Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Hören Sertifikasız Şartlı Kabul

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
muratkerem

Goethe Hören Sertifikasız Şartlı Kabul

Mesaj gönderen muratkerem » Pzr May 21, 2023 2:42 pm

Merhaba, Şartlı kabul ile Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum. B1 sınavına girdim ve Hören modülü hariç diğerlerinden geçtim. 12 Haziran'da tekrar Hören modülüne gireceğim. Eğer yine Hören'ı geçemezsem diğer sınavların tarihleri okulların son başvuru tarihiyle uymuyor yani 15 Temmuz başvurmak istediğim okulların birçoğunun son başvuru tarihi. Goethe ise sınavları 14 günde açıklıyor ve sertifikayı 1 ay sonra yolluyor. Ben okullara başvururken Hören modülümü eksik belge olarak yüklesem daha sonrasında benden tekrar Hören sınavını geçtiğime dair belgeyi isterler mi yoksa son başvuru tarihini geçtiği için direkt red mi verirler? Ya da sadece Hören eksik olduğu için şartlı kabul alma şansım nedir? Şimdiden teşekkürler.

**Başlığı yanlış yerde açtığım için kusura bakmayın. İlk başlığım olduğu için yanlış yere açtığımı fark etmemişim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Goethe Hören Sertifikasız Şartlı Kabul

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 23, 2023 6:22 pm

Tam bir B1 sertifikasi yoksa B1 ile ön kabul veren uniler kabul etmezler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com