Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsoloslukta Tasdik ve Onay İşlemleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
japiz7

Konsoloslukta Tasdik ve Onay İşlemleri

Mesaj gönderen japiz7 » Pzt May 15, 2023 10:00 am

Saygılarımla, öncelikle sizden bazı sorularıma yardımcı olmanızı rica etmek istiyorum. Almanya'daki konsolosluk işlemleri ile ilgili olarak bazı belirsizliklerim var ve yardımınıza ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.
Konsolosluk sitesinde belirtilenlere göre, Almanya'da eğitim gören veya eğitim başvurusunda bulunan öğrencilerden, yükseköğrenim için gereken fotokopi onayı için herhangi bir ücret alınmadığı belirtiliyor. Ayrıca, Almanya'da eğitimine devam eden öğrencilere ve Almanya'daki üniversite başvurusu için fotokopi onayına ihtiyaç duyan adaylara harç muafiyeti uygulandığı ifade ediliyor. Ancak, bu muafiyetin uygulanabilmesi için belgelerin tasdikli fotokopilerinin başvuru sırasında ibraz edilmesi gerektiği konusunda Almanya'daki üniversiteden bir belge talep ediliyor. Bu noktada, Almanya'daki üniversitelerden aldığım belgeleri nasıl önceden ibraz edeceğim konusunda biraz karmaşık bir durumla karşı karşıya kaldım. Bu konuda beni bilgilendirebilir ve yol gösterebilirseniz, çok minnettar olacağım. Sayfa linki: https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... 48-0-panel

Emirhan35

Re: Konsoloslukta Tasdik ve Onay İşlemleri

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt May 15, 2023 9:27 pm

japiz7 yazdı: Pzt May 15, 2023 10:00 am Saygılarımla, öncelikle sizden bazı sorularıma yardımcı olmanızı rica etmek istiyorum. Almanya'daki konsolosluk işlemleri ile ilgili olarak bazı belirsizliklerim var ve yardımınıza ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.
Konsolosluk sitesinde belirtilenlere göre, Almanya'da eğitim gören veya eğitim başvurusunda bulunan öğrencilerden, yükseköğrenim için gereken fotokopi onayı için herhangi bir ücret alınmadığı belirtiliyor. Ayrıca, Almanya'da eğitimine devam eden öğrencilere ve Almanya'daki üniversite başvurusu için fotokopi onayına ihtiyaç duyan adaylara harç muafiyeti uygulandığı ifade ediliyor. Ancak, bu muafiyetin uygulanabilmesi için belgelerin tasdikli fotokopilerinin başvuru sırasında ibraz edilmesi gerektiği konusunda Almanya'daki üniversiteden bir belge talep ediliyor. Bu noktada, Almanya'daki üniversitelerden aldığım belgeleri nasıl önceden ibraz edeceğim konusunda biraz karmaşık bir durumla karşı karşıya kaldım. Bu konuda beni bilgilendirebilir ve yol gösterebilirseniz, çok minnettar olacağım. Sayfa linki: https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... 48-0-panel
tam sorunu anlamadım ama benim randevum vardı yakın zamanda konsoloslukta . Bizim okulun sitesinden öğrenci belgemi aldım ve bunu götürünce konsolosluğa harçdan muaf oldum ( pasaport için )

japiz7

Re: Konsoloslukta Tasdik ve Onay İşlemleri

Mesaj gönderen japiz7 » Sal May 16, 2023 2:25 pm

Noter onayı yaptırdığım çeviri belgelerimi tekrar Konsoloslukta tasdik etmem lazım ve çoğaltmam lazım. Randevu aldığımda belgelerimi ibraz etmem konusunda mail geldi fakat nasıl ibraz edeceğimi bilmiyorum. Randevu alırken de herhangi bir belge yükleme yeri yoktu ve bana gelen mail adresi de noreply adresi.