Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aylik Ödenen Radyo/TV Vergisi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
yldrm7777

Aylik Ödenen Radyo/TV Vergisi

Mesaj gönderen yldrm7777 » Pzt Tem 03, 2023 7:27 pm

Arkadaslar merhabalar,
Konu daha once acildi mi bilmiyorum ancak benimkisi biraz absurt bir durum sanirim. Ben Almanya`ya Haziran 2021`de tasindim. 2 ay bir evde anmeldungum oldu, ondan sonra erkek arkadasimla baska bir eve gecis yaptim ve Nisan 2022'ye kadar Anmeldungum orada kaldi. Nisan 2022'de de baska bir sehire, universitenin yurduna tasindim.
Simdi benim sorum su, bu 3 tasinmam sirasinda da bana radyo/tv vergisi icin hicbir mektup gelmedi. Erkek arkadasimla tasindigimizda ona mektup geldi, ancak ev sahibimiz bunu odedigi icin odememize gerek olmadigina dair bir belge (?) doldurup geri gonderdi. Ama dedigim gibi, bu mektup benim adima hicbir sekilde gelmedi. Daha sonrasinda da su an bulundugum yurda tasindigimda, burada kalan bazi kisilere geldigi, bazilarinaysa hicbir mektup gelmedigini gordum. Bana yine mektup gelmedi tabii ki de.
Su an benim korktugum sey ben farkinda olmadan bana vergi borcu yaziliyor olabilir mi? Yani allah korusun haciz maciz durumuna gitmesinden korkuyorum :? :lol:
Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, bunu sorgulayabilecegim bir ekran vs varsa

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Aylik Ödenen Radyo/TV Vergisi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 04, 2023 11:54 pm

Herhangi bir problem olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com