yeşil pasaportla Almanya'ya gitsem ve kabul alınca, pasaportumu Türkiye'de teslim alacak aile üyemden bana kargolamasını istesem ve sonra bordo pasaportumla kalma izni almaya gitsem olur mu?

hyt_t

Re: Yeşil Pasaport İle Vizeyi Beklerken Almanya'ya Gitme

Mesaj gönderen hyt_t » Cum Tem 07, 2023 3:21 am

bunu yapan arkadaşlarım oldu oturum izninde bunla ilgili bir sorun yaşamadılar

dolichenus

Mesaj gönderen dolichenus » Cum Tem 07, 2023 12:52 pm

ceydadincer yazdı: Çrş Tem 05, 2023 9:06 pm Arkadaşlar merhaba, vize randevumu 29 Haziran'da aldım ve yoğunluktan dolayı görüşmem gerçekleşse bile vizemi Almanya'daki okulumdaki dersler başlamadan teslim alabileceğimi düşünmüyorum. Yeşil pasaportum var ve bordo pasaportuma vize yaptıracağım. Vize kabulünün üç aya kadar sürebileceğini duydum, vize görüşmemi yapıp vizeyi beklemeden yeşil pasaportla Almanya'ya gitsem ve kabul alınca, pasaportumu Türkiye'de teslim alacak aile üyemden bana kargolamasını istesem ve sonra bordo pasaportumla kalma izni almaya gitsem olur mu?
Einschreibung için Anmeldung gerekmiyorsa sorun yaşamazsınız sanırım.

rifatbulduk

Mesaj gönderen rifatbulduk » Cmt Şub 24, 2024 12:05 am

ceydadincer yazdı: Çrş Tem 05, 2023 9:06 pm Arkadaşlar merhaba, vize randevumu 29 Haziran'da aldım ve yoğunluktan dolayı görüşmem gerçekleşse bile vizemi Almanya'daki okulumdaki dersler başlamadan teslim alabileceğimi düşünmüyorum. Yeşil pasaportum var ve bordo pasaportuma vize yaptıracağım. Vize kabulünün üç aya kadar sürebileceğini duydum, vize görüşmemi yapıp vizeyi beklemeden yeşil pasaportla Almanya'ya gitsem ve kabul alınca, pasaportumu Türkiye'de teslim alacak aile üyemden bana kargolamasını istesem ve sonra bordo pasaportumla kalma izni almaya gitsem olur mu?
Bu sorunuza cevap alabildiniz mi acaba ?