Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Transkript 'de ECTS olmaması Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
vanderwoodsen

Transkript 'de ECTS olmaması Sorunu

Mesaj gönderen vanderwoodsen » Pzt Nis 03, 2023 6:23 pm

Herkese merhaba,

Geçtiğimiz ay Paderborn Üniversitesine yüksek lisans için belgelerimi gönderdim. Daha sonra üniversiteden aldığım lisans transkript belgemde ECTS sütununun yer almadığını sadece ulusal kredi sisteminin olduğunu fark ettim. Henüz üniversiteden bir yanıt yok ancak daha önce bu şekilde ECTS yer almayan transkript belgesi gönderip sorun yaşayan/yaşamayan var mı merak ediyorum.

vanderwoodsen

Re: Transkript 'de ECTS olmaması Sorunu

Mesaj gönderen vanderwoodsen » Cmt Nis 08, 2023 2:06 pm

vanderwoodsen yazdı: Pzt Nis 03, 2023 6:23 pm Herkese merhaba,

Geçtiğimiz ay Paderborn Üniversitesine yüksek lisans için belgelerimi gönderdim. Daha sonra üniversiteden aldığım lisans transkript belgemde ECTS sütununun yer almadığını sadece ulusal kredi sisteminin olduğunu fark ettim. Henüz üniversiteden bir yanıt yok ancak daha önce bu şekilde ECTS yer almayan transkript belgesi gönderip sorun yaşayan/yaşamayan var mı merak ediyorum.
Tekrar merhaba,
Üniversiteden hala bir yanıt alamadım ve üniversitenin sayfasında ek belge gönderiminin kabul edilmeyeceği yazdığı için ECTS olan belgeyi de gönderemiyorum. Bu konuda bilgisi olan biri yorum yaparsa çok sevinirim. En azından okul yanıt verinceye kadar biraz olsun kafamdaki soru işaretleri giderilir. Çünkü çok stres olmuş durumdayım. Teşekkürler.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Nis 27, 2023 1:26 am

vanderwoodsen yazdı: Cmt Nis 08, 2023 2:06 pm Tekrar merhaba,
Üniversiteden hala bir yanıt alamadım ve üniversitenin sayfasında ek belge gönderiminin kabul edilmeyeceği yazdığı için ECTS olan belgeyi de gönderemiyorum. Bu konuda bilgisi olan biri yorum yaparsa çok sevinirim. En azından okul yanıt verinceye kadar biraz olsun kafamdaki soru işaretleri giderilir. Çünkü çok stres olmuş durumdayım. Teşekkürler.
Bir cevap alabildiniz mi, bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

vanderwoodsen

Mesaj gönderen vanderwoodsen » Prş Nis 27, 2023 11:11 am

isilwen yazdı: Prş Nis 27, 2023 1:26 am Bir cevap alabildiniz mi, bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.
Merhaba, ne yazık ki okul hala mailime yanıt vermedi. Ancak ben son başvuru tarihinden önce diploma ekini gönderdim ek belge olarak, dilekçede de belirttim durumu. Teslim edildi görünüyor ama okul kabul etti mi etmedi mi bilmiyorum çünkü hiçbir yanıt alamadım. Yanıt gelirse sizi de bilgilendirirm.

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Nis 27, 2023 11:01 pm

vanderwoodsen yazdı: Prş Nis 27, 2023 11:11 am Merhaba, ne yazık ki okul hala mailime yanıt vermedi. Ancak ben son başvuru tarihinden önce diploma ekini gönderdim ek belge olarak, dilekçede de belirttim durumu. Teslim edildi görünüyor ama okul kabul etti mi etmedi mi bilmiyorum çünkü hiçbir yanıt alamadım. Yanıt gelirse sizi de bilgilendirirm.
Umarım kabul ederler. Benim diploma ekim ingilizce olduğu için noterden onaylatamıyorum, okul da aslı gibidir şeklinde bir fotokopi vermiyor. Okulun verdiği ingilizce transkriptte de notlandırma sistemi yazmıyor. E-devletten çıkartabildiğim ingilizce transkriptin altında bir notlandırma sistemi var ancak ulusal kredi sistemi ve ECTS şeklinde iki farklı şey diyince benim de içime kurt düştü.
Universitenin verdiği ingilizce damgali ve apostilli transkriptin yanına ek olarak E-devletten çıkarttığım ingilizce transkripti ekleyip üstüne de not şeklinde diploma ekimi çoğaltamadığımı ve bu yüzden kendilerine gönderemediğimi ancak istemeleri durumunda PDF versiyonunu mail olarak kendilerine ulaştırabileceğimi söylemiştim. Acaba sorun olur mu :(

vanderwoodsen

Mesaj gönderen vanderwoodsen » Cum Nis 28, 2023 4:57 pm

isilwen yazdı: Prş Nis 27, 2023 11:01 pm Umarım kabul ederler. Benim diploma ekim ingilizce olduğu için noterden onaylatamıyorum, okul da aslı gibidir şeklinde bir fotokopi vermiyor. Okulun verdiği ingilizce transkriptte de notlandırma sistemi yazmıyor. E-devletten çıkartabildiğim ingilizce transkriptin altında bir notlandırma sistemi var ancak ulusal kredi sistemi ve ECTS şeklinde iki farklı şey diyince benim de içime kurt düştü.
Universitenin verdiği ingilizce damgali ve apostilli transkriptin yanına ek olarak E-devletten çıkarttığım ingilizce transkripti ekleyip üstüne de not şeklinde diploma ekimi çoğaltamadığımı ve bu yüzden kendilerine gönderemediğimi ancak istemeleri durumunda PDF versiyonunu mail olarak kendilerine ulaştırabileceğimi söylemiştim. Acaba sorun olur mu :(
İnanın hiçbir fikrim yok, bana da yanıt vermedikleri için bir yorum yapamıyorum. Ama umarım sorun olmaz. Okul bana da aslı gibidir vermedi ve notere gitmeye zamanım olmadığı için direkt orijinal diploma ekini gönderdim. Sonuçları beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok gibi görünüyor. En azından elimizden geleni yaptık diye düşünüyorum :/