Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden kabul almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
harunsama

Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden kabul almak

Mesaj gönderen harunsama » Pzr Haz 25, 2023 12:23 am

Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden şartlı kabul almak mümkün mü forumda bununla alakalı başlık göremedim cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

Mnrl89

Re: Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden kabul almak

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzr Haz 25, 2023 12:27 am

Eğer ikisi de aynı fakülteye bağlıysa başvurabilirsin. Örnek veriyorum bir mühendislik bölümü kazanmış olup da aynı fakülteye bağlı olan meteoroloji bölümüne başvurup kabul alabilirsin.

harunsama

Re: Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden kabul almak

Mesaj gönderen harunsama » Pzr Haz 25, 2023 12:34 am

Mnrl89 yazdı: Pzr Haz 25, 2023 12:27 am Eğer ikisi de aynı fakülteye bağlıysa başvurabilirsin. Örnek veriyorum bir mühendislik bölümü kazanmış olup da aynı fakülteye bağlı olan meteoroloji bölümüne başvurup kabul alabilirsin.
türkiyede bölüm fen fakültesine bağlı almanyada ise BSc bağlı aynı oluyor sanırım galiba kabul alabilirim doğru muyum

colakbasri

Mesaj gönderen colakbasri » Pzt Haz 26, 2023 6:57 pm

harunsama yazdı: Pzr Haz 25, 2023 12:23 am Türkiyede İstatistik veya Matematik okuyup almanyada informatik bölümünden şartlı kabul almak mümkün mü forumda bununla alakalı başlık göremedim cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler
Merhaba, normalde Tr'de istatistik bölümüne kayıtlıydım sonrasında Almanya yoluna girip Gürkan abiden danışmanlık aldım, başvurduğumuz bölümler arasında informatk de vardı ve sanırım Jena Informatik'ten kabul geldi. Özetle mümkündür diyebiliriz.

fireside

Mesaj gönderen fireside » Pzt Haz 26, 2023 9:15 pm

colakbasri yazdı: Pzt Haz 26, 2023 6:57 pm Merhaba, normalde Tr'de istatistik bölümüne kayıtlıydım sonrasında Almanya yoluna girip Gürkan abiden danışmanlık aldım, başvurduğumuz bölümler arasında informatk de vardı ve sanırım Jena Informatik'ten kabul geldi. Özetle mümkündür diyebiliriz.
Hocam selamlar, Türkiyenin hangi üniversitesine kayıt yaptırmıştınız ? Bende matematikle ilgli bölümlerden birine kayıt yaptırmak istiyorum o yüzden soruyorum.

colakbasri

Mesaj gönderen colakbasri » Sal Haz 27, 2023 10:08 am

fireside yazdı: Pzt Haz 26, 2023 9:15 pm Hocam selamlar, Türkiyenin hangi üniversitesine kayıt yaptırmıştınız ? Bende matematikle ilgli bölümlerden birine kayıt yaptırmak istiyorum o yüzden soruyorum.
Eskişehir Teknik Üniversitesi, haricen tr’de okumak isterseniz ayrıca tavsiye ederim :)