Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kabul için üniye yerleşip kayıt olmamak oluyor mu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
peleccor

kabul için üniye yerleşip kayıt olmamak oluyor mu

Mesaj gönderen peleccor » Pzt Haz 19, 2023 1:52 pm

iyi günler, şu an boun'de tarih okuyorum. bölümümden genel olarak memnunum ama okuyabilsem guzel bi unide iktisat okumayi tercih ederdim. bu sene de oylesine yks'ye girdim ve tahmin ettigim kadariyla 2.1 gibi bi donusturulmus nc puanım olacak. genel olarak birkac sorum var

1- 2.1 almanya'da kaliteli bi egitim veren okuldan kabul almaya yetecek bi nc puanı mı? biraz arastirdim bonn, goethe gibi uniler hep 1.9-2.2 falan araliginda alıyormus. acikcasi almanyaya gideceksem iyi bir uninin ekonomi bolumune gitmek isterim.

2- almanya'dan kabul almak icin yks puani ile bir uniye yerlesmek gerektigini biliyorum. ama gecenlerde bi arkadas sadece yerlesmenin yettigini, gidip kayit yapmak durumunda olmadigini soyledi. herhangi bi iktisat bolumuna yerlesip okula kayit olmayip bounden devam ederek seneye o yerlestirme belgesini almanya'ya basvuru icin kullanabilir miyim?

3- nc puanımı hesaplarken barajı 180 aldım. baraj hala 180 mi?

tesekkurler simdiden

Bilalto

Re: kabul için üniye yerleşip kayıt olmamak oluyor mu

Mesaj gönderen Bilalto » Sal Haz 20, 2023 5:06 pm

2- evet yerleştirme belgesi yeterli
3- baraj kalktı,sanırım nc hesaplanırken 0 olarak sayılacak
39F / İstanbul Gayrettepe
Randevu tarihi: 21.02.2024
Dijital iletim: 05.03.2024
Vize geliş: 04.04.2024