Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da hangi bankayı tercih etmeliyim?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
isilwen

Almanya'da hangi bankayı tercih etmeliyim?

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Tem 05, 2023 2:26 pm

Arkadaşlar bloke hesabımızı açtık, umarım yakında vizemizi de alacağız ancak Almanya'ya gittiğimizde hangi bankayı kullanmalıyız? Hangi banka bize kolaylık sağlar, hesabımızı hızlı açabiliriz? Malum euro sürekli artmaya devam ederken zaten vize, okul, bloke hesap derken çoğu kişi maddi anlamda zorlanıyor. Bir de bunun üstüne bir aylık harçlığı hazırlayıp cebimize koymak her geçen gün daha da güçleşiyor. En hızlı şekilde banka hesabımızı nasıl açarız, ya da bu konuda banka hesabını en hızlı açmaktan ziyade dikkat edilmesi gereken daha önemli noktalar neler?

Tek tek internetten araştırmak gerekiyor tabii ki ancak sizin de bu konuda deneyimlerinizden, bilgilerinizden faydalanmak isterim. Yakın zamanda bu konuda bir başlık da görmedim, eminim Almanya'ya yeni gidecek arkadaşların aklını bu soru baya kurcalıyordur. Bu konuda bana ve Almanya'ya yeni gidecek arkadaşlara yardımcı olabilirseniz çok sevirim.
İyi forumlar

aozkan09

Re: Almanya'da hangi bankayı tercih etmeliyim?

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Tem 05, 2023 2:29 pm

isilwen yazdı: Çrş Tem 05, 2023 2:26 pm Arkadaşlar bloke hesabımızı açtık, umarım yakında vizemizi de alacağız ancak Almanya'ya gittiğimizde hangi bankayı kullanmalıyız? Hangi banka bize kolaylık sağlar, hesabımızı hızlı açabiliriz? Malum euro sürekli artmaya devam ederken zaten vize, okul, bloke hesap derken çoğu kişi maddi anlamda zorlanıyor. Bir de bunun üstüne bir aylık harçlığı hazırlayıp cebimize koymak her geçen gün daha da güçleşiyor. En hızlı şekilde banka hesabımızı nasıl açarız, ya da bu konuda banka hesabını en hızlı açmaktan ziyade dikkat edilmesi gereken daha önemli noktalar neler?

Tek tek internetten araştırmak gerekiyor tabii ki ancak sizin de bu konuda deneyimlerinizden, bilgilerinizden faydalanmak isterim. Yakın zamanda bu konuda bir başlık da görmedim, eminim Almanya'ya yeni gidecek arkadaşların aklını bu soru baya kurcalıyordur. Bu konuda bana ve Almanya'ya yeni gidecek arkadaşlara yardımcı olabilirseniz çok sevirim.
İyi forumlar
Ben de bunun cevabını merak ediyorum rez

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Çrş Tem 05, 2023 6:17 pm

Ben kesinlikle N26 öneriyorum yani online bankacilik. Sparkasse evrak konularinda gibi sorun olabiliyor

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Çrş Tem 05, 2023 7:27 pm

N26 yi ben de kesinlikle tavsiye ederim. İki banka hesabım var.

Online işler için N26
Şubesi olan banka icinse Santander ya da Commerzbank öneririm (hesap işletim ücreti almiyorlar)

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Çrş Tem 05, 2023 7:35 pm

Rigwald yazdı: Çrş Tem 05, 2023 7:27 pm N26 yi ben de kesinlikle tavsiye ederim. İki banka hesabım var.

Online işler için N26
Şubesi olan banka icinse Santander ya da Commerzbank öneririm (hesap işletim ücreti almiyorlar)

N26'nın dezavantajı var mı peki? Yani şubesi olması veya olmaması arasındaki farklar neler?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Tem 06, 2023 1:59 am

N26'nın birçok kişinin hesabını bloke ettiğini ve paralarını çekemediklerine dair yazılar okudum internette. Üç beş kişi de değil baya baya kişinin hesabı kapatılmış, gerçi neden kapatıldığına dair bir açıklama yapmamış kimse herkes durup dururken hesabım bloke edildi beş parasız kaldım demiş. N26 kullanan ya da kullanan tanıdığı olan arkadaşlar hiç böyle bir şey yaşadınız mı ya da haberdar oldunuz mu böyle bir durumdan?

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Prş Tem 06, 2023 10:45 am

isilwen yazdı: Prş Tem 06, 2023 1:59 am N26'nın birçok kişinin hesabını bloke ettiğini ve paralarını çekemediklerine dair yazılar okudum internette. Üç beş kişi de değil baya baya kişinin hesabı kapatılmış, gerçi neden kapatıldığına dair bir açıklama yapmamış kimse herkes durup dururken hesabım bloke edildi beş parasız kaldım demiş. N26 kullanan ya da kullanan tanıdığı olan arkadaşlar hiç böyle bir şey yaşadınız mı ya da haberdar oldunuz mu böyle bir durumdan?
Almanya-Türk-Mağdur kelimelerini yan yana getirince neden bilmiyorum ama hiç inandırıcı bir senaryo ortaya çıkmıyor :( Mağduru oynamada çok iyiyiz

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Tem 06, 2023 1:30 pm

aozkan09 yazdı: Prş Tem 06, 2023 10:45 am Almanya-Türk-Mağdur kelimelerini yan yana getirince neden bilmiyorum ama hiç inandırıcı bir senaryo ortaya çıkmıyor :( Mağduru oynamada çok iyiyiz
Türkler değil redditte yabancıların postları var

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Tem 06, 2023 8:59 pm

isilwen yazdı: Prş Tem 06, 2023 1:59 am N26'nın birçok kişinin hesabını bloke ettiğini ve paralarını çekemediklerine dair yazılar okudum internette. Üç beş kişi de değil baya baya kişinin hesabı kapatılmış, gerçi neden kapatıldığına dair bir açıklama yapmamış kimse herkes durup dururken hesabım bloke edildi beş parasız kaldım demiş. N26 kullanan ya da kullanan tanıdığı olan arkadaşlar hiç böyle bir şey yaşadınız mı ya da haberdar oldunuz mu böyle bir durumdan?
Asla.