Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dresden

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Alifer_

Dresden

Mesaj gönderen Alifer_ » Cum Nis 07, 2023 9:04 pm

Dresden'de AfD oyları yüzde 30'a yakın durumda. Sizce bu bir sorun teşkil ediyor mu? Bir tehlike arz eder mi?

cain

Re: Dresden

Mesaj gönderen cain » Cmt Nis 08, 2023 12:54 am

AfDnin sanılanın aksine neonazi partisi olmadığını farkettim, sadece mülteci karşıtılar bizim gibi ama nitelikli göçmen istiyorlar

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cmt Nis 08, 2023 4:54 pm

Alifer_ yazdı: Cum Nis 07, 2023 9:04 pm Dresden'de AfD oyları yüzde 30'a yakın durumda. Sizce bu bir sorun teşkil ediyor mu? Bir tehlike arz eder mi?
Sanmıyorum, gördüğüm kadarıyla üstteki arkadaşın belirttiği gibi nitelikli göçmen istiyorlar( haliyle :D). Çok garip bir algı var AfD nin ırkçı olduğuyla ilgili bence hiç alakası yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 10, 2023 11:44 am

AFD yukardaki arkadaslarin da yazdigi gibi medyada yaratilan algi operasyonu sonucu nazi partisi olarak gösterilir ama alakasi yoktur. Hatta örnegin NRW eyalet meclisinde en cok yabanci kökenli vekili olan parti de AFD dir ve son dönemlerde bu algi kirilmaya basladikca da yabanci kökenli üyelerin sayisinda oldukca artis gözüktü, ve hatta en son yahudilerden bile üye olanlar oldu. Almanya dan cok en cok irkcilk nerde cok mülteci ve özellikle dogu balkanlardan gelen insanlar yasiyorda orda vardir. Dresden genel olarak güzel ve yasam masraflari acisindan da oldukca uygun bir sehir. Böyle sacma bir algiya göre tercihlerinizi degerlendirmeyin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Alifer_

Mesaj gönderen Alifer_ » Prş Nis 20, 2023 3:11 pm

Physiker yazdı: Pzt Nis 10, 2023 11:44 am AFD yukardaki arkadaslarin da yazdigi gibi medyada yaratilan algi operasyonu sonucu nazi partisi olarak gösterilir ama alakasi yoktur. Hatta örnegin NRW eyalet meclisinde en cok yabanci kökenli vekili olan parti de AFD dir ve son dönemlerde bu algi kirilmaya basladikca da yabanci kökenli üyelerin sayisinda oldukca artis gözüktü, ve hatta en son yahudilerden bile üye olanlar oldu. Almanya dan cok en cok irkcilk nerde cok mülteci ve özellikle dogu balkanlardan gelen insanlar yasiyorda orda vardir. Dresden genel olarak güzel ve yasam masraflari acisindan da oldukca uygun bir sehir. Böyle sacma bir algiya göre tercihlerinizi degerlendirmeyin.
Hocam içime su serptiniz vallahi de gene de bir daha şunu da sormak istiyorum. İnternette birkaç haber gördüm Pegida diye de bir şey varmış orada. Linkini de bıraktım. Ayrıca yabancı nüfusta çok az. Bunlar sıkıntı oluşturur mu? Açıkçası ben TU Dresden'de bir süre okuyacağım ancak sırf bu yüzden tedirgin oluyorum. Dresden'deki Pegida hakkında Deutsche Welle'de de bir sürü haber var.

https://www.aljazeera.com.tr/al-jazeera ... -sonu-kotu

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Nis 21, 2023 11:38 am

Dresden Almanya nin en turistik sehirlerinden birisi. Belki birinci sirada. Simdiye kadar giden turistlere irkcilik yapip saldiri yapildigini duymadim. Tu Dresden in sayfasina baktim 30 bin ögrenci kayitli, diger eyaletlerden gelen alman ögrenci orani %18, yabanci ögrenci orani %21. Yabanci ögrenci orani olarak Almanya genelinde ortalamanin üzerinde:

https://tu-dresden.de/tu-dresden/profil ... und-fakten

Dresden in genel olarak milliyetci bir sehir olmasinin iki sebebi var. Birincisi eski alman blogunun merkezi olmasi, ikincisi de 2.dünya savasinda en acimasiz sekilde bombalanan alman sehri olmasi. Yukardaki röportajda önemli bir ayrinti var aslinda: Pegida gösterisine katilanlar önce röportaji veren abiden döner alip sonra gösteriye gidiyorlar demis. Yani adamlarin derdi mülteci sorunu ve ülkeye son yillarda niteliksiz, problem yaratacak potansiyele sahip yabancilarin kolayca girmesi. Buna ragmen bir alman siyasetcisi ülkeye gelen mültecileri mancika ile gönderecegiz dese ülke ayaga kalkar. Ya da kendi parti reklamini mesela pegida turizm diye yapsalar yer yerinden oynar. Türkiye de insanlar özellikle gezi olaylarindan sonra sokakta gösteri yapmaktan korkar oldu. Gösteri yapana direkt terörist, dij güjlere calisan ajan etiketi yapistiriliyor. Yoksa Türkiye de mültecilere karsi bu pegidanin yaptigindan 10 kat daha sert gösteri olur mülteciler gitsin diye.