Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖSYM belgesini sonradan gönderebilen var mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emirogan9

ÖSYM belgesini sonradan gönderebilen var mı?

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Mar 24, 2023 6:06 pm

Herkese merhaba. Bildiğiniz üzere YKS’nin yerleştirme tarihi ile Alman üniversitelerin kış sömestrı için olan başvuru tarihleri(15 Temmuz) uyuşmuyor. Bu durumda öğrendiğim kadarıyla başvuruyu önceden yapıp sonradan yerleşme belgesini göndermek mümkünmüş. Daha önce bu şekilde kabul almış ve konu hakkında bilgisi olan kimse var mı? Üniversitelere mail atıyorum ancak hiçbir seferinde yeterli cevabı alamıyorum.

Teşekkürler.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Bilker

Re: ÖSYM belgesini sonradan gönderebilen var mı?

Mesaj gönderen Bilker » Pzr Mar 26, 2023 12:37 pm

Nc frei olanlarin hemen hemen hepsi kabul eder.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Haz 29, 2023 7:24 pm

Bilker yazdı: Pzr Mar 26, 2023 12:37 pm Nc frei olanlarin hemen hemen hepsi kabul eder.
Merhaba tekrar, bunu yapan üniversiteler hangileri acaba bilginiz var mı? Ben hangi üniversiteye sorduysam hepsi bütün belgeleriniz tam olacak şekilde başvurmak zorundasınız şeklinde dönüş yaptılar.

irem123

Mesaj gönderen irem123 » Prş Haz 29, 2023 7:48 pm

rwth kabul ediyor ama sadece ncfrei olan bölümler

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Haz 29, 2023 7:56 pm

irem123 yazdı: Prş Haz 29, 2023 7:48 pm rwth kabul ediyor ama sadece ncfrei olan bölümler
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Maalesef elimde B1 belgem var ve şartlı kabul için başvuru yapacağım. Bildiğim kadarıyla RWTH şartlı kabul ile almıyor.

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Prş Haz 29, 2023 8:13 pm

Bilker yazdı: Pzr Mar 26, 2023 12:37 pm Nc frei olanlarin hemen hemen hepsi kabul eder.
Bu bilgi gerçek mi? Kusura bakmayın yani gerçekten bana ilaç gibi gelecek bir olay çünkü bu çok şaşkınım şu an. Bölüm farklılığı yüzünden bu sene tekrar YKS ye girdim, C1 hazır ama yeni yks yerleştirme belgesi zaten Ağustosun sonuna doğru açıklaniyor. Eğer boyle bir olay varsa şimdiden başvurabilirim ama yanlışsa boşuna her başvurduğum üni icin 30 Euro boşa harcarim.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Haz 29, 2023 8:31 pm

deutschequalitat yazdı: Prş Haz 29, 2023 8:13 pm Bu bilgi gerçek mi? Kusura bakmayın yani gerçekten bana ilaç gibi gelecek bir olay çünkü bu çok şaşkınım şu an. Bölüm farklılığı yüzünden bu sene tekrar YKS ye girdim, C1 hazır ama yeni yks yerleştirme belgesi zaten Ağustosun sonuna doğru açıklaniyor. Eğer boyle bir olay varsa şimdiden başvurabilirim ama yanlışsa boşuna her başvurduğum üni icin 30 Euro boşa harcarim.
Başvuracağınız üniversitelere mail atıp durumu güzel bir şekilde izah edip bilgi isteyin bence. Kesin bilgi elde etmiş olursunuz.