Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya nasıl gitmeliyim

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
esequielbarco

Almanya'ya nasıl gitmeliyim

Mesaj gönderen esequielbarco » Prş May 18, 2023 12:01 pm

Merhabalar, bu sene YKS'ye gireceğim. Eğitimimi Almanya'da almak istiyorum. Geçen sene B1 belgemi aldım ve Almanya'da C1'e tamamlamak istiyorum fakat hangi vize türüyle gideceğime karar veremedim. Şartlı kabul alamıyorum çünkü üniversitelerde başvuru tarihi geçmiş oluyor. 44F ile de red oranı yüksek diyorlar. Sizce ne yapmalıyım yardım edebilir misiniz

isilwen

Re: Almanya'ya nasıl gitmeliyim

Mesaj gönderen isilwen » Prş May 18, 2023 2:19 pm

Sınav sonrası hemen gitmenizi sağlayacak bir yöntem bilmiyorum ancak zaten Türkiye'de bir üniversite bölümü kazanmış olmanız gerektiği için kazandığınız bölüme bir yıl devam edebilirsiniz, bir sonraki senenin yaz dönemi için şartlı kabul başvurusunda bulunabilirsiniz. Birinci sınıfı bitirmiş olmayacağınız için transkript açısından bir sorun olacağını sanmıyorum. Hatta bazı arkadaşlar ders notlarının çok kötü olmasına rağmen amaçlarının Almanya'da okumak vesaire olduğunu vize memuruna anlattığını ve bir sorun yaşamadıklarını yazmıştı.

Ama yine de daha net bilen bir arkadaşın yardımcı olması işi olur tabii ki

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Prş May 18, 2023 3:50 pm

44F ile dil kursu vizesi alacağım mecbur 1 sene daha boşuna kaybetmek istemiyorum

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş May 18, 2023 6:19 pm

Sınava haziranda girmeyecek misiniz? Okullar da eylülde açılıyor. Alm ünilerde yaz dönemi başvuruları yanlış bilmiyorsam yıl sonu başlıyor ve ocağa kadar sürüyor, yaz dönemi ise 1 Nisan gibi başlıyor.

44F başvurularına ne kadar red çıkıyor o konuda bir fikrim yok, aynı şekilde 36F lerin kabulü konusunda da fikrim o açıdan hangisi daha yararlı olur sizin için bir yorum yapamıyorum ama bir yıl beklemek gibi bir durum yok aslında