Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master vizesi alan en yaşlılar?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
snnszgn

Master vizesi alan en yaşlılar?

Mesaj gönderen snnszgn » Cmt Oca 21, 2023 12:00 am

Merhaba, yaşı ilerlemiş olup master için vizeye başvurup onay alanlar yaşlarını yazabilir mi? Ben 41 yaşındayım ve randevu ataması bekliyorum.

Wipinski

Re: Master vizesi alan en yaşlılar?

Mesaj gönderen Wipinski » Cmt Oca 21, 2023 10:20 am

37 yasinda vize alan birisi biliyorum. 41f randevu aldi, idata randevusu sorunsuz gecti, Yabancilar Dairesi'nden neden tekrar akademiye tekrar donmek istiyorsunuz temali bir mail almis bunca zaman sonra onu yanitladiktan sonra vizeyi aldi.

Siz bu durumu motivasyon mektubunda belirtin, bu soru tekrar sorulabilir o soruya da hazirlikli olun. Onun disinda egitim amacli gittiginize ikna ederseniz sorun olmaz diye dusunuyorum. Hindistan'dan 48-50 yasinda ogrenciler de gidiyor.

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Cmt Oca 21, 2023 2:37 pm

Ben 36 yaşında aldım 41f vizesini.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Cmt Oca 21, 2023 8:32 pm

Wipinski yazdı: Cmt Oca 21, 2023 10:20 am 37 yasinda vize alan birisi biliyorum. 41f randevu aldi, idata randevusu sorunsuz gecti, Yabancilar Dairesi'nden neden tekrar akademiye tekrar donmek istiyorsunuz temali bir mail almis bunca zaman sonra onu yanitladiktan sonra vizeyi aldi.

Siz bu durumu motivasyon mektubunda belirtin, bu soru tekrar sorulabilir o soruya da hazirlikli olun. Onun disinda egitim amacli gittiginize ikna ederseniz sorun olmaz diye dusunuyorum. Hindistan'dan 48-50 yasinda ogrenciler de gidiyor.
Aslında bu sebebi motivasyon mektubunda açıklayacağım fakat bence avantajları da olması gerekmez mi? Mesela 16 senelik mühendislik tecrübem Almanya için bir pozitif ekli oluşturmaz mı?

Wipinski

Mesaj gönderen Wipinski » Cmt Oca 21, 2023 10:33 pm

Olusturur tabii. Is tecrubesi de onemli bir etken. Sadece uzun is tecrubesi sonrasi egitime donmenin altinda yatan motivasyonu aktardiginizda sorun olmaz dusuncesindeyim. Motivasyon mektubunda belirtseniz de tekrar sorabilirler oyle surec yasayani duymustum. Aldiklari yanit sonrasi vize basvurusunu onayladilar 37 yasindaki basvuru sahibi icin.

snnszgn

Mesaj gönderen snnszgn » Pzr Oca 22, 2023 12:36 am

Wipinski yazdı: Cmt Oca 21, 2023 10:33 pm Olusturur tabii. Is tecrubesi de onemli bir etken. Sadece uzun is tecrubesi sonrasi egitime donmenin altinda yatan motivasyonu aktardiginizda sorun olmaz dusuncesindeyim. Motivasyon mektubunda belirtseniz de tekrar sorabilirler oyle surec yasayani duymustum. Aldiklari yanit sonrasi vize basvurusunu onayladilar 37 yasindaki basvuru sahibi icin.
Güzel tavsiyeniz için çok teşekkürler.