Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg Yapmak Zorunda Mıyım?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zatron29

Studienkolleg Yapmak Zorunda Mıyım?

Mesaj gönderen zatron29 » Cum Oca 20, 2023 4:40 pm

Merhabalar,madde madde durumumu anlatayım
1-Anadolu imam hatip fen ve sosyal bilimler lisesinden mezunum.
2-Daha sonrasında Uçak Teknolojisi(ön lisans) bölümünü 3.47 ortalamayla bitirdim ve diplomamı aldım.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/
Bu linkteki 10.madde benim durumumu tanımlıyor ve studienkolleg gerekmediğini yazıyor.
Meslek Lisesi Mezunlari + 2 Yillik Ön Lisans Bölümü Kazandi Belgesi , hic okumamislarsa Studienkolleg de yapamazlar,1 yil okurlarsa Studienkolleg, Ön Lisans Diplomasi = Direk Üniversite

Meslek/İmam hatip mezunuyum ✓
Ön lisans diplomam var ✓

Yine de Studienkolleg yapmam gerekiyor mu yanlış mı düşünüyorum,aydınlatırsanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Studienkolleg Yapmak Zorunda Mıyım?

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 20, 2023 10:52 pm

Hayir gerekmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zatron29

Mesaj gönderen zatron29 » Cmt Oca 21, 2023 2:23 am

Physiker yazdı: Cum Oca 20, 2023 10:52 pm Hayir gerekmiyor.
Başka birine sorduğumda yapmanız gerekir dediler,o yüzden netleştiriyim dedim.Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 22, 2023 7:29 pm

zatron29 yazdı: Cmt Oca 21, 2023 2:23 am Başka birine sorduğumda yapmanız gerekir dediler,o yüzden netleştiriyim dedim.Teşekkürler
Yalniz sadece ön lisans bitirdiginiz bölüm veya yakin bölümlerde gerek yok ona dikkat edin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zatron29

Mesaj gönderen zatron29 » Pzt Oca 23, 2023 5:52 am

Physiker yazdı: Pzr Oca 22, 2023 7:29 pm Yalniz sadece ön lisans bitirdiginiz bölüm veya yakin bölümlerde gerek yok ona dikkat edin.
Yks ye girip istediğim lisans bölümünden yerleştirme belgesi alsam yine Studienkolleg yapmam mı gerekicek?
Tamamen muaf niye olmuyorum yani sadece bölümümle ilgili muaf oluyorum bu biraz garip geldi.

zatron29

Mesaj gönderen zatron29 » Pzt Oca 23, 2023 6:25 am

zatron29 yazdı: Pzt Oca 23, 2023 5:52 am Yks ye girip istediğim lisans bölümünden yerleştirme belgesi alsam yine Studienkolleg yapmam mı gerekicek?
Tamamen muaf niye olmuyorum yani sadece bölümümle ilgili muaf oluyorum bu biraz garip geldi.
Bölümümle ilgili bir üniden şartlı kabul alıp vizemi aldıktan sonra almanyaya gittikten sonra istediğim yks lisans yerleştirme belgesini aldığım bölüme kayıt olamazmıyım?Yine Studienkolleg mı yapmam gerekir?
Yada Studienkolleg yapıp yaptırmamayı üniler mi insiyatif alıyor yoksa kesin bir kural mı var?

zatron29

Mesaj gönderen zatron29 » Pzt Oca 23, 2023 7:43 am

zatron29 yazdı: Pzt Oca 23, 2023 6:25 am Bölümümle ilgili bir üniden şartlı kabul alıp vizemi aldıktan sonra almanyaya gittikten sonra istediğim yks lisans yerleştirme belgesini aldığım bölüme kayıt olamazmıyım?Yine Studienkolleg mı yapmam gerekir?
Yada Studienkolleg yapıp yaptırmamayı üniler mi insiyatif alıyor yoksa kesin bir kural mı var?
Yani lise transkriptimde normal bir anadolu lisesiyle aynı krediyi-dersleri aldığımı kanıtlayabilirim