Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Sertifikasını Onaylatma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batuhan.gunduz

Goethe Sertifikasını Onaylatma

Mesaj gönderen batuhan.gunduz » Pzt Haz 05, 2023 11:37 pm

Almanya'da master için başvurduğum okullar benden dil sertifikamın onaylı kopyasını posta yoluyla göndermemi istiyor. Goethe sertifikasını nerede onaylatabilirim bilen var ise bilgilendirebilir mi? Noterlerde sadece Türkçe belgelere onay yapılıyor diye biliyorum, eğer böyleyse önce çevirttirip sonra da notere mi gitmem gerek?

isilwen

Re: Goethe Sertifikasını Onaylatma

Mesaj gönderen isilwen » Sal Haz 06, 2023 1:57 am

batuhan.gunduz yazdı: Pzt Haz 05, 2023 11:37 pm Almanya'da master için başvurduğum okullar benden dil sertifikamın onaylı kopyasını posta yoluyla göndermemi istiyor. Goethe sertifikasını nerede onaylatabilirim bilen var ise bilgilendirebilir mi? Noterlerde sadece Türkçe belgelere onay yapılıyor diye biliyorum, eğer böyleyse önce çevirttirip sonra da notere mi gitmem gerek?
Hocam emin olmamakla birlikte konsolosluklar yapıyor sanırım.
Ben lisans başvurusunda bulunurken sadece önlü arkalı renkli fotokopisini çekip kargolamıştım, sorun olmamıştı.

Tuğçe

Re: Goethe Sertifikasını Onaylatma

Mesaj gönderen Tuğçe » Sal Haz 06, 2023 9:10 am

batuhan.gunduz yazdı: Pzt Haz 05, 2023 11:37 pm Almanya'da master için başvurduğum okullar benden dil sertifikamın onaylı kopyasını posta yoluyla göndermemi istiyor. Goethe sertifikasını nerede onaylatabilirim bilen var ise bilgilendirebilir mi? Noterlerde sadece Türkçe belgelere onay yapılıyor diye biliyorum, eğer böyleyse önce çevirttirip sonra da notere mi gitmem gerek?
O çok gıcık bi olay malesef:( okulum da benden İngilizce sertifikamın onaylı kopyasını istedi. Ben de notere sordum önce Türkçeye çevirt onaylayalım daha sonra ingilizcesini onayları dedi. Bi yığın para vermiştim orda içim yandı.. Hayır yani uluslararası onaylı bir sertifika ne olabilir ki yani ? Neden 3 iş yaptırıyorsun da öğrenciyi bu denli soruyorsun? Ben 2021 de belgeyi 1400 e aldım noter ve çeviriyi bu kış 1500 civarına aldım. Ama arkadaşın dediği gibi konsolosluk da yapar sanırım ,ben konsolosluğa çok uzak olduğum için hiç sormadım, sen yakından bir sor derim, o kadar vermeden