Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sözelci olarak Sayısal bir bölüme Başvurmak Hakkında.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Moarbidcan

Sözelci olarak Sayısal bir bölüme Başvurmak Hakkında.

Mesaj gönderen Moarbidcan » Cmt Şub 18, 2023 4:09 pm

Merhabalar;

Özet: Arkeoloji mezunuyum. Diploma mezuniyet notumu kullanarak bir üniversiteye başvurmak istiyorum. Başvurmak istediğim üniversite Bacheolor of Science branşında. Bölümümün sözel olması sayısal bir bölüme başvurmama engel teşkil eder mi?

Bölümüm ile alakalı bu soruyu daha öncesinde uniassist'e sormaya çalıştım. Hatta gözüme kestirdiğim bir bölümün öğrenci işleri minvalindeki şubesine de derdimi anlatıp sayısal bir bölüme başvurup vuramayacağıma dair soru sordum. İki yerden de DAAD'a girip giriş yeterliliğimi kontrol etmem söylendi.
https://www.daad.de/en/study-and-resear ... -database/.

Verilen link'te mezuniyetime dair en makul seçenek olan "Successfully completed the academic studies of at least 4 years(Bachelor,Eczaci,Lisans, Mimar or Muhendis)" opsiyonunu seçtiğimde gelen yazı ise bu;
"With your educational background, you qualify for direct general admission. This allows you to apply directly to a German higher education institution for academic studies in any subject area."

Bu durumu yorumladığım zaman, istediğim her bölüme başvuru yaptığım takdirde başvurumun değerlendirme altına alınacağı (yani biz sayısalcı alıyoruz boşuna baş vurmuşsun denmeyeceği) gibi bir izlenime kapıldım.

Sonuç olarak tam emin olamıyorum başvurumun sonucunun olumlu gelip gelmeyeceğine ve bu konuda sizlerin, veya bu yoldan geçip size yol göstermiş ya da benzer durumda yol gösterdiğiniz tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

Forum üzerinde yaptığım aramalardan istediğim bilgiyi alamadığım için bu başlığı açmak durumunda kaldım. Eğer daha öncesinde benzeri bir başlıkta bu duruma rehberlik edilmiş ise yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sözelci olarak Sayısal bir bölüme Başvurmak Hakkında.

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 20, 2023 12:12 pm

Arkeoloji lisans egitimini bitirdiyseniz istediginiz bütün lisans bölümlerine basvuru yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Moarbidcan

Re: Sözelci olarak Sayısal bir bölüme Başvurmak Hakkında.

Mesaj gönderen Moarbidcan » Çrş Şub 22, 2023 8:32 pm

Physiker yazdı: Pzt Şub 20, 2023 12:12 pm Arkeoloji lisans egitimini bitirdiyseniz istediginiz bütün lisans bölümlerine basvuru yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim.