Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkametgah değişimi ve ausländerbehörde

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Verdoni

İkametgah değişimi ve ausländerbehörde

Mesaj gönderen Verdoni » Pzr Oca 15, 2023 9:47 pm

Merhaba almanyaya 6 aylık dil kursu için geldim, aylar önce ausländerbehörde'ye oturum izni almak için dökümanlarımı verdim, aylarca dönüş yapmadıkları ve 3 aylık vizemin de biteceği için onlara email attım, bana bir bescheinigung gönderip bana randevu vermelerinin biraz zaman alacağını söylediler.
Şimdi dil kursum bitti NRW' ye taşındım, heidelbergdeki auslanderbehörde'ye aylar önce heidelbergdeki anmeldungumu verdim, auslanderbehörde ikametgahımı NRW' ye almam hakkında sıkıntı çıkarır mı, NRW' de tekrar başvuru yapmam gerekir mi, yoksa Heidelberg'de auslanderbehörde beni çağırdığında gidip, sorarlarsa NRW' deki anmeldungumu gösterip oturum alabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İkametgah değişimi ve ausländerbehörde

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 16, 2023 3:07 pm

Soruyu ben anlamadim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Myvisa444

Mesaj gönderen Myvisa444 » Cum Nis 07, 2023 3:36 pm

merhaba bremen üniversitesi lisans şartlı kabul ile almanyaya 01.04.2023 tarihinde geldim sorum şu acaba berlin eyaletinde mi kalsam yoksa bremen eyaletine mi geçsem oturumu 2 sene almak istiyorum verlinde oturum randevuları çok geç tarihlere alınıyormuş değerlendirme uzun sürüyormuş breemende durumlar nasıl bilmiyorum bu konu hakkaında beni aydınlatacak biri olursa çok mutlu olurum bu arada berlin ilk oturumu verdiğinde dil kursu tatillerinde olan çalışma izninide zar zor veriyormuş kimisine vermiyormuş bile birde genelde 1 senelik oturum veriyorlarmış berlin ausbehörde kurumu şimdidden saygılar.

bengizzz

Mesaj gönderen bengizzz » Pzt Haz 05, 2023 9:39 am

Verdoni yazdı: Pzr Oca 15, 2023 9:47 pm Merhaba almanyaya 6 aylık dil kursu için geldim, aylar önce ausländerbehörde'ye oturum izni almak için dökümanlarımı verdim, aylarca dönüş yapmadıkları ve 3 aylık vizemin de biteceği için onlara email attım, bana bir bescheinigung gönderip bana randevu vermelerinin biraz zaman alacağını söylediler.
Şimdi dil kursum bitti NRW' ye taşındım, heidelbergdeki auslanderbehörde'ye aylar önce heidelbergdeki anmeldungumu verdim, auslanderbehörde ikametgahımı NRW' ye almam hakkında sıkıntı çıkarır mı, NRW' de tekrar başvuru yapmam gerekir mi, yoksa Heidelberg'de auslanderbehörde beni çağırdığında gidip, sorarlarsa NRW' deki anmeldungumu gösterip oturum alabilir miyim?
Merhaba, oturum izni aldınız mı acaba?