Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36F Vizesi Süre Sınırı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Alifer_

36F Vizesi Süre Sınırı

Mesaj gönderen Alifer_ » Prş Mar 16, 2023 8:26 pm

36F (Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu) vizesine başvururken vize süresini neye dayanarak veriyorlar? Eğer ki dil kursu süresi kadarsa benim bir sorum daha var. Ben dil kursuna 3 aydan az katılmayı düşünüyorum ondan sonra ise bir üniversiteye başvuracağım. Şartlı kabulüm yok ancak üniversiteyle görüştüm, üniversite büyükelçiliğe benim için bir yazı yazabileceğini ve bu yazının vizedeki gereksinimi karşılayacağını söyledi. Bu konu hakkında bir fikriniz var mı? Ne yapmam gerekiyor? 3 ay kadar, 3 aydan azıcık fazla bir kursa kayıt yaptırıp gidince kurstan girmediğim kadarının iadesini alabilir miyim? Sorun olacağını düşünüyorsanız başka çözüm öneriniz var mı? Teşekkürler, iyi günler.

Alifer_

Re: 36F Vizesi Süre Sınırı

Mesaj gönderen Alifer_ » Çrş Mar 29, 2023 4:25 pm

3 aydan az bir dil kursuna kayıt yaptırırsam kabul olur mu? Benim ihtiyacım o kadarsa, zaten üniversiteye başvuracağım sonrasında. 36F için kabul edilebilir bir seçenek mi bu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 36F Vizesi Süre Sınırı

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 29, 2023 4:49 pm

Burdan devam:

viewtopic.php?t=18737
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli