Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon mektubu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jaymz

Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen jaymz » Pzt Ara 20, 2010 6:07 pm

arkadaslar bilindigi gibi cogu universite master basvurusunda ya da diger basvurularda motivasyon mektubu istiyor.

Iyi bir motivasyon mektubu nasil yazilir icerigi nasil olmalidir ve uzunlugu nekadar olmalidir ?

Bu gibi sorularin cevabini bilen ve motivasyon mektubu yazmis tecrubeli kisilerin cevaplarini ve yardimlarini bekliyoruz ..!

Zeynepp

Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Ara 20, 2010 11:53 pm

[quote]jaymz tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bilindigi gibi cogu universite master basvurusunda ya da diger basvurularda motivasyon mektubu istiyor.

Iyi bir motivasyon mektubu nasil yazilir icerigi nasil olmalidir ve uzunlugu nekadar olmalidir ?

Bu gibi sorularin cevabini bilen ve motivasyon mektubu yazmis tecrubeli kisilerin cevaplarini ve yardimlarini bekliyoruz ..![/quote]

ben yazarken Google\'dan cok guzel orneklerini bulmustum. benim basvurumda online basvuru yaparken motivasyon mektubunda asagida yazacagim maddeleri belirtmislerdi.

Almanya\'daki egitim ile ilgili beklentileriniz nelerdir?
Neden bu okulu sectiniz?
Neden bu bolumde okumak istiyorsunuz? (Bu bolumle ilgili olan ders notlarinizi ve calismalarinizi anlatiniz.)
Okulumuzla ilgili bilgiyi nereden edindiniz? (mezunlar, internet vs. )
Bu okulda okuyarak mesleki beklentileriniz nelerdir?

nonearthling

Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt Eki 13, 2012 3:04 pm

okul icin motivasyon mektununa nasil bir giris yapilsa daha makbul olur?Elinde olan varsa ingilizce veya turkcesini paylasabilir mi?Kafamizda bir sablon olusmasi acisindan.