Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wurzburg Universitesinde okumak istiyorum,bir kac sorum var.

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
eyupsen

Mesaj gönderen eyupsen » Cmt Haz 11, 2011 5:27 pm

Ben suan lyse hazirlaniyorum ve anadolu lisesi mezunuyum.not ortalamam 100 uzerinden 82.bir kac sorum var.?
1) wurzburg universitesinde molekuler biyoloji bolumu varmi?
2)okulda iki sene almanca gordum ama ben yinede basvurumu dil vizesi icin yapmayi dusunuyorum.oraya gittigimde ilk yil bir dil kursuna gidip sinavi verdikten sonra baska bir universiteye gecebilir miyim? mesela Munih teknige ?
3) universtielere basburuyu hangi tarihler arasinda yapabilirim?
4)ayrica mezun olduktan sonra rahat is bulabilecegim bolum hangisi acaba..muhendisliklerde karasizim.bilgisayar muhendisligi istiyorum mesela? :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 11, 2011 7:20 pm

1- http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=36

2- evet

3- 15 temmuz yaz semesteri icin. 15 ocak kis semesteri icin.

4- hic bir bolum sana rahat bir is bulabilme imkani vermez. senin kendini ne kadar gelistirebilecegine bagli..

Sorularin biraz genel, sitede biraz arastirma yaptiktan sonra sorularini sorarsan sevinirim.

eyupsen

Mesaj gönderen eyupsen » Cmt Haz 11, 2011 10:53 pm

Cevap verdiginiz icin tesekkurler.o kadar cok bilgi varki sitede icinde boguldum gercekten :) yanlis anlamda soylemiyorum.emegi gecen herkese tesekkurler..