Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Praktisches Jahr (PJ) ve Erasmus

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
imti

Praktisches Jahr (PJ) ve Erasmus

Mesaj gönderen imti » Çrş Oca 25, 2023 4:32 am

Degerli arkadaslar herkese merhabalar,

Ben su an Türkiye´de 5. sinif tip ogrencisiyim. Türkiye´de " Intornluk" Almanya´da ise "PJ" denilen tip fakültesinin son senesini temmuz ayindan itibaren Erasmus yoluyla Almanya´da tamamlamak istiyorum. Bunu yaparken de herhangi bir okul uzamasi olmadan yapmak istiyorum.

Yalniz söyle bir durumla karsi karsiyayim. Almanya´daki ve Türkiye´deki tip fakültesi son sinif egitim sistemleri farkli. Benim sormak istedigim sunlar:

1. Ilk olarak bunu yapan birisi var mi eger birebir iletisime gecilirse cok cok mutlu olurum
2. Almanya´da Tertial sistemi var Türkiye´de ise Abteilung Abteilung ilerliyor son sene. Ben Erasmus ogrencisi olarak Tertial takip etmeli miyim takip ederken?
3. Hastanedeki Abteilung´lar icin zaman belirtirken kesin bir Zeitraum vermeli miyim? Mesela temmuz eylül arasi innere medizin eylül kasim arasi pädiatrie gibi mi yoksa ben sizde temmuzdan itibaren 2 ay innere medizin 2 ay da pädiatrie yapmak istiyorum. Siz nasil ayarlarsaniz o sekilde gibi mi olmali?
4. Bewerbungda illa ki Pj olarak mi belirtmeli miyim yoksa Famulatur da olur mu?

Simdiden ilginiz icin cok tesekkür ederim herkese hayirli forumlar dilerim.