Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

erasmus stajı yeşil pasaport

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
furkankaya

erasmus stajı yeşil pasaport

Mesaj gönderen furkankaya » Pzr Mar 12, 2023 12:46 am

merhaba arkadaşlar,

temmuz ayında erasmus stajı ile almanyaya gideceğim. stajım 84 gün sürecek. bildiğiniz üzere yeşil pasaport ile 90 gün vizesiz ülkede kalabiliyoruz. fakat staj yapacağım için ayrı bir vize almam gerekir mi? almazsam ülkeye giriş yaparken görevlilere staj yapmak için geldiğimi söylersem sıkıntı yaşar mıyım? bilenler cevaplarsa çok mutlu olurum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: erasmus stajı yeşil pasaport

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 13, 2023 12:55 pm

Merhaba, hayir bir problem yasamazsiniz. Fakat ucaktan inince havaalanindaki polis neden geldi diye sorarsa staj sözlesmenizi gösterin iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

furkankaya

Re: erasmus stajı yeşil pasaport

Mesaj gönderen furkankaya » Cum Nis 07, 2023 1:36 pm

herkese selam tekrardan,

Hem hibe cikmadig icin hem de seneye -10 puan olmamasi icin erasmus staji basvurumu iptal edip staja oyle gitmeyi dusunuyorum. Erasmusu iptal etsem dahi staja gidersem ulkeye giriste herhangi bi sorun yasar miyim? (yesil pasaportum var) Kabul mektubumda erasmus icin gelecegim yaziyor, tekrar bir kabul mektubu almama gerek olur mu? gerek olursa nasıl bi kabul mektubu almalıyım? bu konuda bilgisi ya da tecrubesi olanlar bana yardimci olabilirse cok sevinirim.