Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master sonrasi evlilik ve oturum sorusu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
franzbrötchen

Master sonrasi evlilik ve oturum sorusu

Mesaj gönderen franzbrötchen » Çrş Oca 25, 2023 4:03 pm

Merhabalar.

Yuksek lisansimi Frankfurt'ta tamamladim. Suan master sonrasi job seeking oturumuyla is ariyorum ve son 6 ayim kaldi. 2 ay once evlendim ve esim Bulgar vatandasi (EU). Kendisi tam zamanli olarak kendi meslegini yapiyor. Frankfurt'ta birlikte yasiyoruz. Ben evliligim uzerinden oturum kazanip kendimi saglama almak istiyorum. Aile birlesimi mi yapmak lazim nasil oluyor bana yardimci olabilir misiniz? Gerekli sartlar nedir?

Nkoksalan

Re: Master sonrasi evlilik ve oturum sorusu

Mesaj gönderen Nkoksalan » Cmt Mar 25, 2023 2:02 pm

Mevcut oturma izniniz bitmeye yakin uzatma randevusu aldiginizda aile birlesimi oturumu almak istediginizi belirteceksiniz. Zaten basvuru formunda da mevcut oturumunuzu degistirmek istiyor musunuz, neden? diye bir soru var. Orada durumunuzu aciklamaniz gerekli. Bu arada esinizin de sizinle birlikte randevuya gelmesi gerekiyor. Istenilen belgeleri Ausländerbehörde’nin internet sayfasindan ogrenebilirsiniz. Gerekli belgeleri goturdugunuzde sikintisizca oturumunuzu degistirebilirsiniz.