Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Farklı eyaletten Garantörlük Belgesi-Verpflichtungserklärung

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
glantis188

Farklı eyaletten Garantörlük Belgesi-Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen glantis188 » Cum Mar 31, 2023 12:52 am

Öncelikle iyi günler. Ben Almanya'da Erlangen-Nürnberg şehrinde bulunan Friedrich-Alexander Universität'ta Yüksek Lisans eğitimi almak için başvuruda bulundum. Orada da garantör olarak Bremen şehrinde ikamet eden akrabamla iletişim halindeyim. Fakat bana Erlangen ve Bremen farklı eyaletlerde olduğu için garantörlük başvurusunun ret yiyebileceğini belirtti ve ben de buradaki bilen kişilere sormak istedim. Daha önce böyle bi durumda garantörlük almış ya da alamamış olanlar varsa beni bilgilendirebilir mi acaba ?

TalhaAltn

Re: Farklı eyaletten Garantörlük Belgesi-Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen TalhaAltn » Cum Mar 31, 2023 8:29 am

glantis188 yazdı: Cum Mar 31, 2023 12:52 am Öncelikle iyi günler. Ben Almanya'da Erlangen-Nürnberg şehrinde bulunan Friedrich-Alexander Universität'ta Yüksek Lisans eğitimi almak için başvuruda bulundum. Orada da garantör olarak Bremen şehrinde ikamet eden akrabamla iletişim halindeyim. Fakat bana Erlangen ve Bremen farklı eyaletlerde olduğu için garantörlük başvurusunun ret yiyebileceğini belirtti ve ben de buradaki bilen kişilere sormak istedim. Daha önce böyle bi durumda garantörlük almış ya da alamamış olanlar varsa beni bilgilendirebilir mi acaba ?
Hayır böyle bir şey yok. Maddi şartları sağlıyorsa yeterlidir, hangi eyalet olursa olsun fark etmez. Muhtemelen akraban kefil olmamak için yapıyor olabilir. Yapacaklarından eminseniz garantörle uğraşın aksi takdirde zaman kaybı olur.

Cezeri

Mesaj gönderen Cezeri » Cum Mar 31, 2023 8:58 pm

glantis188 yazdı: Cum Mar 31, 2023 12:52 am Öncelikle iyi günler. Ben Almanya'da Erlangen-Nürnberg şehrinde bulunan Friedrich-Alexander Universität'ta Yüksek Lisans eğitimi almak için başvuruda bulundum. Orada da garantör olarak Bremen şehrinde ikamet eden akrabamla iletişim halindeyim. Fakat bana Erlangen ve Bremen farklı eyaletlerde olduğu için garantörlük başvurusunun ret yiyebileceğini belirtti ve ben de buradaki bilen kişilere sormak istedim. Daha önce böyle bi durumda garantörlük almış ya da alamamış olanlar varsa beni bilgilendirebilir mi acaba ?
Size de iyi günler. Garantörlük belgesinin eyalet ile alakası yok. Eğer koşulları sağlıyorsa, Almanya'da olması yeterli oluyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 01, 2023 2:17 am

Burdan devam:

viewtopic.php?t=17910
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli