Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mahkeme Sürecinin Devamı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Liahona

Mahkeme Sürecinin Devamı

Mesaj gönderen Liahona » Prş Oca 26, 2023 9:23 pm

Merhaba. Şu an sürmekte olan bir ceza davasında sanık konumundayım. Şartlı kabulüm falan var vizeye başvurdum yüksek lisans için. 2. ayda vize görüşmem var. 6. ayda duruşma olacakmış. Bu yaşadığım durum vize konusunda bana sıkıntı çıkartır mı?

ekintzi

Re: Mahkeme Sürecinin Devamı

Mesaj gönderen ekintzi » Cum Oca 27, 2023 9:26 am

evet
izmir 36f
28agustos vize görüsmesi
28eylül dijital iletim
29eylül ek evrak istendi
ek evrak gönderimi 5ekim
vize gelis 26ekim
berlin/b1 goethe

Liahona

Mesaj gönderen Liahona » Cum Oca 27, 2023 9:50 am

ekintzi yazdı: Cum Oca 27, 2023 9:26 amevet
Biraz daha detaylı anlatma şansınız var mı?

ekintzi

Mesaj gönderen ekintzi » Cum Oca 27, 2023 2:15 pm

Liahona yazdı: Cum Oca 27, 2023 9:50 am Biraz daha detaylı anlatma şansınız var mı?
bir mesaj daha atmaya çalışmıştım ama hemen izin vermeyince vazgectim
vizeyi verirken ögrencilik hayatına sicil kaydına falan bakıyorlar diye biliyorum eger mahkeme kaydınızda gözükürse veya mahkemeniz oldugunu görürlerse vizeyi verirken cekinebşlirler veya vermeyebilirler
izmir 36f
28agustos vize görüsmesi
28eylül dijital iletim
29eylül ek evrak istendi
ek evrak gönderimi 5ekim
vize gelis 26ekim
berlin/b1 goethe

Liahona

Mesaj gönderen Liahona » Cum Oca 27, 2023 4:02 pm

ekintzi yazdı: Cum Oca 27, 2023 2:15 pm bir mesaj daha atmaya çalışmıştım ama hemen izin vermeyince vazgectim
vizeyi verirken ögrencilik hayatına sicil kaydına falan bakıyorlar diye biliyorum eger mahkeme kaydınızda gözükürse veya mahkemeniz oldugunu görürlerse vizeyi verirken cekinebşlirler veya vermeyebilirler
Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Vizeyle alakalı şöyle bir şeyler okudum, oradaki görevliler onlara verdiğimiz evraklar dışında bir araştırma genellikle yapmıyorlarmış. Vise formunun 14. Maddesinde sabıkanız var mı diye soruyor, sabıkam yok yani zaten. Genelde bu tarz güvenlik araştırmalarını sabıkası olan kişiler için ekstra yapıyorlarmış. Bu olay da zaten sicilime işlemiş bir olay değil. Sabıka kaydımda veya adli sicil kaydımda gözükmüyor. Çünkü henüz soruşturma aşamasında.

Yani sanırım mahkemem olduğunu görebilmeleri imkansıza yakın gibi. Çünkü sicilim temiz, neden Türkiye Cumhuriyetinden ekstra bir güvenlik dökümanı istesinler ki?

Böyle düşünüyorum biraz, sizce doğru mu düşünüyorum?

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Sal Nis 09, 2024 12:47 pm

Merhaba, benim bir sorum olacak.

Öğrenci yurdundan ayrıldım ve Türkiye'ye temelli döndüm ama bana 101 Euro ek fatura çıkardılar. Ödemedim 2 uyarı gönderdiler email ile. Ve şimdi 17 nisana kadar ödemezsem dava açacaklarını söylüyorlar. Bunun bana ne gibi bir yansıması olur? Çünkü Türkiye'deyim ve 101 euro için böyle bir mahkemenin açılacağını düşünmüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Nis 09, 2024 2:24 pm

Ben de araştırma yapacaklarını sanmıyorum, anca sabıka var mı diye araştırırlar. Siz zaten hükümlü değilsiniz, sanıksınız. Yargılanıyorsunuz daha yani. Bence hiçbir sorun olmaz.
Liahona yazdı: Cum Oca 27, 2023 4:02 pm Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Vizeyle alakalı şöyle bir şeyler okudum, oradaki görevliler onlara verdiğimiz evraklar dışında bir araştırma genellikle yapmıyorlarmış. Vise formunun 14. Maddesinde sabıkanız var mı diye soruyor, sabıkam yok yani zaten. Genelde bu tarz güvenlik araştırmalarını sabıkası olan kişiler için ekstra yapıyorlarmış. Bu olay da zaten sicilime işlemiş bir olay değil. Sabıka kaydımda veya adli sicil kaydımda gözükmüyor. Çünkü henüz soruşturma aşamasında.

Yani sanırım mahkemem olduğunu görebilmeleri imkansıza yakın gibi. Çünkü sicilim temiz, neden Türkiye Cumhuriyetinden ekstra bir güvenlik dökümanı istesinler ki?

Böyle düşünüyorum biraz, sizce doğru mu düşünüyorum?
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?