Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PASAPORTUMU KAYBETTİM

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
eoezbek

PASAPORTUMU KAYBETTİM

Mesaj gönderen eoezbek » Prş Haz 29, 2023 2:52 am

Merhaba Arkadaşlar

Almanyada yüksek lisans öğrencisiyim.Yaşadığım şehirde Anmeldung yaptım.Fakat maalesef ikamet iznine(Aufenthaltstitel) başvuramadan Düsseldorfta ulusal vizemin olduğu pasaportum ve telefon numaram çalındı.

Bunun üzerine polise giderek suç duyurusunda bulundum.Ausländerbehördeyle iletişime geçtiğimde ise en kısa zamanda türk konsolosluğundan pasaport çıkarmamı sonra ise ikamet iznine başvurmamı nasıl yardım edebileceklerine bakacaklarını söylediler.Bu arada vizemin fotoğrafını expatrioya yüklediğimden vizemin bir kopyasını bulabildim

Ausländerbehörde Almanya ankara elçiliğiyle iletişime geçtiğinde geçerli bir vizemin olduğu teyit edilebilir.

Sizce benim durumum ne olur,tecrübeli arkadasların cevabına ihtiyacım var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: PASAPORTUMU KAYBETTİM

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 29, 2023 10:24 am

Gecmis olsun, daha 1 hafta önce ayni durumu yasayan bir ögrencimiz oldu. Kayip ilani ve eski pasaport fotokopisiyle gidip ikamet kaydini yapti. Tabiki oturum islemleri icin Türk konsoloslugundan yeni pasaportun gelmesini bekleyecek. Cok büyük bir problem yasamazsiniz yani panik olmaniza gerek yok, sadece oturum islemleri biraz uzar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

eoezbek

Re: PASAPORTUMU KAYBETTİM

Mesaj gönderen eoezbek » Prş Haz 29, 2023 12:08 pm

Yüreğime su serptiniz,gerçekten çok teşekkür ederim.Kayıp ilanıyla ilgili bir şey daha sormak istemiştim.Poliste yapılan Strafanzeige yeterli olur mu yoksa bir de Verlustanzeige yapmak gerekir mi?Bulunduğum şehrin Bürgerbürosunun İnternet sitesinde Verlustanzeige Alman pasaportları,alman kimlik kartları ve elektronik oturum kartları için yapılabiliyor.

Cevabınız için çok teşekkür ederim