Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

exmatrikulaiton

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
maviboncuk

exmatrikulaiton

Mesaj gönderen maviboncuk » Prş Şub 09, 2023 10:06 pm

arkadaşlar hs mainz benden şuan okudugum tr'deki lisansımdan kayıt sildirme belgesi istedi.fakat ben burdaki okulumdan kaydımı sildirmek istemiyorum, sadece dondurabilirim.fakat mainz ısrarla kayıt silme istiyor sanırım kayıt dondurma gibi bir durumdan haberdar değiller. bu durumda ne gibi bir yol izleyebilirim?

(okul kaydımı sildirmek istememe nedenim daha vize bile almamış olmam.ayrıca kayıt sildirdiğim an emeklerim çöp olmuş oluyor;herhangi bir türkiyeye geri dönüş durumunda elimde okunacak bir bölüm olmayacak..)

yorumlarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: exmatrikulaiton

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 12, 2023 10:31 pm

yanlis basvuru yapmissiniz maalesef. Okulla kontaga gecip kayit sildirme belgesini sonradan iletmek istediginizi belirtin kabul edebilirler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maviboncuk

Re: exmatrikulaiton

Mesaj gönderen maviboncuk » Pzt Şub 13, 2023 7:42 pm

Physiker yazdı: Pzr Şub 12, 2023 10:31 pm yanlis basvuru yapmissiniz maalesef. Okulla kontaga gecip kayit sildirme belgesini sonradan iletmek istediginizi belirtin kabul edebilirler.
cevabınız icin cok tesekkür ederim. bircok kez iletisime geçmeme ragmen, dönem baslama tarihine kadar exmatrikulation belgemi sunmamı, aksi takdirde kaydın tamamlanamayacagını söylediler. dönem ücretimi yatırmama ve gerekli tüm evrakları postalamama ragmen. ne gibi bir yol izlememi önerirsiniz?