Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Sonrası Eğitime Devam Etme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sommerschein

Erasmus Sonrası Eğitime Devam Etme

Mesaj gönderen sommerschein » Pzt May 08, 2023 11:54 pm

Merhaba arkadaşlar,
Şu anda Almanya'da Erasmus yapmaktayım ancak Erasmus'tan sonra burada eğitimime devam etmeyi düşünüyorum. Telc C1 Hochschule veya buna denk diğer dil belgeleri ile direkt olarak başvurduğumda devam edebilme şansım var mıdır ve oturum iznini bu şekilde uzatabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Erasmus Sonrası Eğitime Devam Etme

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 09, 2023 12:10 am

Bir üniversiteye kayit yaptirirsaniz büyük ihtimalle Türkiye ye dönmeden devam edebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sommerschein

Mesaj gönderen sommerschein » Sal May 09, 2023 12:37 am

Physiker yazdı: Sal May 09, 2023 12:10 am Bir üniversiteye kayit yaptirirsaniz büyük ihtimalle Türkiye ye dönmeden devam edebilirsiniz.
Tamamdır çok teşekkür ederim..

beyaz23

Mesaj gönderen beyaz23 » Pzt Tem 03, 2023 8:15 pm

Merhaba ben 35f erasmus vizesi ile geldim ve geldiğim okuldan kabul aldım. Eylül sonuna kadar vizem var.Eylülün sonuna doğru yabancılar dairesine gitsem bloke hesap+kayıt sertifikası vs ile birlikte oturum izni alabilir miyim yoksa dönüp tekrardan mı başvurmak zorundayım?bavyera için yasa nasıl işliyor