Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İşe girmek için sağlık sigorta türünü değiştirme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
avci

İşe girmek için sağlık sigorta türünü değiştirme

Mesaj gönderen avci » Sal Nis 25, 2023 3:14 pm

Arkaşlar,merhabalar. Part-time işe gireceğim şimdi de birçok yerde okumuştum part time işte sağlık sigortasını değiştirmek gerekiyor diye. Bu care-consept part-time işler için uygun bir sigorta değil deniyordu. Bundan dolayı Die Technikeri aradım ve bu durumu sordum,oradaki kadın bana devlet sigortasına geçemezsiniz eğer özel sigortayla başladıysanız o zaman yine özel sigortayla devam etmeniz lazım diye söyledi. Bu durumda ben bir işe girmek için sigortamı devlet sigortası yapamıyor muyum bu işi ne yapabilirim? AT-11i yaşımdan dolayı alamıyorum,yaşım 26.

beyaz23

Re: İşe girmek için sağlık sigorta türünü değiştirme

Mesaj gönderen beyaz23 » Çrş Nis 26, 2023 12:36 pm

Merhabalar,

Minijob bir işe gireceğim.İş verenim bu iş için sigorta gerekmiyor dedi ama TK alman sigortası yaptırmam gerektiğini söylüyor.Bu doğru mudur?

Ve yaptıracağım sigorta için

You receive no benefits from the German Federal Employment Agency.
You are not entitled to benefits in kind pursuant to foreign law.

dedi.Bunlar ne demek?Gerçekten bunları öğrenmeye şu an ihtiyacım var.

MOD UYARI: Kural ihlali - Madde 4: Bir hafta gecici ban:

viewtopic.php?f=3&t=16500