Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Başvurusunda Dil Belgesi

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
Mahmut_35

Vize Başvurusunda Dil Belgesi

Mesaj gönderen Mahmut_35 » Sal Oca 17, 2023 10:12 pm

Merhabalar,
36f lisans hazırlık dil okulu vize başvurusu için hazırlanıyorum .İyi bir ortalamam ve Üniversiteye kayıt yaptırırken girdiğim kurs için seviye belirleme sınavında belirledikleri 2. seviye B1 üstü kursuna kaydım var. Dil diplomamın olmaması çok farkeder mi sizce açıklama yaparsam vizede, şimdiye kadar ihtiyaç duymadım ve zamanda olmadığından sınava girip alamadım. Sertifikasız başvuran arkadaşlar varsa bilgilendirebilirse cok iyi olurdu.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

erdemoozclk

Re: Vize Başvurusunda Dil Belgesi

Mesaj gönderen erdemoozclk » Çrş Oca 18, 2023 12:26 am

Ben bunu çok inceledim ne yazık ki sertifikası olmayanlar çok sıkıntı çekiyor. Özellikle şuan çok fazla başvuru var ve elemek için yer arıyorlar. 5 gün önce a2 Goethe sertifikami aldım. Vaktin varsa bence sertifika almalısın bütün emeklerin çöpe gidebilir

zozoo

Mesaj gönderen zozoo » Pzr Şub 12, 2023 7:45 pm

Ben sertifikasız başvurdum aynı şekilde 36f için. 20 Aralık'taydı başvurum halen sonucun gelmesini bekliyorum.

Mahmut_35

Mesaj gönderen Mahmut_35 » Pzr Şub 12, 2023 8:04 pm

zozoo yazdı: Pzr Şub 12, 2023 7:45 pm Ben sertifikasız başvurdum aynı şekilde 36f için. 20 Aralık'taydı başvurum halen sonucun gelmesini bekliyorum.
Cevap için teşekkürler.Peki görüşme sırasında nasıl sorular sordular size.Özellikle dil belgenizin yoklugunu vurguladılarmı ?

zozoo

Mesaj gönderen zozoo » Pzr Şub 12, 2023 8:10 pm

Mahmut_35 yazdı: Pzr Şub 12, 2023 8:04 pm Cevap için teşekkürler.Peki görüşme sırasında nasıl sorular sordular size.Özellikle dil belgenizin yoklugunu vurguladılarmı ?
Almanca bilgimi sordular ben de önceki sene almanca kursu aldığımı söyledim. almanca kursunu da önceki sene kölnde erasmus yaparken almıştım. bir de almanca bir soru soruldu onu da tam bilemedim açıkçası. şartlı kabulümde dil şartı hiç yoktu ben vizeye başvururken sertifikaya gerek duyulacağını bile bilmiyordum. Sonradan özellikle forumda sertifikasız vize alamazsınız vs yazılarını okudum ama bakalım hayırlısı.

Mahmut_35

Mesaj gönderen Mahmut_35 » Pzr Şub 12, 2023 8:56 pm

zozoo yazdı: Pzr Şub 12, 2023 8:10 pm Almanca bilgimi sordular ben de önceki sene almanca kursu aldığımı söyledim. almanca kursunu da önceki sene kölnde erasmus yaparken almıştım. bir de almanca bir soru soruldu onu da tam bilemedim açıkçası. şartlı kabulümde dil şartı hiç yoktu ben vizeye başvururken sertifikaya gerek duyulacağını bile bilmiyordum. Sonradan özellikle forumda sertifikasız vize alamazsınız vs yazılarını okudum ama bakalım hayırlısı.
anladım benim içinde neredeyse aynı durum geçerli dediğiniz gibi hayırlısı artık.Çok soru sormuş oldum ama son olarak belgelerinize nufus kayıt ornegını ekledınızmı acaba ?Bir kısım eklerken eklemeyenlerde var.

wh0isdeniz

Mesaj gönderen wh0isdeniz » Pzr Şub 12, 2023 11:50 pm

Ben Goethe'den A1.1, özel bir yerden A1, A2 ve B1 kurslarını tamamlamıştım. Ve Almanya'da gideceğim kursa da öncesinden Online olarak başlamıştım vize görüşmesinde de sorulan sorulara Almanca düzgün cevap verdim. Bunun haricinde Telc A2 Sınavına kayıt olmuştum ama sınavın soruları çalındığı için iptal oldu, sınavın iptal olduğuna ve kayıt yaptığıma dahil belgelerimi sundum. Bu sebeple herhangi bir sertifikam olmadan başvurmak durumunda kaldım ama kendimi kanıtlayabildiğim için birkaç gün önce 36f vizem geldi.