Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IU Uni of Applied Sciences Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Crin

IU Uni of Applied Sciences Master

Mesaj gönderen Crin » Pzt Oca 09, 2023 6:44 pm

Arkadaslar selamlar herkese,

IU universitesinde ingilizce ve 100% online MBA bolumler var. Suanda Polonyada hali hazirda calisiyorum ve Almanyada bu okulda master yapmak istiyorum. Okul ile iletisime gectigimde Polonyadan egitim alabilecegimi soylediler ancak Uni mezuniyeti sonrasi Almanyada master yapanlar ile ayni haklara sahip olacak miyim bundan emin degilim. Ayrica full time 18 ay ve part-time 24 ay iki farkli program var bunlarin herhangi birini secebiliyor muyuz?

Federal portal ile de iletisime gectim ancak henuz cevap alamadim. Belki aranizda deneyimleyen olmus olabilir.

Tesekkurler\

duisburger

Re: IU Uni of Applied Sciences Master

Mesaj gönderen duisburger » Sal Oca 10, 2023 9:37 pm

Istedigini secebilirsin ama Polonya da kalmaya devam edersin ve o okuldan alacagin diplomayi da kimse kolay kolay ciddiye almaz

Crin

Mesaj gönderen Crin » Prş Oca 12, 2023 12:51 am

Tesekkurler cevap icin.

Diploma oncelik degil cunku Salesforce programina kayit olmayi dusunuyorum.

Peki asil kafama takilan Polonyada masteri tamamladiktan sonra Almanyada calisma iznine hakkim olacak mi. normal orada herhangi bir Unide master yapmis gibi. Polonyada kalmaya devam edersin derken bunu mu kast etmistin tam anlayamadim :roll:

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 13, 2023 12:49 am

Almanya da cok bilinmeyen özel bir üniversitede online egitim alip bitirdikten sonra Almanya da calisma izniniz olmayacak. Duisburg lu arkadasin demek istedigi, egitim alirken de bitirdikten sonra da Polonya da kalirsin, bosuna para ödersin sadece demeye getirmis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Crin

Mesaj gönderen Crin » Cum Oca 13, 2023 2:40 pm

Cevap icin tesekkurler.

Okul master programi icin calisma imkani sagliyor yani TR deki gibi ozel universite, verdigi haklar ayni olmali. Polonyada kalmak sorun olabilir belki onu sorucam olmazsa gidip orda okuyabilirim.

Yes, IU and its degrees are recognised by national and European authorities.
Yes, IU is accredited by FIBAA according to the standards of the German Accreditation Council and the German Council of Sciences and Humanities.

Work option
Part-time student job (20 hrs/week)
18 months post-study work visa
EU Blue Card