Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSYM yerleştirme belgesi olmaması vize sürecinde sorun çıkartıyor mu ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozclkbedirhan

ÖSYM yerleştirme belgesi olmaması vize sürecinde sorun çıkartıyor mu ?

Mesaj gönderen ozclkbedirhan » Sal Haz 06, 2023 3:35 pm

2022 AYT sınavında sayısalda 191k ya girdim 340 küsür puanla ama tercih yapmadım çünkü amacım Polonya'da okumaktı. Ardından Almanya'da da okuyabileceğim bölümler olduğunu keşfedince gerekli belgeleri toplamaya başladım ve 22 nisanda kabul aldım (şartlı kabul değil, dil bilgisine akseptanslı kabul). Şimdi vize için randevu talebinde bulundum fakat 39F belgelerinde ösym kazandı belgesinin de gerektiği belirtiliyor fakat bende sadece sonuç belgesi var. Daha önce yerleştirme belgesi olmadan vize başvurusu yapmış olan var mı ? Okul THWS Schweinfurt kampüsü, Schweinfurt'taki auslanderbehörde ye mail attım ve henüz ellerinde belgelerim olmadığından herhangi bir cevap veremeyeceklerini söylediler. Konsolosluğa da yerleştirme belgem olmadığını ve bunun herhangi bir sorun çıkartıp çıkarmayacağını öğrenmek istediğimi yazdım ve 2 hafta sonra NPC gibi 39F için gerekli evrak listesiyle cevap verdiler geri, düzgün bir cevap yazmaya tenezzül bile etmediler kısacası. Şuan letter of admission da dahil yerleştirme belgesi hariç bütün belgelerim tam. Bu sene de YKS ye giricem ama çok düşük bir puan alırım hiç çalışmadığımdan ve baraj üstü bir puanla yerleşirde öyle gidersem vizeye sorun çıkar mı onu da bilmiyorum. Tecrübesi olan varsa belirtirse çok mutlu olurum.

henkoel

Re: ÖSYM yerleştirme belgesi olmaması vize sürecinde sorun çıkartıyor mu ?

Mesaj gönderen henkoel » Prş Tem 20, 2023 9:37 am

merhaba dostum o puanla hangi üniversitelerden kabul aldın? benimde puanım neredeyse seninle aynı puanım düşük geldi diye baya moralim bozuldu açıkçası.
ben ekonomi istiyorum bazı bölümler nc bölümünde alle zugelassen yazmış sence ne yapmalıyım

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Tem 20, 2023 10:20 am

ozclkbedirhan yazdı: Sal Haz 06, 2023 3:35 pm 2022 AYT sınavında sayısalda 191k ya girdim 340 küsür puanla ama tercih yapmadım çünkü amacım Polonya'da okumaktı. Ardından Almanya'da da okuyabileceğim bölümler olduğunu keşfedince gerekli belgeleri toplamaya başladım ve 22 nisanda kabul aldım (şartlı kabul değil, dil bilgisine akseptanslı kabul). Şimdi vize için randevu talebinde bulundum fakat 39F belgelerinde ösym kazandı belgesinin de gerektiği belirtiliyor fakat bende sadece sonuç belgesi var. Daha önce yerleştirme belgesi olmadan vize başvurusu yapmış olan var mı ? Okul THWS Schweinfurt kampüsü, Schweinfurt'taki auslanderbehörde ye mail attım ve henüz ellerinde belgelerim olmadığından herhangi bir cevap veremeyeceklerini söylediler. Konsolosluğa da yerleştirme belgem olmadığını ve bunun herhangi bir sorun çıkartıp çıkarmayacağını öğrenmek istediğimi yazdım ve 2 hafta sonra NPC gibi 39F için gerekli evrak listesiyle cevap verdiler geri, düzgün bir cevap yazmaya tenezzül bile etmediler kısacası. Şuan letter of admission da dahil yerleştirme belgesi hariç bütün belgelerim tam. Bu sene de YKS ye giricem ama çok düşük bir puan alırım hiç çalışmadığımdan ve baraj üstü bir puanla yerleşirde öyle gidersem vizeye sorun çıkar mı onu da bilmiyorum. Tecrübesi olan varsa belirtirse çok mutlu olurum.
Bazı okullar başvuru tarihlerinin sınavın açıklanma tarihiyle çakışmasından dolayı önceden sadece sonuçların gönderilmesine müsaade ediyor ancak en son aşamada yerleşme belgesi kesinlikle gerekli diye biliyorum.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Prş Tem 20, 2023 10:47 am

ozclkbedirhan yazdı: Sal Haz 06, 2023 3:35 pm 2022 AYT sınavında sayısalda 191k ya girdim 340 küsür puanla ama tercih yapmadım çünkü amacım Polonya'da okumaktı. Ardından Almanya'da da okuyabileceğim bölümler olduğunu keşfedince gerekli belgeleri toplamaya başladım ve 22 nisanda kabul aldım (şartlı kabul değil, dil bilgisine akseptanslı kabul). Şimdi vize için randevu talebinde bulundum fakat 39F belgelerinde ösym kazandı belgesinin de gerektiği belirtiliyor fakat bende sadece sonuç belgesi var. Daha önce yerleştirme belgesi olmadan vize başvurusu yapmış olan var mı ? Okul THWS Schweinfurt kampüsü, Schweinfurt'taki auslanderbehörde ye mail attım ve henüz ellerinde belgelerim olmadığından herhangi bir cevap veremeyeceklerini söylediler. Konsolosluğa da yerleştirme belgem olmadığını ve bunun herhangi bir sorun çıkartıp çıkarmayacağını öğrenmek istediğimi yazdım ve 2 hafta sonra NPC gibi 39F için gerekli evrak listesiyle cevap verdiler geri, düzgün bir cevap yazmaya tenezzül bile etmediler kısacası. Şuan letter of admission da dahil yerleştirme belgesi hariç bütün belgelerim tam. Bu sene de YKS ye giricem ama çok düşük bir puan alırım hiç çalışmadığımdan ve baraj üstü bir puanla yerleşirde öyle gidersem vizeye sorun çıkar mı onu da bilmiyorum. Tecrübesi olan varsa belirtirse çok mutlu olurum.
Okullardan yerlestirme belgesi olmadan normal sartlarda kabul alamazsin. Zaten bu belge olmadan almanyaya gelsen de ögrenci olamazsin en sonunda cünkü en temel belgelerden bir tanesi bu. Vize kisminda da ayni sekilde. Kesinlikle yerlestirme belgesi gerekiyor

ozclkbedirhan

Mesaj gönderen ozclkbedirhan » Prş Ağu 24, 2023 2:27 pm

Ahmet52 yazdı: Prş Tem 20, 2023 10:47 am Okullardan yerlestirme belgesi olmadan normal sartlarda kabul alamazsin. Zaten bu belge olmadan almanyaya gelsen de ögrenci olamazsin en sonunda cünkü en temel belgelerden bir tanesi bu. Vize kisminda da ayni sekilde. Kesinlikle yerlestirme belgesi gerekiyor
Vizemi aldım, anladığım kadarıyla okuldan kabul alındığı sürece pek fark etmiyor hangi belgeler ile kazandığın.