Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrencilik bitmeden tam zamanlı çalışma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
helegna

Öğrencilik bitmeden tam zamanlı çalışma

Mesaj gönderen helegna » Pzr Oca 15, 2023 11:57 pm

Merhaba arkadaşlar, şuanda yüksek lisansımın tez dönemindeyim. Birkaç gün önce bir şirketten tam zamanlı iş teklifi aldım ancak genel olarak bilindiği üzere öğrenciysek tam zamanlı çalışamıyoruz. Ev arkadaşım bu yasanın gevşetildiğinden bahsetti bugün, artan işçi açığı nedeniyle. Eğer belli sayıda dersimizi verdiysek yabancılar dairesi tam zamanlı çalışmayı onaylıyormuş. Ancak ben bu konu hakkında kesin bir bilgi bulamadım. Daha önce bu konuyu tecrübe ettiyseniz ya da konu hakkında bilginiz varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Öğrencilik bitmeden tam zamanlı çalışma

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 16, 2023 3:08 pm

Merhaba, resmi bir uygulama yok ama arkadasiniz dogru bilgi vermis. Üniversiteden tez döneminde oldugunuza dair bir belge alip, is sözlesmesiyle beraber bulundugunuz yabancilar dairesine basvuru yapin, vize türünüzü degistirirler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

helegna

Mesaj gönderen helegna » Sal Oca 17, 2023 2:18 am

Physiker yazdı: Pzt Oca 16, 2023 3:08 pm Merhaba, resmi bir uygulama yok ama arkadasiniz dogru bilgi vermis. Üniversiteden tez döneminde oldugunuza dair bir belge alip, is sözlesmesiyle beraber bulundugunuz yabancilar dairesine basvuru yapin, vize türünüzü degistirirler.
Çok sevindim, çok teşekkür ederim.

seyfullah77

Mesaj gönderen seyfullah77 » Prş Oca 19, 2023 9:59 pm

Arkadaşlar merhaba, Ben Seyfullah ışık Almanya’da paderborn üniversitesinden makine mühendisliği yüksek lisans programından kabul aldım ve geçen hafta vize görüşmesine gittim, yalnız benim Türkiye’den ayarladığım garantörü kabul etmediler. Almanya’dan garantör bulmamı yada bloke hesaptan birini yapmam için bana 1 ay süre verdiler. 12 bin Euro ücreti öfeyemediğim için garantör arıyorum. Çok zor bir durumdayım Almanya’dan garantör bulmam lazım ama hiç bir tanıdığım yok, bana yardımcı olabilecek kimse var mı🙏