Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise diploma notu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Lise diploma notu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ara 26, 2010 2:51 pm

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
[quote]ARctica tarafindan yazilan metin:
Hochschuleye gideceksen onemi var. Diploma tanima merkezinde diploma notunun ve ossden aldigin notun ortalamasi alinip sana bir not veriyorlar.
GIdecegin bolumde NC varsa cok onemi var tabi ossden aldigin notun da...
Diploma notum 86tiydi burdan da ozel bi uni kazanmistim yani oss fazla degildi bu yuzden 3.5 not vermisler :S
(Bayern icin))[/quote]

Universitelere Nc bolumlere sartli kabul icin basvuru yapildiginda bu kadar bu diploma notun ve oss sonuc belgesi onemli oluyor mu yaa:help

Duz lisedeyim ve duisburg essende isletmeye basvurmayi dusunuyorum lisans egitimi icin, diploma ortalamam 77 veya 78 gibi gelcek.Sizce uniden sartli kabul almak icin ve Dhs gectikten sonra uniye kayit icin nasil bi ortalamahmmm[/quote]

Universiteden kabul alirken ortalamana bakip ona gore zaten karar verirler yani kabulu verip daha sonra kayit islemleri sirasinda not ortalamana bakmalari sence de mantiksiz degil mi ?
Verdigin puanlarla alirsin kabul..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kaan93

Lise diploma notu

Mesaj gönderen Kaan93 » Sal Nis 03, 2012 11:22 pm

Imdat benim kafam tam allak bulak oldu simdi.. Ben YGS sinavindan sonra gidip bir universiteye yerlesecek miyim bu durumda yoksa yerlesmeden mi gidip Almanya\'daki unv. basvuracagim?????????

Kaan93

Lise diploma notu

Mesaj gönderen Kaan93 » Çrş Nis 04, 2012 12:32 am

[quote]Kaan93 tarafindan yazilan metin:

Imdat benim kafam tam allak bulak oldu simdi.. Ben YGS sinavindan sonra gidip bir universiteye yerlesecek miyim bu durumda yoksa yerlesmeden mi gidip Almanya\'daki unv. basvuracagim?????????[/quote]

Alman vatandasiyim, onu buraya eklemeyi unuttum, pardon:)

Ogun

Lise diploma notu

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Nis 04, 2012 12:39 am

Turkiye de okuyorsan kalan sinavlarada girdikten sonra yani onunde daha lys ler var tercih zamani tercihlerini yapip istedigin bolume yerlesmeyi bekliyeceksin ondan sonra basvurunu yapabilirsin aksi takdirde Almanya da universitelere basvuramazsin diye biliyorum
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Kaan93

Lise diploma notu

Mesaj gönderen Kaan93 » Prş Nis 05, 2012 1:07 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Turkiye de okuyorsan kalan sinavlarada girdikten sonra yani onunde daha lys ler var tercih zamani tercihlerini yapip istedigin bolume yerlesmeyi bekliyeceksin ondan sonra basvurunu yapabilirsin aksi takdirde Almanya da universitelere basvuramazsin diye biliyorum[/quote]

bu konuda net bilgisi olan var mi? Yani LYS sonrasi kesin TR\'de bir universiteye yerlesmem gerekiyor mu yoksa sadece YGS ve LYS\'den aldigim sonucla gidip almanyada herhangi bir okula basvurabiliyor muyum?

Selamlar

Kaan

bjk_oguz

Lise diploma notu

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 05, 2012 1:12 am

Net bilgi su ; Almanya\'da bir universiteden kabul almak istiyorsan hepimiz gibi osym yerlesti belgesine sahip olman lazim.Bu kazandi yani diger adiyla yerlesti belgesi ile basvuruyorsun.Gidip Tr deki okula kayit yaptirmana gerek yok istersen yaptirabilirsinde ama sana kalmis.Site de sadece memo nickli arkadasimizin yerlesti belgesi yoktu stk yapti ve sonrasinda da sorun yasamisti.

itueew

Lise diploma notu

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 05, 2012 2:40 pm

Hochschule nedir?

Bu arada tercih doneminde "Deniz Ulastirma Isletme Muhendisligi" ni yani Kaptanlik yazmayi dusunuyorum. Oldu ki kazandim fakat aklima yatmadi ve vazgectim. Almanya\'ya Elektrik Muh. okumaya gidebilir miyim?

bjk_oguz

Lise diploma notu

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 05, 2012 3:09 pm

[quote][quote]itueew tarafindan yazilan metin:

Hochschule nedir?

Bu arada tercih doneminde "Deniz Ulastirma Isletme Muhendisligi" ni yani Kaptanlik yazmayi dusunuyorum. Oldu ki kazandim fakat aklima yatmadi ve vazgectim. Almanya\'ya Elektrik Muh. okumaya gidebilir miyim?[/quote][/quote]

Bakiniz ; http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=51

itueew

Lise diploma notu

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 05, 2012 3:24 pm

Dogru mu anlamisim,

Fachhochschule : Uygulamali Yuksekokul
Hochschule: Normal Universite

ve diger sorumu da cevaplarsiniz sevinirim.

pardon

Lise diploma notu

Mesaj gönderen pardon » Prş Nis 05, 2012 3:37 pm

Kazandigin bolumu yada kazandigina yakin bir bolumu okuyabilirsin.